Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnešek opět deštivý, na jihu Čech ještě vydatné srážky

Diskuse o počasí Ojedinělé, postupně místní bouřky od 16.5 2024

69
# 19.05.2024, 18:01

swan1
Už dorazil Dunimír? :D

# 19.05.2024, 18:14

dorazilo vajíčko, aby to teplice v čechách měly pro sebe.
rozhodně jedna z těch absolutně nejdelších čekaček na bouřku. zas na druhou stranu loni byla jedna z absolutně nejpozdějších bouřek a když to vezmu, jakože ano, tak i 12dbz sněhová bouřka po rozpadu z krušných začala už někdy v únoru loni

# 19.05.2024, 18:20

TheRealStormCZE
12dbz, to je hodne malo, to aspon 30 to chce.
Koukal jsem kolem 20h tu jsou výborne podminky i na mozny vyskyt Supercely.

# 19.05.2024, 18:22

John Deere
co od krušných hor čekáš, dojebaly to, ale blesky přesto ještě přímo mi nad hlavou dorážely s pár vločkama, takže blbost to asi nebyla. to stejný nabitý nimbostratus v předvánočních potopách

179
# 19.05.2024, 18:31

Na úterý se ty srážky začínají posouvat trochu do Německa tak snad něco bude,ale pak od pátku to vypadá se srážkami hodně dobře tak snad to klapne.

# 19.05.2024, 18:31

Bouřka před Prahou samozřemě chcípla a jediné co dorazilo byla trocha deště a kvalitní fukar. Úterý dle Aladina smazáno, super:!!:.

# 19.05.2024, 18:32

aladin neumí, už i icon teď je lepší. dokud bude jedinej tak to je dobrý

# 19.05.2024, 18:33

Frantis95
A za Prahou to jede samozřejmě...

47
# 19.05.2024, 18:47

Dnes se vyskytlo (a stále vyskytuje) spoustu supercel, nejlepší podmínky pro ně byly na severozápadě Čech, ale jak jde vidět tak si udržují sílu i ve středních Čechách. Za dnešek na českém území zatím 7300 blesků.

173
# 19.05.2024, 18:48

Úterý se bude upravovat, dělá se korekce v bězích, takže zítřejší běhy napoví více. Klasická situace. Modely klidně v jednom běhu mohou mít plošné bouřky a v dalším běhu nic. Je tam i docela nejistota s CAPE, ale to je standardně podceňováno, takže na jednom výstupu Aladina bych to nějak nesoudili jako možný propadák.

Zítra se to nějak ustálí. A bude jasněji.

9
# 19.05.2024, 18:50

Tak se mi vyplatilo že jsem za tou bouřkou do Boleslavi vyrazil už pro vás dávám dohromady pár těch nejpovedenějších fotek a ještě bylo super že když jsem se vrátil do Benátek, tak hned další bouřka.

# 19.05.2024, 18:50

Horkeypes
soucítím svámi, tady na praze 5 se snad nějaké bouřky nikdy nedočkáme, a samozřejmě se to vytvořilo potom co nás to přešlo...:(

# 19.05.2024, 19:01

LukasZH
Z ceho vychazite, ze nejlepsi podminky pro vznik SC melo SZ, ja bych teda rekl, ze nejlepsi podminky teprve budou v okoli HK.
Ja to beru podle Cape Shear , coz by melo byt Cape + strih vetru, ale radsi me opravte.

113
# 19.05.2024, 19:08

V Nymburku má borec auto v háji. Ukazuje na kroupy podle všeho tam padaly2-3cm velké a Estofex nic. Taky by mně zajímalo z čeho se ty SC tvoří když tam není skoro žádný střih větru. Fotka je na počasí u vás

414
# 19.05.2024, 19:08

NesQuiK
Jj, už to duní přede dveřmi :blesk:;-)

47
# 19.05.2024, 19:08

John Deere
Vycházím hlavně z podmínek a to střihu větru v nízké hladině (1-3km) a helicitě, která dělá nejvíce, tyto dva faktory byly dnes nejlepší na severozápadě Čech, postupně k večeru se tyto hodnoty zvyšují i na vychodě Čech, což nyní jde vidět (supercela u Poděbrad), která je intenzivní. CAPE je jen energie pro mohutnost bouřek, řeknu-li to takto velmi zkráceně, nechce se mi to rozvádět... Jinak dnes na severozápadě Čech se vyskytly velmi pravděpodobně čtyři supercely. (První, která vznikla u Loun a přežila až po M. Boleslav, druhá, která vznikla u K. Varů, byla však slabá, třetí velmi praděpodobná, chvilková, která vznikla na úbočí Krušných hor a zanikla nejspíše na hřebenu Krušných hor a čtvrtá mezi Ústím nad Labem a Děčínem, která sypala 2cm kroupy.)

58
# 19.05.2024, 19:08

Neměla být neděle dnem s nejvíce bouřkami? Vlastně ona asi byla.. obloha vymetená. Ani mráček. Zítra icon maluje nějaké bouřky s postupem od východu.. (to není dobrý směr). A pak tu bude úterý.. už nejsem takový optimista, jako ještě včera. Čechy pořád nic nic a pak to jednou bouchne a je hned tucet supercel... :cool: To Morava nikdy mít nebude. Tady je sice více bouřek asi, ale spíše takové ty běžné, na frontě sem tam shelf cloud.. žádné výrazné projevy. A zítra bude asi hezky, tak si zajdu na cigáro tady k jednomu co griluje.. :slunce: aaale, klid, stále máme jaro.. doufám že si dá léto záležet na krásných bouřích.. :love::blesk: tady ty pravé pořádné přichází později během léta :)

# 19.05.2024, 19:12

Peter Sedlák 1

Ok, díky za reakci :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.