Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci na zítřek dorazí studená fronta, přinese déšť

Diskuse o počasí Ojedinělé, postupně místní bouřky od 16.5 2024

# 15.05.2024, 12:25

Ahoj, zakládám téma na bouřky od zítra. Vypadá to tak že do neděle by se měly vyskytovat ojediněle a poté možná i místy. Zítra to vypadá na nějaké ojedinělé bouřky na západě Čech, v pátek znovu ojediněle tentokrát spíše na jihu čech, v sobotu spíše jen přeháňky ale od neděle by se bouřky mohly objevovat místy, ale modely se na jejich počtu a intenzitě zatím moc neshodnou. Uvidíme jak se to vyvine. Pojďme o tom diskutovat.

kolik bouřek se vyskytne? a v jaké intenzitě?
do neděle se vyskytnou jen slabé a ojedinělé, od neděle potom místy a i silnější
9 (43 %)
do neděle se nevyskytnou vůbec a pak jen ojediněle
1 (5 %)
vyskytnou se ojediněle po celou dobu
9 (43 %)
nevyskytnou se vůbec
2 (10 %)
Celkem hlasů: 21 Hlasování v anketě bylo ukončeno.
47
# 15.05.2024, 12:29

No zatím to nejlépe vidím na neděli, ale je to dost daleko, většinou jsem zastánce toho, že bouřky sledovat a začít něco o nich psát maximálně tři dny před tím než něco má být, takhle i neděle může nakonec dopadnout úplně bez podmínek a max přehánky... Ale budiž.

2594
# 15.05.2024, 12:32

ojediněle mohou být :) taková neutrální věta :D

# 15.05.2024, 12:46

Budou ojediněle. Zakomplexované tlakové výše nad severovýchodem Evropy letos brání tlakovým nížim ale dělá z nich retrogrády, takže má pouze germán a francoá. Trapný rok to bude.

# 15.05.2024, 13:49

nebudou vůbec. už se nedá věřit ničemu!

# 15.05.2024, 20:08

Dnes nám byly vymazány všechny čtvrteční srážky. Zítra smažou komplet pátek a tak pořád dokola.

58
# 15.05.2024, 20:29

Takže aby se neřeklo, v pátek k ránu sprchne a pak ojedinělé bouřky do nevidím.. to nejsou zrovna světlé vyhlídky.... ale nepředbíhejme... ENS si srážky drží.. Hlavní v tom budou lítat furt. Snad zaprší.... a nejlíp pořádně. Toho slunka poslední dny už si myslím stačilo a změnu si nepřeju jen já... ale co, buďme rádi, že jsme tu, zítra už tu být nemusíme... :(

# 15.05.2024, 21:01

kapr84
Ano přesně. Já třeba můžu být zítra v Německu.
Icon klasika přání plus mínus jen jihu východu. Ostatní více na sever. S bouřkami samozřejmě.

58
# 15.05.2024, 21:07

Peter Sedlák 1
Vám můžu tak leda doporučit změnu nahlížení na svět... možná to prospěje všem okolo... A šťastnou cestu do Německa.. v tom lepším případě... ;-) jen si stěžujete, takže to Německo by Vám možná prospělo i na delší čas.. přece jen, je tam víc bouřek... a tak.

Ve výhledu tam ecák měl v minulých bězích bouřek více, teď to má hlavně jižně a pak zase severně... ale zase tato situace by mohla trvat delší dobu, nějaké níže poblíž budou. Tak třeba se postupně dostane na všechny.. V ten pátek to asi jen zasyčí.. no užijme si i to..

# 15.05.2024, 21:21

kapr84
Vám přeji Rakušany prvotřídní kňůčateli. Tam je taky více supercel a tak.. A více než 10 bouřek za období leden-květen. ;-)

58
# 15.05.2024, 21:31

Peter Sedlák 1
Ten výraz "kňůčatel" .. to fakt vidím prvně :D pecka, tak mě ještě nikdo nenazval.. Taky mě něco napadlo.. Sedmikrasavec :D

Tak jsme se otitulovali a zpět k počasí...

# 15.05.2024, 21:35

Tak teď jsem se díval na modely, a icon tam na noc na příští středu kreslí pěkné a i silnější bouřky, možná i nějakej ten systém, ale na 90 procent to nevyjde:cool:.

# 15.05.2024, 21:36

kapr84
Jooo! :D
Rozvíjíme nová slova. Už máme dávno slova pro Gšf, Ečák, Ocon. Tak se musí přidat další.

Jinak nestrašme, zítra tu určitě všichni budem. A v neděli snad bouřky. Vše se smazalo, pouze déšť nechali.

# 15.05.2024, 22:24

Peter Sedlák 1
No jen aby na nás v noci nespadla atomovka a všichni jsme nezheb** ...no uvidíme ráno jestli žijem nebo ne:D

763
# 15.05.2024, 23:39

Pár slabších bouřek by se ojediněle mohlo objevit už zítra v oblasti Šumavy, ty nejsilnější ale zůstanou v Bavorsku, tam totiž budou panovat velice dobré podmínky i pro vznik supercel. Ostatně Estofex už vydal i předběžnou výstrahu na zítřejší den, kde pro tento daný region platí 2 stupeň. V pátek to vypadá o něco lépe, hlavně s deštěm. Ten by měl totiž dorazit z Rakouska od jihu v podobě rozsáhlejšího celku. Co se týče bouřek na páteční den, tak ID2 maluje k večeru rozsáhlejší bouřková jádra, která by měla mohutnit zejména někde v oblasti Vídně a jejich pohyb by směřoval zvolna k S až SV a teoreticky by mohli zasáhnout i část JM, ovšem dál zatím ID2 nevidí, tudíž musíme počkat na další výstupy. Je totiž velice pravděpodobné, že bouřky ani nevydrží a začnou při postupu na JM výrazně slábnout. Sobota by měla být ve znamení větší oblačnosti a místy to vypadá na přeháňky, velice lokálně a ojediněle také bouřky, ale s těmi úplně nelze počítat. Dál už je situace na předpověd obtížnější, ale v neděli by mohl panovat podobný scénář jako v sobotu. Další týden už to pak modelově se srážkami a bouřkami vypadá velice slibně, ale je to zatím ještě dost daleko.

Srážky a bouřky dle modelu ID2 na páteční večer. / Ventusky.com
Příchod srážek dle modelu ICON na páteční ráno. / Ventusky.com
Srážky do 23.5.2024 dle modelu ICON. / Ventusky.com
# 16.05.2024, 06:45

Horkeypes
minimálně já jo
minimálně v pátek to zavání klasikou výgchodem a jen spíš déšť stejně, neděle too far

68
# 16.05.2024, 06:58

Výhledy vypadají hrozně, zítra snad jen zaprší, odpo prej mají dojít bouřky. Od neděle bouřky každý den a dotoho to teplo.. pro mě nejhorší počasí právě začíná :cool:

175
# 16.05.2024, 07:18

Tak nejnovější icon se srážkami vůbec nešetří:prsi:

393
# 16.05.2024, 14:20

kuba
Něco by být mohlo, bouřky i nějaká ta voda..
Ale je to ještě daleko..

289
# 16.05.2024, 14:44

kuba
Moc tomu nevěřím, kolikrát už ukazoval ve výhledech kvanta vody a nakonec nespadla ani kapka. Kdyby to ale vyšlo tak bych byl jedině rád, protože teď ten hnusný vichr zase vysušuje vše co se dá.:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.