Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Bouřky 19.6. až 25.6.2021, postupně i silné/velmi silné

510
# 25.06.2021, 15:23

Rarach
Já to také nečekal ale říkal jsem si podívám se na radar a jdu spát, najednou vidím bouřku a vidím jak se, stačí na východ, a že to by nás mohlo trefit tak jsem si říkal jo to nebude tak silné, pár srážek spadne max sem tam foukne, ale ono ne najednou v dálce blýskavice. Kouknu na radar a ono to zesílilo. a byl konec čekal jsem jen na nejhorší, pak jsem se modlil ať to neudělá škody, a naštěstí celkem dobré aspoň pro nás

33
# 25.06.2021, 15:27

hunterthunder
Mně víc zatrnulo, když jsem si vzpomněla na tento včerejší příspěvek Igora ze 17:51:
"Víno a ovoce budou. Je to sice k pláči pro člověka, ale jak nejde o lidské životy, tak každá materiální škoda je nahraditelná. Já pod dekou být nechci, blíží se večer, což by mohlo znamenat velmi pozvolné klesání teploty. Já už bych konečně trochu chladnější vzduch. Ne že bude venku na pocit 38."

On to ale včera opravdu nikdo nepředpokládal...

54
# 25.06.2021, 15:31

Klokan_0
Ono předpovědím se teď nedá vůbec věřit. Když kouknu z okna, tak nyní by to odpovídalo. Teď pouze drobný déšť. Jenže tak to od rána bylo již několikrát. Asi dvakrát dokonce přestalo úplně aby za několik málo minut opět pršelo. Obloha stále zatažená. Během dopoledne dokonce bouřilo, ale jen to.

48
# 25.06.2021, 15:31

Na.Guru
Ja naopak slysel toho dost. Estofex se tomu venoval, stranky na fcb (lovci bourek atd taky). Coz se dalo ocekavat dle cape a strihu vetru, ze se to muze stat. Bohuzel chmu uz ne.

33
# 25.06.2021, 15:33

Rarach
U nás od rána polojasno, momentálně je 26°C.

JIH
Avatar
6
# 25.06.2021, 15:36

Klokan_0
Chvíli před přechodem tohoto komplexu, který u nás přechodně zeslábl, k nám totiž od Třeště naskočila rychlejší, jiná a bleskově aktivní bouřka s kroupami, ta ale naštěstí nebyla závratně intenzivní a trvala něco kolem 15 minut. Ale včera v podvečer, zhruba ještě o 5 hodin dříve, to byl jiný zážitek. Vypadalo to, jako když se protrhne obloha, viditelnost jak při husté mlze, a kroupy mlátily do oken takovým způsobem, jako kdyby na ta okna z druhé strany někdo vysypával hromadu štěrku. V tu chvíli jsme nikdo neměli ani ponětí, co se právě děje na jižní Moravě, ale vím, že jsem se v duchu modlil, aby ty kroupy nebyly větší. A to ani nefoukal vítr.

54
# 25.06.2021, 15:40

Miriam
Hezké .Já hlásím zataženo,děšť a 19,7 °C

155
# 25.06.2021, 15:43

tak na mě se něco začíná vařit.. jinak dusno jak v prádelně... opět

# 25.06.2021, 15:45

Miriam
Stejně je děsivý, že to igor z Hodonína takto předpověděl, když čtete zpětně jeho příspěvky před tou událostí:

1) Obávám se, že mou oblast momentálně bouřky nezasáhnou
2) Já jsem zatím poměrně zklamán, také podmínky a díky dece nás zatím všechno přeskočí
3) jen že chci bouřku nebo prostě něco
4) U nás se jen zatáhlo a nic se nehne, takže celkem na nic - chtělo by to něco, co by vzduch pročistilo, ne deku.

Atakdále.

# 25.06.2021, 15:45

Ke mně se blíží nějaké oranžovo-červené jádro, takže by z toho mohla být nějaká bouřka, uvidíme.

48
# 25.06.2021, 15:47

hunterthunder
Nikdo nemohl tusit co nastane. Rozhodne si nepral, to co pote nastalo.
Jinak ja psal hned, ze ty podminky v CR byly neskutecne dobre pro supercely.

# 25.06.2021, 15:50

Abych to schrnul jednoduše, včera přes nás přecházela frontální vlna, která se vytvořila nad Rakouskem a postupovala na Moravu, kde postupně vstupovala do frontálního rozhraní a tam byly ty bouřky nejsilnější, s tím také přichází fakt, že tam byly nejlepší podmínky na supercely jak to psal Hurec, navíc byl se na tom rozhraní setkávaly dvě vzduchové hmoty, což bylo možná příčinou tornáda.

33
# 25.06.2021, 15:58

hunterthunder
Nj, je to tak, ale myslím, že z toho bylo a je úzko i mnohým velkým milovníkům bouřek nejen z těch míst (teď to rozhodně nemyslím nijak ironicky; je jasné, že s tímto opravdu nikdo nemohl počítat, jak už zde mnohokrát zaznělo).
Každopádně, já osobně jsem se těch bouřek bála už pár dní, protože mi bylo jasné, že nejspíš budou plné krup. O tornádu jsem vůbec nepřemýšlela, ale devastační účinek velkých krup už jsem kdysi zažila a mám z toho určité trauma na celý život.

182
# 25.06.2021, 15:58

Kapitán Exner

A to co bylo u nás včera jako co .... Závěje krup jsou u hotelu ještě nyní.

závěje krup u hotelu Crystal
závěje krup u Policie
Kroupami seškubané listí
388
# 25.06.2021, 15:59

Docela poučné video , helikoptéra letí trasu kterou šlo tornádo..https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prelet-heliko...
Jo, jinak se projevila ta solidarita, která se tu naštěstí objeví vždy, když se někde něco špatného přihodí... už se vybralo přes 100 milionů, díky všem..;-)

54
# 25.06.2021, 15:59

Koukám, že se změnil směr větru.Původně z JV , nyní na SZ. Udělá se hezky !!!

33
# 25.06.2021, 16:01

Stranik
navíc nějaké nebezpečné jevy prý byly i ve středních Čechách (nevím, zda už se potvrdilo druhé, menší tornádo)...
U nás bylo včera také poměrně horko (tropický den), ale tato děsivá bouře, která na nás původně směřovala, se nakonec vydala východněji.

182
# 25.06.2021, 16:02

Rarach

No jo, však už má toto deštivé období taky dnes končit ....A od Neděle už vyloženě zmněna. Předpokládám že se bude nyní dařit růstu hub ...

U nás právě chčije už aspoň po 5x ....

# 25.06.2021, 16:02

Stranik
Teď jsem mluvil o Moravě. Ty kroupy byly prostě způsobeny supercelou, postupující z Německa, kde byly dobré podmínky (i v Čechách byly dobré podmínky), takže se nedivte, že u vás byly kroupy, ale v tom rozhraní bývají ty bouřky vždy nejsilnější, takže ty kroupy a to tornádo na J Moravě je rozdíl.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.