Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Bouřky 19.6. až 25.6.2021, postupně i silné/velmi silné

142
# 25.06.2021, 23:21

Miriam
podle radaru to vypadá maximálně na vydatnější deštík. Což by i tak mohlo dočasně znepříjemnit odklízecí práce v obcích, kde nejde ještě ani elektrika a osušit se v podstatě nemají kde ty lidi. Tak snad ty meruňky sklidíte, vedro milujete, příští týden se nějakého toho tropického dne dočkáte, takže pro Vás ideál na sběr, a co je po tropech, o tom jsme se tento týden přesvědčili několikrát.

33
# 25.06.2021, 23:21

Odvádění bouřek mi zatím moc nejde, ale budu se snažit. :D

igor127
V těch obcích teď skutečně potřebují nějaké stabilnější počasí. Snad ty bouřky příští týden nebudou nijak hrozné ani srážkově vydatné.

15
# 25.06.2021, 23:58

Miriam
Chtělo by to založit nové téma... Kdy bude zase pršet? Vyhlídky se mě nezdají moc dobré...

# 26.06.2021, 00:14

Nepadají zase na té jižní Moravě kroupy. U těch Tvrdonic, což je teda naštěstí jižně od Hrušek a těch postižených obcí. Kde se pořád bere energie na ty bouřky? Jakoby ano na jižní Moravě dneska bylo přes 26 C, ale i tak je po půlnoci a jsme za studenou frontou. Snad to zůstane jižně od té postižené oblasti. Jinak Ostrava naprosto diametrální počasí oproti včerejšku. Počasí tady spíše připomínalo podzim než léto. Po většinu dne zataženo NO, kouřmo a teplota lehce nad 20 C. Během dne se to mírně protrhalo, ale pak zase zacelilo,protrhalo a takhle se to střídalo až do večera.

450
# 26.06.2021, 00:29

Z té bouřky na JM sem zachytil slabý mezimračný blesk, ale jinak byly vidět jen samé zablesky.

54
# 26.06.2021, 00:41

Klokan_0
Čím fotíte?

450
# 26.06.2021, 00:55

Rarach
Mobilem :D

33
# 26.06.2021, 00:55

Ono hlavně dnes bylo stále poměrně dusno (mimochodem, včera před bouřkou bylo naprosto ojediněle dusno - dokonce u nás po tropické noci byla mírná ranní mlha, to jsem ještě nikdy neviděla. Mluvím o čtvrtečním ránu.). Myslím ale, že dnes kroupy nikde nebyly.

54
# 26.06.2021, 01:01

Klokan_0
To myslíte vážně? Tak to tedy mít na hlavě klobouk tak smeknu! Nehodnotím kvalitu, ale divím se, že se tohle vůbec dá.

450
# 26.06.2021, 01:11

Rarach
Jo dá se to, stačí natočit video, pak si stopnout tu část kde byl v tom videu blesk, a jen udělat screenshot do mobilu a následně jen fotku upravím a je to.

54
# 26.06.2021, 01:26

Klokan_0
Jóoo tááák. Tak to jo. Já myslel, že to přímo fotíte. Proto jsem se divil a tahle možnost mě nenapadla.

450
# 26.06.2021, 01:57

Rarach
:D Kdybych to měl fotit tak nic nemám, to bych nestihl :D:D:D:D:D

# 26.06.2021, 04:10

V pondělí 21. června bouřilo všude okolo a spadlo mrzutých 2,7 mm. Pak přišla o den později ráno bouřková lajna a spadlo 5,7 mm. Ve středu nic. Ve čtvrtek 24. června se vytvořila dokonce bouřka na zadnici kovadliny přímo zde a pak večer další shluk bouřek z jižní Moravy, dalo to 6,9 mm, dále v noci jedna bouřková lajna a pak od Brna další bouřka, dalo to dalších 6,6 mm. Včera odpoledne přišla klasicky letní bouřka a rázem dalších 12,6 mm, takže v červnu zatím 42,0 mm a zvlněné frontální rozhraní tak dalo 34,5 mm, takže jsme si celkem dost polepšili. Jinak dost mě překvapila středeční nízká oblačnost (stratus), která se za celý den jen částečně rozpustila. :!!: Červen 2021 mě velice baví. :)

Pozn.: Mobilní aplikace Meteor meteoradar už funguje s maskováním, jak jsem zaregistroval v pátek večer. Všiml jsi někdo z vás, kdo používáte? ;-)

535
# 26.06.2021, 06:57

Tak údajně průměr toho tornáda mělo něco okolo 100-700 metru

# 26.06.2021, 08:35

tonda16
Posílat fotky blesku není nic špatného ... Psát těsně po tragedii , že doufám ,že ještě něco přijde a pořádnýho je uplně jinej level . V některých chvílích se to nehodí . Ukazuje to o člověku co je zač . Myslí jen na své uspokojení a tragedie druhých ho nezajímá . Napíše jen "no a co , stalo se " . Ten o kterém jsem to psal je na tohle expert . Drsňák a hrdina , jen do chvile , než se stane něco jemu ;)

48
# 26.06.2021, 08:59

Patricio11
Co znamena maskovani?:!!:

107
# 26.06.2021, 09:00

Patricio 11 a
Ano všiml jsem si že Apka Meteor je nějaká upravená. Přesně včera večer a odrazy jsou na ní velmi nepřesné.

147
# 26.06.2021, 09:07

Fstorm
nemají tam nasazený CAPPI 2km?
protože zmizely kovadliny že kterých nic nepadá

147
# 26.06.2021, 09:12

Novorolak
hmmm to sem byl já ale nevadí;-)

a neboj stalo se mi hodně věcí z počasí a pohled na bouřky jsem nezměnil:cool:

zatopený barák 2x... ulitle tašky ze střechy..
proděravěná garáž od krup.. holt člověk se s počasím musí smířit....

jasně není to hezký co se stalo ale jakože..
když sem viděl záběry všiml sem si že to lidi točili na telefon do tý chvíle než jim to rozmlátilo okna... absolutně nezodpovědné chování místo toho aby se šli schovat....

takže si většina z nich může za to sama...

a ano stalo se stalo... a věřte mi že letos ještě jedno tornádo bude a každým rokem jich bude více;-)

taky sem poslal peněžní pomoc...

107
# 26.06.2021, 09:23

Čtvrteční večer byl opravdu morbidní, ale vlastně i podvečer co se od té chvíle začaly vytvářet bouřky.

Ty mračna co se v tom dusnu začaly tvořit byly opravdu impozantní. Něco podobného jsem tu asi ještě neviděl

Psal bych dál, ale musím podotknout jednu věc. Všechny bouřky co námi prošly nezpůsobilý vážnější. Škody. Ve Val.Mezu a na Vsetíně padaly kroupy velikosti 4-5cm. Tady naštěstí do 1cm a jen chvíli. Poryvy větru naštěstí slabé protože ty nejintenzivnější pole bouřek nás stále obcházely.

Večer pak přišla stroboskopická bouřka s nepřetržitými bleskami kdy jsem se opravdu bál, ale bouřka byla trochu jiná skoro žádné CG blesky, ale jen CC, ale nepřetržité blesky a hřmění.

No nedalo mi to jinak než že jsem se v průběhu těch bouřek opil sluvovicí abych aspoň částečně otupil ten strach a přiznám se že jsem se i modlil což mi taky i pomohlo.

Pak už jsem byl tak rochlý že jsem na verandě zaspal další nebezpečné bouřky a ráno vstávat do práce. No myslel jsem že to nedám, ale dal jsem to.
Ráno jsem se ještě podíval do srážkoměru a uviděl tam krásných 28mm
Tak jsem se zaradoval že konečně zase zapršelo a hlavně že jsme ty smrště přečkali bez škod.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.