Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Bouřky 19.6. až 25.6.2021, postupně i silné/velmi silné

147
# 25.06.2021, 13:19

Aidamko1
příroda co s tím naděláš... stalo se stalo...

33
# 25.06.2021, 13:21

ludvicek
Ono to navíc na radaru vypadalo, že ten komplex půjde spíš na nás (a potom možná i na Brno), ovšem náhle se hned na hranicích stočil víc na východ.

168
# 25.06.2021, 13:22

Kokos342
Doopravdy nemáš solidaritu s lidmi. Nic ve zlém, ale napsat o někom, že má komplexy z toho, že nic u něj nebylo je doopravdy velice nedůstojné. Nesnáším zveličování, a když lidé něco berou jako normální když to normální není. Tady se downburst objevil naposledy někdy před 40 lety. Je stále mnoho škod a hlavně ten chlap, který skončil v nemocnici.. Hrůza.. Modlíme se za všechny..

U tebe nic tak silného nebylo, takže to zveličuješ.. Nemáš co porovnávat.

ota
Avatar
2126
# 25.06.2021, 13:22

Aidamko1
Velmi pěkně to předpověděl taky klasický ICON. Hodně vedle byl ale ten Aladin, je dost smutné, když lokální model ve výpočtu, kde už musí mít všechny data, stále nedává nic do míst, kde mají tornádo a plošně se tak vyskytují silné bouře...Ale tohle je u něj bohužel běžné.

# 25.06.2021, 13:23

light123
Souhlasím. Je to prostě lidská přirozenost , vyhledávat tyto situace a těšit se na ně. Je to velké neštěstí. Já taky mám rád bouřky a těším se na ně , tohle bych samozřejmě nechtěl ani náhodou.
Prostě když se něco stane lidi to přitahuje , autonehoda , banda čumilů , to samé požár... Všechny katastrofické filmy , jako letecké katastrofy, titanic , lovci tornád , skleněné peklo, černobyl. Ty filmy jsou důkazem toho , že to lidi nějákzm zvlaštním zpusobem přitahuje. Katastrofy atd...

# 25.06.2021, 13:24

Kokos342
Nemluvím o srážkách , vy jste opravdu natvrdlej ;-) Komplexy mám možná z toho , že někteří přišli o vše a to i někteří od mých přátel .. Já fakt nechápu, jak tuto větu "asi má komplexy z toho že ho nic netrefilo" můžete vůbec napsat. Jste nemocnej .. můj poslední příspěvek .

168
# 25.06.2021, 13:25

ota
ICON pěkně. Ten je letos na jiné úrovni, ale od pondělka tady proběhla masivní propagace model ICON D2, který to s prominutím podělal na plné čáře. Mít na modelu jasno, když je v Hodoníně tornádo si zaslouží doopravdy ten model zavrhnout do věčných pekel.

Aladina omlouvá pouze to, že je totálně na nic. ICON D2 neomlouvá nic, protože má nejvyšší rozlišení za všech modelů..

147
# 25.06.2021, 13:25

Aidamko1
welcome to america;-) nebo-li daily dose of american weather:) co ti k tomu mám říct..
možná jen to že sem už výše psal že mě to mrzí to co se stalo... ale věř mi že zachvilku to tu bude normální a už to nebudeš řešit

147
# 25.06.2021, 13:29

Novorolak
smůla no.. nechtěl bych a co ještě mám napsat? prostě to tak prošlo a zrovna touhle drahou co jako víc mám psát ano je to hrůza ale jakože teď už nic nezměniš tak nevím proč to tu tahat dokola:) můj názor....

no už aby se založili téma na příští týden:) taky bude zajímavej jen nebudou takový podmínky na supercely což je dobře aby tu někdo zase nenadával že nemám solidaritu kek:D

# 25.06.2021, 13:33

Další bouřka sem jde. Hodně se zatáhlo. :D

ota
Avatar
2126
# 25.06.2021, 13:33

Kokos342
Taková tornáda tu nebudou normální nikdy. I přes oteplování u nás zůstanou tornáda výjimečným jevem, o takto silných se nemusíme vůbec bavit. Je klidně možné, že už se nic takového u nás v tomhle století neobjeví. Každopádně nás teď okrajem zasahuje 4 bouřka za posledních 24 hodin, což je skoro neuvěřitelné. Takovou situaci už dlouho nepamatuju. Ty dnešní bouřky jsou naštěstí už zcela neškodné.

147
# 25.06.2021, 13:34

jakože stalo se přesně me vesnici totéž 1)doslova sem byl svědkem otáčení střech atd při derechu
2)celá moje vesnice byla zatopená po okna
a pořád bouřky chci a vyhledávám....
doslova to tu až moc hrotíte... v mém okolí i spolužáci řekli že by to chtěli zažít že to musel být masakr..:)

1003
# 25.06.2021, 13:35

Aidamko1
Ono je ještě dobře, že ČHMÚ nevydal trojku pro stejnou oblast jako Estofex. Když jsem se zpětně podíval, Estofex jí dal pro JV Jihočeského, JZ Jihomoravského a J Vysočiny. Žádné Břeclavsko a Hodonínsko. Tak by kritika byla mnohem větší, že se neumí trefit.

Porovnání Estofexu a skutečně polohy tornáda, mapy.cz
147
# 25.06.2021, 13:38

Blateňák
nn měl to dobře...

ve 2 měl napsáno že se vyskytnou tornáda ve trojce nikoliv

1003
# 25.06.2021, 13:40

Kokos342
Jasně, souhlasím, ale víc bych to už neřešil a uzavřel, ať to není na dalších 10 stránek diskuse

# 25.06.2021, 13:41

Mě tak trochu přijde, že se nám tu někdo pořád snaží vnutit, že budeme kritizovat ČHMÚ apod. za každou cenu. Zase to nepřehánějte.

147
# 25.06.2021, 13:49

každej si tu mumlá pod vousy jak u něj je super Buřina a teď to je jen o 1-2 tornády..
byly podmínky? byly.... chtěl aidamko velký bouřky chtěl... každej je chtěl ale když dojde na lámání chleba tak najednou nenene všechno špatně moc silný mělo to být slabší atd... komedie akorát...

271
# 25.06.2021, 13:49

ota
To si nemyslím, už teď žijeme v lidmi změněném klimatu o cca. 1 stupeň, až to bude o 4-5 st., tak to neznamená, že to bude jen 4-5x větší pravděpodobnost, stejně jako teď to 5 leté sucho - nejhorší za 500 let, koncem století to může být poměrně časté, bohužel úplně v pohodě, určitě bych počítal s horší variantou - exponenciální nárůst škod, sucha budou delší, klidně 7-10 let a pak při povodních vzniknou v nížinách celá jezera, F3 určo budou, i horší, je třeba si to přiznat a hlavně se začít pořádně připravovat, ať to nedopadne jako s Covidem.

147
# 25.06.2021, 13:52

proč se tu tedy zkoumá jaké bylo tornádo? proč se tu jen nefňuká? .. byly bouřky byly chtěli jste extrémní bouřky chtěli hahhaha 3ka pro Moravu a slavnostně se to tu vykřikovalo.. a teď je tu každý znepokojený tím že tu někdo nefňuká...:D nejde nic:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.