Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Bouřky spojené se zvlněnou studenou frontou 10.7. a 11.7.2020

74
# 09.07.2020, 21:22

F4
Proč to tak chodí už tu bylo řečeno několikrát 😉

# 09.07.2020, 22:10

Predikce Estofexu (ještě ne finální předpověď), to vidí zatím takto na 17h odpoledne

47
# 09.07.2020, 22:13

Model cosmo si trvá stále na svém a přijde jen bouřka v noci a nebude už silná...a pujde jižními čechami..

# 09.07.2020, 22:22

Při porovnání všech 4 modelů na Windy má bouřky víceméně jen ECMWF...

109
# 09.07.2020, 22:46

Tohle už tady bylo minulý rok. Nejlepší podmínky pro bouřky, červená výstraha od ČHMÚ a dvojka od Estofexu. Nakonec byl prý vysoký CIN a bylo totální h.ovno :D

# 09.07.2020, 22:56

Ranní GFS měl CIN na +-nule po celý den, odpolední GFS výstup už přidává na páteční odpoledne / večer / noc CIN ve stovkách J/Kg, ale jen pro půlku ČR od Vysočiny směr Slovensko.

182
# 10.07.2020, 00:17

tapšmo

To se teda mýlíš milý brachu ... veselo bude u vás v kraji, a u nás nic. ;-) Uvidíš že mám pravdu. Hlavně bude v okrese UO.

1262
# 10.07.2020, 07:01

Estofex se silnými bouřkami počítá.Skoro pro celé Čechy platí 1 stupeň.Pro J dokonce 2 stupeň.Já bych tu 2 dal spíše do východních Čech,ale to je můj názor.

# 10.07.2020, 07:04

tapšmo
Proč by to mělo všechno spadnout na Z/SZ? Vždyť tu pořádně pršelo naposledy v dubnu

F4
Avatar
109
# 10.07.2020, 07:17

Martin Vítek
Provokatér, nic jiného. Píše totální nesmysly i když je nad slunce jasné, že na SZ nespadne ani ň.

36
# 10.07.2020, 07:57

Estofex jen potvrzuje moje kecy o zaklete CR. Nasi sousede, J Nemecko, Rakousko i Polsko, dostanou brutaly se stupnem "2" a 50% vyskytem. CR stupen "1" a krom J Cech bourky jen ojedinele (15% vyskyt).
Studena fronta vlitne do rozpalene CR s luxusnimi podminkami a bude z toho usmudlana "1" a krom J Cech bourky jen ojedinele, kdyz vsichni kolem (sousede) dostanou mordy a nad CR se fronta jako by rozsekne? K tomu neni absolutne co dodat...
Ted uz se jen muzete bavit o tom, proc to tak je, kdyz ty podminky jsou MEGA husty a fronta dorazi ve skvelych 17.h.. Me tohle staci k potvrzeni meho placani o tom, ze velmi silne frontalni bourky CR proste nechteji...Opet se to potvrdilo, roky stale stejna pisnicka...
Nashle u dalsi parodie na bourky...:D;-)

Estofex 10.7.2020
65
# 10.07.2020, 08:16

Ikdyž jsem dnešní situaci na modelech moc nevěnoval pozornost, nakonec jsem zvědavý co z toho bude. Částečně s estofexem souhlasím... Odpoledne naše severní pohraničí nahodí iniciaci a bude z toho těžit hlavně Polsko. Večer se pak očekává příchod MCS od jihozápadu do jižních Čech a následný rozpad na déšť. Nicméně jsou ve hře i takové scénáře, kdy například podle Němců má tato MCS ještě před půlnocí dosáhnout Jeseníků.

Další fakt, co nám dle mého názoru hraje do karet je, že estofex (dokonce i ten stejný forecaster) nás znovu umístil do podobné mezery jako při situaci 26.6., kdy tou mezerou byla i přes výborné podmínky jižní Morava. A jak to tam nakonec vypadalo... Přímo v mém místě pozorování bych za letošní rok mohl jmenovat zatím 3 situace, kdy nám estofex dával 15% a nakonec se vyskytla silná bouřka - 11.5., 26.6. ráno, 2.7. ráno. Zkrátka mi přijde, že se estofex cíleně Česku vyhýbá.

Zdroj: unwetteralarm.com
# 10.07.2020, 08:19

Někteří diskutující budou spokojení, až pri bouřkách s totální devastací okolí, jinak si neumím vysvětlit nářky typu ušmudlaná jednička od Estofexu apod.
Stačilo minulý měsíc na vlastní oči vidět co dokáže taková průtrž způsobit ve vedlejší obci. Kolik škody a práce pro zasažené to připravilo.

73
# 10.07.2020, 08:23

Tomamir
Čteš i ten text v předpovědi, nebo se díváš jen na obrázky? Mně z té jejich předpovědi vychází, že se bouřky nakopnou v Alpách a půjdou SV směrem. Takže by mělo vzniknout velké bouřkové pole, které snad nechcípne v Rakousku, ale projde pěkně celou Moravou na severovýchod.
Ovšem nechávají si malá zadní vrátna s tím, že to CIN zablokuje a nebude nic.

36
# 10.07.2020, 08:26

ZdeněkH
Nevim, jestli se orientujete v tech podminkach, ale hodnoty jsou urcite na "2ku" a bude z toho "1" z 15% vyskytem a to i pres to, ze fronta dorazi v idealni cas, neboli vecer... Chapu, ze tomu nerozumite, ale nechci devastaci, jen je to neuveritelny, jak zas nic (krom J Cech) neprijde i pres vsechny brutal faktory:D

spurdo
Bourkovy system od Alp a pres celou CR? Ale prosim Vas...:D Kdy tohle naposledy nastalo?:D Ja verim aktualni mape Estofexu a to, ze krom J Cech se nic velkeho neceka...i pres to, ze podminky budou luxusni v cele CR a fronta dorazi v pravy cas... Ne, proste 15% vyskyt stupne "1"...Nemam co dodat...

65
# 10.07.2020, 08:33

Tomamir
Nikdo nemluvil o systému od Alp přes celou ČR... Když už, tak přes jižní Čechy, Vysočinu a větší část Moravy.

47
# 10.07.2020, 08:43

Tohleto není možný. Snad se estofex mílí a bouřky udeří i tady.

36
# 10.07.2020, 08:49

Co se to deje ty woe... Leto na h*vno, zimy na h*vno, bourky na h*vno... Proste celorocni podzim...:D
Dnes je jediny den tohoto tydne, kdy bude u nas na Liberecku namerena letni, v teplejsich oblastech tropicka teplota! Pristi tyden se s nicim takovych ani nepocita, takze za 14dni (tento a pristi tyden) bude na Liberecku nameren pouhy 1 letni den, v teplejsich oblastech 1 tropicky den. Sry jako, ale tohle je mizerny leto, vubec celej rok na prd! Corona, extremne suchy duben, chladny destivy kveten, nic moc teply, ale rekordne destivy cerven, trapny cervenec s teplotami kolem 20°C, casto i nize a zmena v nedohlednu... HUMUS leto!

386
# 10.07.2020, 08:51

Tomamir
No, řekl bych....to je prostě počasí..?!:cool:

73
# 10.07.2020, 08:54

Mimochodem díra v předpovědi pro ČR je podle jen proto, aby nějak rozlišili bouřky v Polsku a bouřky v Alpách.. ;-):D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.