Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Bouřky spojené se zvlněnou studenou frontou 10.7. a 11.7.2020

74
# 12.07.2020, 18:42

Yurri
No nevím jestli je sníh až tak důležitý pro spodní vody. Viděl jste někdy když taje? Půda je pod ním promrzlá takže voda spíše odtéká . Určitě je toto lepší než kdyby nasněžilo 30cm. Sníh je spíše pro doplňování řek a přehrad.

F4
Tak nebuďte stále naštvaný tím to nezměnite. A nebudete tady štvát lidí . A není u vás průměr do 500mm? Jinak ještě si sám podporujete v příspěvcích jednou říkáte že vás štve že vám vůbec neprší a máte strašné sucho a potom že vám neprší tolik co jinde v ČR. To nikdy nebude to je jako by jste byl naštvaný že v Amazonii prší víc než u vás.

386
# 12.07.2020, 19:01

Jo jo, v zimě tu bylo teplo a v USA byla zima jak prase a teď za to mají v USA až +50 a mi tu klepem kosu..Právě to povídali v TV 24..a prý horko podporuje šíření koronaviru..:!!:

ota
Avatar
2132
# 12.07.2020, 19:20

Tady dnes nečekaně celkem slušná přeháňka. Kolem půl 5 spadly během několika minut 3mm, pršelo tu skoro nejvíc z republiky. Je vidět, že když je vlhko už prší ze všeho.:)

# 12.07.2020, 19:24

palma
V Praze a okoli nikdo neklepe kosu, je bezne ceske leto, mame letos uz 16LD a 5TD a plno dnu, kdy bylo +24. V 70-80tych rocich byly leta bez jedinyho TD a byli jsem radi, ze vubec bylo i +25. Uz jsem si holt odvykli. A myslim, ze dalsi leta budou opet horka a budes si uzivat +38 nonstop tyden. Ja budu doma spokojene sedet i spat s klima. :) Vetsina lidi(doufam) by si prala tak +26 az +28, ale to je tak zbozne prani, pac priroda si to zaridi po svym. Vyssi teploty me uz nedavaji smysl, leda ze pracujes jako plavcik u bazenu...:cool:

Tohle je takovy bezny cesky cervenec, leto 1987.
F4
Skoro 600mm je takovy cesky prumer. I tak mas hodne malo, na to ze je pulka cervence. Mel bys mi tak o 100mm vic cili cca 400mm. A navic v prumeru to neni vubec malo vztazeno i k takovy Vysocine, kde muzou bejt mista s podobnym uhrnem, jako ty, mozna vyjimecne 700mm. Ale to tak hadam o boku.. Musime si holt zvykat, tyhle vykyvy v distribuci srazek uz budou bezny. Duben 10% normalu a potom treba cerven s 200%

# 12.07.2020, 19:34

Zde od pátečního večera spadlo 27,5 mm, takže opět slušná zálivka rozložená do téměř 24 hodin. Aladin ještě ve středu sliboval nějakých 40 mm. Ještě, že to nedopadlo.

Pamatuji dobu cca deset let zpět, kdy většina front od západu umřela kdesi nad Vysočinou a tady se jen přehnaly černé mraky. Bývalo sucho a od Vysočiny na západ deštivo, rostly houby jako talíře a tady když se konaly letní venkovní akce, tak byla téměř jistota pro pořadatele, že nezaprší. Tak dva roky zpět se to začalo pomalu obracet k aktuální situaci. Za pár let to může být pro změnu naopak.

VHK
Avatar
30
# 12.07.2020, 19:58

Tak u nas za vcerejsek15mm v trvalem desti bez bourky. 👍

17
# 12.07.2020, 20:14

godlike
Tak klimu jo.... uz jsem poslal tukes Grete!

F4
Avatar
109
# 12.07.2020, 20:16

Samik
Ne, do 500 to opravdu není. Z dlouhodobých map (i naměřených hodnot od r. 2000) vyplývá můj údaj. To, že máme v kraji nejsušší místo neznamená, že je to tak v celém Podkrušnohoří. Já nechci nic jiného než aspoň 1 frontu, která nás zalije jako za starých časů. A nevím, co by tady mělo koho štvát. Tak to přeskočím a čtu, co mě zajímá. A neprší a ne tolik jako jinde si neodporuje.

272
# 14.07.2020, 23:26

Samik
Pro podzemní vody je nejpodstatnější voda ze sněhu z postupného tání koncem zimy, v předjaří či na jaře, ani srážka 80 mm podzemním vodám za plné vegetace nepomůže, teď se to lokálně za červen zlepšilo ( přece jen pršelo ve více vlnách), ale jak říkal tuhle ten hydrolog, až bude půl roku dvojnásobek srážek měsíčního průměru, tak můžeme slavit, doporučuju dostudovat třeba tady:
https://www.lidovky.cz/domov/nemuzeme-rict-ze-uz-m...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.