Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Meteostanice, jejich umístění, odchylky v měření v závislosti na vhodnosti místa měření, povětrnostních podmínkách, orografii, kvalitě čidel a jejich radiačních štítů

273
# 11.09.2023, 15:08

Frantis95
Nemá prakticky žádnou, jen pro tu zahradu se stanicí či ulici vedle, o ulici výše je to vše úplně jinak, viz graf v odkaze s měřením ve Vsetíně, podle mě to tam dávají kvůli aspoň nějaké rovině, v prudkém svahu měřit teplotu je též samozřejmě blbost, ovlivnění sluncem+závětřím+stavbami či vegetací je moc velké. Tady třeba ta Jihlava má obě stanice tudíž naprosto nereprezentativní data, jedna měří v 15 m na střeše a teď má tropy každý den a druhá je u řeky v kotlině, kde je ráno klidně o 4°C chladněji a nejchladněji z celého katastru města, když musíte zveřejnit jen 1 nejčastější hodnotu, tak vám to nezávidím😄.

Palma
Já měřím mobilně tím chatařským, co jsem fotil, strčí do kapsy všechny stacionární svojí relevancí pro okolí zcela jednoznačně, i tím v autě budu ve stínu přesnější a těm současným nesmyslným maximům se musím jen smát, za 3kilča lepší přehled než za desítky tisíc😄, ale chápu, že to někteří nevydýchají, klidně to teď můžu dokazovat každý den.

96
# 11.09.2023, 16:44

Yurri

Mě to nedá a tak musím klást hloupé otázky. Na poušti je měření teploty vzduchu nemožné, nebo je potřeba okolí trochu uměle zazelenit, aby se vytvořili podmínky pro měření okeňákem? :D

50
# 11.09.2023, 16:59

Yurri
Nemyslím, že nevydýchají.. spíše nám ostatním je Vás líto... ;-) je to jen Váš boj, že si to tady musíte neustále dokola dokazovat. :) aneb komu není rady, tomu není pomoci :zz:

273
# 16.09.2023, 15:00

kapr84
Není to boj, je to základ, umístění stanice je alfa a omega všeho, teď třeba automat ČHMÚ v Třebíči, ukazuje +25°C stejně jako ve Strážnici, jasný nesmysl, i v teplejších MB mám +23°C, rozeberu vás na šroubky, bije to do očí, kdo to nevidí, tak je slepej, takhle můžu pokračovat, ale nebaví mě vysvětlovat samozřejmosti.

273
# 17.09.2023, 15:50

Hned vedle Třebíče stanice Hostákov, řeklo by se vesnice, stanice pěkně na zahradě, ale ukazuje teď blbě o 4°C, v září už má 7TD, co na to říci, budu přesnější i když tam pojedu autem, je to škoda, takový prachy to stojí a je to k ničemu.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.