Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Další ochlazení od 10.2.

# 13.02.2021, 10:07

swan1
Nevědí, jak bude za více než 3 dny. Ale předpověď na kratší dobu je mi k ničemu. Jak bude zítra, to odhadnu taky na 70 %.

73
# 13.02.2021, 10:08

U nás bylo opět jen -10°C. Asi jediná šance na pořádný mráz bude v pondělí ráno.

Jinak fňukání nad nepřesností dlouhodobých předpovědí ČHMÚ je směšné, absolutní nepochopení systému, jakým ta "předpověď" funguje.
Určitě se v ČHMÚ mlátí do hlavy, že musí na žádost médií! vydávat takový nesmysl jako je dlouhodobý výhled.

50
# 13.02.2021, 10:12

spurdo
Já myslím, že jde spíše o výsměch, než fňukaní...
Když člověk něco takového vidí, tak proč to neokomentovat...

# 13.02.2021, 10:13

spurdo
Jakým způsobem, tedy funguje předpověď, která se rozchází úplně ve všem ? Rozhoduje los?

50
# 13.02.2021, 10:17

spurdo
Na žádost médií? Pokud někdo žádá předpověď na 4 týdny dopředu, tak musí být stejně mimo jako ten, kdo jí vydává...

To je fakt k smíchu :D

73
# 13.02.2021, 10:22

aura33
Nedávno to tady někdo psal a já potvrzuju, že jsem to taky slyšel. Někdo z ČHMÚ říkal, že ty dlouhodobé předpovědi/výhledy se dělají hlavně kvůli médiím, která to z nějakeho důvodu vyžadují.

# 13.02.2021, 10:22

aura33
A mě by stačilo, předpověď do středy. A ta se rozchází o 30 stupňů.

wyc
Avatar
7
# 13.02.2021, 10:24

Musím se ČHMÚ trochu zastat. Poslední týdenní výhled je z včerejšího dopoledne a to i ostatní modely měly podobnou předpověď. Počkal bych na další výstup, který nevím, kdy vydají, ale řekl bych, že bude dosti odlišný.... Nebo taky ne :D

# 13.02.2021, 10:33

wyc
Nejpřesnější byly zprávy o počasí za komunistů. To v rádiu říkali , včera bylo tak a tak.

# 13.02.2021, 10:35

Od ČHMÚ musíš být připravený i 4 dny do předu do jedny ruky brusle a do druhý ruky plavky😂😂😂😂😂 a teď čekat na soudný den jestli si zabruslis nebo si půjdeš zaplavat toto se může fakt stát jenom v tomto bláznivým state ale to bychom chtěli hodně když den do předu nevíš jestli se můžeš jít ostříhat nebo jestli se můžeš jít najíst do restaurace potažmo jít na pivko🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂

17
# 13.02.2021, 10:35

U nás teplota -8°C polojasno a sníh slehlí na 10 cm. Tam kde svítí celí den slunce bude i míň. K těm teplotám na příští týden. Na Německých portálech to to oteplení předpovídali již koncem Ledna. Mělo by to nastat vlivem zvlnění tryskového proudění na které sem se zde dotazoval a nikdo na to nereagoval což bylo pochopitelné. Zmiňoval sem i propad chladného vzduchu přes střední Evropu kdy jihovýchod a jih Moravy by to nemělo zasáhnout takovou intenzitou. Taky sem tomu moc nevěřil, ale ta situace tomu pěkně nahrává. Všichni víme jak vše dopadlo. To byla od Němců také dlouhodobá předpověď. Tak proč jim někdy nevěřit?

VHK
Avatar
30
# 13.02.2021, 10:39

Venku huste chumeli pri - 8,tohle je fakt krasa:snih::slunce::snih:

53
# 13.02.2021, 10:42

Tak ty teploty příští víkend vypadají úžasně. Sice na většině území roztaje sníh, ale aspoň bude fajn počasí. Tady peče slunko a sníh díky tomu krásně mizí. Tak uvidíme co dále, ale letos již moc sněhu nečekám. Oblasti na JM, kde neležel tenhle rok ani jednou souvislý sníh, tak pojedou druhou zimu bez sněhu.

# 13.02.2021, 10:44

Teď jsem stihnul předpověď počasí na ct24 tak pro nás dnes úplně jasno a u nás zataženo a poletuje sníh😂😂😂😂😂 jsem severozápad.

10
# 13.02.2021, 10:48

Jiří24
Mě spíš udivuje proč se chytáte toho jestli na vašem obrázku je mrak prostě má bejt tak a tak od jasna po nevím co tak to někam dají jak asi mají sledovat všechny mraky kde půjdou přesně proboha . Někdy tady zůstává rozum fakt stát .

53
# 13.02.2021, 10:49

Jiří24
No a pro nás mají polojasno a je jasno.. No tak pokud vám to vadí, tak vám gratuluji, ale je to zbytečný. Tam mají symboly dle toho jak s největší pravděpodobností bude. U vás na západě má svitit hlavně slunce a svítí na většině území. Na východě sněží.. Budeme je kritizovat za symboly? Asi ne co?

Náhodou jejich počasí je jedno z nejlepších. Rád si ho poslechnu.

# 13.02.2021, 10:53

DavidD.
Tady je zataženo od rána a poletuje od rána tak tam nedám jasné slunce ale slunce s mrakem to bude už skoro poledne😉

2702
# 13.02.2021, 10:55

Aidamko
Přesně tak je to jen pravděpodobnost, nepočítá se s tím jestli se na nějakým konkrétním místě vytvoří nízká oblačnost, u nás třeba taky zataženo nízkou oblačností a sněhové mrholení, ale pro Vysočinu tam nějakou nízkou oblačnost mají, tam js to nejpravděpodobnější, no na Z mělo být sluneční ale víme že počasí není stoprocentní;-)

69
# 13.02.2021, 11:11

U nás hory vyprodukovaly další silné přeháňky a od rána tu opět trvale sněží. Od včerejška máme 6 cm noveho sněhu a valí dál :snih::D V příštím týdnu to vypadá na oteplení, ale nic dramatického nečekám, navíc je to dost daleko a klidně to může zase otočit do mrazů. Potenciál na východě k tomu určitě je.

Chmi radar
Předpověď Sklené ECMF

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.