Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Výrazné ochlazení a sněžení od 6.2.2021

# 08.02.2021, 09:09

Kalamitních 8 cm :cool: a pod tím vrstva ledu, který padal včera od 21h do půlnoci a možná i dál, ale to jsem usnul.
Zajímavé, jak padal ledový déšť do střešních oken při -7°C.
Škoda, že nevyšla původní předpověď, že nachumelí 20-30cm ... ale tak třeba ve středu :)

# 08.02.2021, 09:10

U nás v noci 3cm nového a celkem od pátku 4cm. Můj odhad byl, že bude max. 5cm. Myslím, že absolutně trefa do černého. Jinak ve středu to asi zmizí s deštěm.
No gratuluji do Čech, tam je zima velmi povedená. Většina Moravy zažívá velmi špatnou zimu. Další dny na tom nic nevylepší.

69
# 08.02.2021, 09:11

F4
To je paráda, konečně jste se u vás dočkal srážek i sněhu, to vám fakt přeji ;-)
Tady v noci napadlo 2 cm ledových krupek a na to 5 cm hrubého sněhu, bylo to tak slehlé, že se to ani házet nedalo. Celkem u nás kolem 20 cm, ve stinných místech 30 cm. Na naši oblast sice podprůměrná vrstva, ale jinak si na letošní zimu stěžovat nemůžu (zejména při srovnání s loňskem) :-)

# 08.02.2021, 09:13

hellercz
ve středu z toho nic nebude. Buď se srážky presunou východněji a nebo bude padat max. déšť se sněhem. U nás nečekám vůbec nic. Srážky zde budou bezvýznamné.

238
# 08.02.2021, 09:16

Tutugon
Jako když vezmu v potaz ty předpovědi, tak jsme z toho vyšli opravdu velice dobře. Pelhřimovsko plošně 10-15cm nového sněhu. Dost možná nám napadlo více než na místech, kde někteří uživatelé očekávali "s jistotou" 15-30 čísel. Aspoň podle mapy spadaných srážek to vypadá, že jsme byli v tom nejsilnějším pruhu srážek.

1262
# 08.02.2021, 09:16

Tutugon
To je měřeno asi ze Sněžníku,ale pochybuji že by tam bylo tolik sněhu.Sice před oblevou tam bylo 30cm,ale hodně tam pršelo a foukalo.Kolik máte cm?

19
# 08.02.2021, 09:16

U nas dle srazkomeru tipuju 5az10 cm. Ale dle ocekavani rozfoukane. Na autech, na strechach nic. Na trave obcas skoro nic. Hlavne ze mame veprostred terasy nafoukano asi 25 cm, pred garazi dokonce pres 30 cm. Skoda no, ten vichr si s tim pekne pohral. :)

# 08.02.2021, 09:20

Predators2
Přihod foto s metrem at vidíme:D

F4
Avatar
109
# 08.02.2021, 09:23

Predators2
Taky si mi zdá, že je to Děčínský Sněžník. Dole pod 300 metrů nemůžete mít takové množství. Tipuji, že máte tak kolem 20-24 cm.

Aidamko
Myslím, že ve středu se to podaří a nasněží. Má to jít hlavně přes JV půlku republiky. Otázkou budou teploty.

Petr75
Ano, je to super. Kéž by to ve stejném duchu pokračovalo i nadále, hlavně v létě.

55
# 08.02.2021, 09:24

No je to fajn, se starým sněhem tu na západě Prahy máme 15 cm. A opravdu to ráno stačilo na menší kalamitu. Dost mě překvapilo, kolik lidí mělo ráno potřebu vyrazit autem, někteří se nedostali ani z parkoviště... Myslel jsem si, že většina při tom strašení nechá auta doma, ale ona nakonec moc nejezdila ani MHD, tak možná nebylo na výběr. :D Jinak by mě zajímalo proč stanice Praha - Ruzyně úplně přestala měřit sněhovou pokrývku, neví někdo?

111
# 08.02.2021, 09:26

Tenhle týden to ještě ujde, taková normální zima z devadesátek, ale potom to vypadá na arktidu ve střední Evropě. Příroda si bude po tom teplém průběhu zimy chrochtat blahem. Nu což, třeba to nakonec nevyjde.

2742
# 08.02.2021, 09:28

Prady
No já čekal max 5 cm když ještě v 23:00 padal zmrzlý déšť, pak ale musela být velká chumelenice:!!: aspoň ty sibiřské mrazy budou pěkně na sněhové pokrývce👍

381
# 08.02.2021, 09:41

F4
Tez vam to preji, hlavne ty srazky, ktere od Noveho roku chodi tak, ze vas nevynechavaji..
Spis vas uprednostnuji:D
👍

65
# 08.02.2021, 09:49

Tady je to taková směsice ostré ledovky, na tom zmrzlá vrstva krupek a na tom trochu sněhu :D Jako zimní atmošku to má a myslím že přes 10 mm to dalo, ale chtělo by to aby něco v týdnu přisněžilo.. Zatím celkem zklamání, po dlouhé době :D Ale beru to tak, že se jinde dorovnává množství vody, které jsme si tady my vloni nahnali.

Dost to klouže a nejde s tím nic udělat
# 08.02.2021, 09:51

Tak tady u nás bohužel nevyšla předpověď se sněhem. Místo cca 10cm napadl 1cm, napadlo spíš víc ledu :D . A já se tak těšil na pořádnou nadílku :(

# 08.02.2021, 09:52

No dnes jsem byl objednaný na antigenní testy do Vojenské nemocnice a sníh tedy s dopravou udělal svoje, nakonec jsem se rozhodl tam z Dejvic doběhnout (což bylo ve výsledku nejrychlejší), spousta hlavních silnic (Svatovítská, Patočkova) není ani pořádně protažená a jsou plné aut, která mají co dělat, aby to vůbec vyjela.

238
# 08.02.2021, 09:57

Frantis95
Tak ono vzhledem k teplotě už moc nefunguje ani posypová sůl. Dokud bude tak pěkně mrznout, budou si lidi muset zvyknout na jiný podmínky:D

# 08.02.2021, 09:58

tak JČ opět ostrouhali... Písek slabých 5 cm. jižněji ještě méně, v podhorských polohách Šumavy prý napadli pouze 3 cm hl. Vimpersko, docela smutné a nespravedlivé, na to že původně dávaly modely 20 cm sněhu to zavání fiaskem.... jak jsem již včera psal, sněhu se do naší oblasti nechce od 6.1. kdy napadlo 14 cm. od té doby až dnes padlo těch 5 cm....docela závidím těm co napadlo 10 +, ale zároveň jim to přeji, doufám, že si štěstí vybereme jindy. Nebudu tady jako někteří nepřejícníci.

50
# 08.02.2021, 10:02

AO index je hluboko v záporu na nejnižší hodnotě od začátku zimy a ještě bude klesat až na hodnotu -5, což je opravdu nezvykle nízká hodnota. Dá se tak vysvětlit rozpad polárního vortexu a silné mrazy, které nás ještě čekají.
AO index má rozpětí +6 až -6 a udává sílu PV, zajímavé je, že NAO index je pouze v slabém záporu a dokonce bude stoupat.
Po pozorování indexů jsem došel k závěru, že AO index má větší vypovídající hodnotu, ačkoliv NAO index je obecně známější a častěji se uvádí.

Loni se odehrával přesný opak, polární vír byl velmi silný a byla hodně teplá zima. AO index byl hodně výrazně v kladu.

AO index, zdroj: noaa.gov
19
# 08.02.2021, 10:03

Frantis95
Pozor na ag testy, jsou celkem nepresne. Me vysel pozitivni az treti, a to jsem mel priznaky od prvniho testu. Omlouvam se za odboceni od pocasi. U nas aktualne -8.4st, vitr se konecne uklidnil.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.