Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Globální oteplování

54
# 15.07.2023, 13:29

Ještě taková myšlenka k těm městům... proč se všude zmiňuje, že za tepelný ostrov může beton a asfalt.. ale co takové karoserie aut.. vždyť těch ve městech přibývá, rostou nová parkoviště.. to má podle mě taky obrovský vliv na růst teplot. To musí mít taky vliv, je pravda ta, že ta karoserie auta se zase večer rychleji ochlazuje.. ale jen taková myšlenka.. nevím, možná by na tohle téma mohla vzniknout nějaká studie.. Takže za mě určitě víc zákazů vjezdu do center měst, možnost parkování spíše na okrajích, více zastávek mhd u velkých parkovišť, a celkově víc využívat mhd..
Já třeba, když si to můžu dovolit, mám více času tak raději pro cestu do města volím autobus, byť mám auto.. ale přijde mi to komfortnější, nemusím se stresovat za volantem atd.. nejde to vždycky, ale opravdu když nespěchám, tak raději bus..

# 15.07.2023, 16:15

kapr84
A jéje pan Kapr je další z řady konspiračních teoretiků. Já stále čekám až ty vaše "pravdy" vyjdou na povrch a zatím nic.

Popírate globální oteplování i když mame naprosto jasná čísla jak se v ČR oteplilo už o 2°C za posledních 60 let. A každý kdo pamatuje zimy let 70/80/90 vidí jak se změnilo klima.v ČR.

Popírate covid i když prokazatelně zemřelo nejvíce lidí v covidovych letech za dobu samostatné ČR.

Tvrdíte že vakcíny způsobují neplodnost apod. A kupodivu akorát čekáme miminko a oba jsme očkování.

Tvrdíte, že válka na Ukrajině nemá jasného viníka a tím obhajujete zločinný fašistický ruský režim, který díky svým imperiálním ambicim rozesral celou Evropu.

A tak bych mohl pokračovat. Bohuzel prostě nechápu, kde se to v lidech bere. Asi je to o tom, že svět je na vás příliš složité misto a tak je pohodlné věřit těm jednoduchým pravdam, ktere vam podsouvají různí manipulatoři? Možná je život fakt jednodušší když všemu tomuhle věříte a máte u všeho jasného viníka: např Fiala, Ukrajina, Usa atd. Rozlišovat zlo a dobro prostě pro spoustu lidí neni jednoduché a věří vsemu možnému co si přečtou na internetu. :!!: :(

54
# 15.07.2023, 16:35

Internet má tu výhodu, že si najdete co potřebujete, to vám televize nezprostředkují... Vás tipuji na hltače mainstreamu... víte co, ono stačí z toho kolečka jen povystoupit a máte jiný pohled na věc.. ale chce to se ocitnout mimo systém. Kdo žije jen v matrixu tomu to nedojde.. věřte si čemu chcete.. to je Váš problém. .. jinak já mám rád ukrajinský národ stejně jako ruský.. nerozlišuju. Poslouchám ruské interprety stejně jako ty ukrajinské. Nikdo z nich mi nic zlého neudělal, proč bych si měl tvořit názor na základě toho co mi nastolí média.. chce to hledat hledat hledat... stačí jen nahlédnout do diskuzí těch hlavních hráčů a víte na čem jste, jen plné zlosti, nenávisti k něčemu.. to mi za to nestojí.. nemám nepřátele. A stejné je to s GO.. Viníka? To snad ne... :!!: Vy jste podle toho příspěvku přesně typ člověka, co uvěřil... Fiala stejně jako Pavel jsou mi víte kde, neznám ty lidi, nevím o co jim jde.. je mi fuk co dělají. Nemám důvod se jimi zabývat. Nemám důvod ztrácet čas politikou, je to jen loutkaření.. Asi ano, asi jsem skeptik... nevím, asi jsem holt jiný, tak jako nemusím hlavní tok zpráv tak neposlouchám ani rádia, hudbu poslouchám dosti specifickou, kterou by mi stejně žádné rádio nepustilo.. mám rád své okolí, které rád jen pozoruji, nerad se zapojuju, raději poslouchám než mluvím, když to jde relaxuju, medituju.. je tady fajn :-) ale možná jen mám v okolí až příliš umělců a jim podobných.. tak asi proto takový pohled.. jinak už jsem to tady asi psal.. finančně podporuju Hnutí Duha pravidelnými dary, jo tohle si myslím má smysl... ale co se děje na druhém konci světa, to opravdu neovlivním. To musí ti, co tam žijí... jasně, taky chodím do práce, vydělávám peníze jako všichni ostatní, takže ano systém potřebujeme občas, ale jsou tady i jiné možnosti. :) Krásný letní den..

PS: 38 °C jako vrchol léta na jedné stanici z xy je tedy chabé.. navíc místní klima okolí stanice dosti specifické.. Až to naměřím u sebe na dvorku tak zvednu prst :-)

Tak i Doksany, moje tvář zvážněla..:D

# 15.07.2023, 18:51

13.07.2023 Jižní Korea, Indie, Čína a Japonsko; extrémní deště, záplavy, sesuvy půdy
15.07.2023 Kanada, hoří 905 požárů, spálená plocha od začátku roku překonala 100000 km2, extrémní znečištění vzduchu
15.07.2023 ČR až 38°C, na 61% stanic překročen rekord

https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-10-1149-Globalni...

275
# 15.07.2023, 22:44

A máte to tady, inferno začíná i u nás a zase to všichni jen sledují lempli, hlavně že máte svoji dovolenou, jsem na laxní společnost extrémně háklivý, každého bych nějak zapracoval, jak plníte akční plán v boji proti suchu, je na papíře co? Každý starosta by dostal 10 úkolů a musel je do léta splnit, jinak bych jim nedal prachy z rozpočtu atd. atd.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-video-ob...

Jen středočeští hasiči měli 80 požárů dnes do 17hod., občanství nesmí být zadarmo, ale musíte spolupracovat a bude se po vás něco i chtít, naše je absolutně nepřipravená, obrovská chyba.

# 16.07.2023, 09:54

Škoda, že ve středověku neměli teploměry a současná média. Když si člověk čte o "letech, kdy nepršelo", kdy v době husitské se třeba "déšť neobjevil deset měsíců" apod., tak by mě zajímalo jaká byla tehdy realita. Stát se to dneska, asi bychom do roka a do dne museli všichni pomřít

54
# 16.07.2023, 10:06

Taky mi přijde, že kdysi dávno byly větší extrémy než nyní.. třeba i ta sucha. Poslední roky jsou, ale vždycky zase záhy zaprśí... Všechno se zveličuje, jsme zhÿčkaní. Pár generací zpět byl život mnohem tvrdší a těžší..

# 16.07.2023, 10:43

Taky je zajímavé, že mezi léty 1995 až třeba 2010 byly snad každý rok povodně. Někdy lokalní, někdy zasáhly půlku země. A nepamatuji si, že by mediální diskurz říkal, "do roku 2020 se všichni utopíme". Zatímco objektivně teplejší a sušší perioda od 2010 vzbuzuje takřka apokalyptické vize a nutnost okamžitě překopat snad vše naruby. A vůbec, co je v dějinách země 20, 50, 100, 200 let či 2000 let, zvlašťě když i svět vypadal jinak.

111
# 16.07.2023, 10:52

JohnBattler
Docela zajímavé je sledovat oteplování na cukernatosti hroznů (tomu by Kapr měl rozumět). Kdysi "pozdní sběr" byl u nás na severu jednou za 5 - 7 let, obecně přivlastkové víno byli poměrně vzácné. To samé dobrá červená vína. Dokonce se dnes v některých případech místo doslazovaní víno dokyseluje... Dříve nevídané.

Samozřejmě, když jsou zprávy o tom, že ve středověku zkoušeli pěstovat víno ve Skotsku, mohlo být teplo i tehdy. Ale to neznamená, že by se teď neoteplovalo. Ostatně, za 14 dní začnu sklízet fíky. To taky dřív nebývalo.

54
# 16.07.2023, 10:59

To se přiznám vínu nerozumím... tak jako dalším věcem, jen tuším, že čím víc slunce a horkého léta tím následně sladší hrozny a tím pádem vína.. když už spíše si dám vychlazené pivo.. co si vzpomínám z knížek, tak když bylo v létě sucho tak bylo kvalitní víno.. jako jedno z mála věcí..

111
# 16.07.2023, 11:03

kapr84
No, my Brňáci máme představu, že v Buchlovicích má každý vinohrad :D.

54
# 16.07.2023, 11:16

ludvicek
:D Jsou tady vinaři, ale plocha vinic nic moc.. kdysi dávno jich tady bylo mnohem víc, ty ale časem zanikly. Sklep je tady na zámku, co vím tak i pan Černý má vinařství, jinak okolní vesnice.. ono je Slovácko vlastně nejsevernější oblastí na Moravě, kde se pěstuje víno. To spíše kousek na jih, Bzenec třeba, víc sklepů v okolí je v Tupesích, tam je i několik vinic, pak třeba Velehrad, Modrá, Kudlovice (tam je pěkná ulička sklepů). Ty vinařství jsou tady spíše takové roztroušené po okolí.. Víc tady jede slivovice :-).. což trnek letos moc není, takže do kvasu nebude, maximálně do buchet..

388
# 16.07.2023, 13:30

No, třeba tohle je daná věc, pokud tohle nastane, pak opravdu vzniknou místa, kde bude těžko žít, kdesi jsem četl o objevených rozsáhlých štolách ( tuším to sem dával Yurri) které sloužily dávným civilizacím k chlazení... akorát těch lidí tehdy bylo podstatně méně, čili, asi skutečně dojde k redukci počtu lidí, přežijí ti s lepší technologií..https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/v%C4%9Bda-a-techn...

32
# 16.07.2023, 14:08

MajklMufna
Jestli to nebude tím, že lidé všeobecně rádi přehánějí a to v jakékoliv době. To, že někdo někam kdysi napsal, že 10 měsíců nepršelo nemusí znamenat a nejspíš to neznamená, že 10 měsíců skutečně nepršelo. Jen bylo třeba větší sucho a pršelo málo anebo zanedbatelné úhrny. Dnes také v diskuzích běžných lidí člověk čte, jak u nich několik měsíců nepršelo a přitom, když se koukne na data, která dnes naštěstí máme, tak zjistí, že to není pravda. Středověké popisné záznamy v kronikách opravdu nelze brát doslova.

# 16.07.2023, 17:55

Radikální změna je rozhodně potřeba, protože současný světový kurz směřuje ke katastrofě, cituji:

"The new report from the United Nations Intergovernmental Panel on Climate Change, or IPCC, found that, within a decade, the world is likely to miss its goal of holding global warming to 1.5 degrees Celsius or 2.7 degrees Fahrenheit.

If or when the planet reaches that level, scientists say Earth will pass tipping points that will lead to catastrophic environmental damage, including dangerous sea level rise, entire species going extinct, and even greater suffering in many nations, especially the poorest."


Připomínám, že existuje zásadní kvalitativní rozdíl mezi těmito závěry, které jsou podloženy desetilietími měření a seriozními vědeckými teoriemi, a mezi "dvorkovými dojmologiemi" tak oblíbenými obzvláště na českých webech. Je zajímavé, že například do návrhu jaderných elektráren, případně do astrofyziky nebo kvantové mechaniky český lidový mudrlant moc nemluví (protože si z nějakého důvodu uvědomuje, že o tématu nic neví), ale jakmile přijde řeč na klimatologii, o které toho zmíněný mudrlant ví naprosto stejně málo, najednou má každý svou "teorii". Totéž se týká i oněch příšerných kompilátů z obskurních blogísků typu Neviditelný pes, atd.

96
# 16.07.2023, 18:07

Na.Guru
Jestli to nebude tím, že svět vždy ovládaly partikulární zájmy. Ideální způsob jak lidi ovládat. Nám je jasné, že na Zemi bylo už v minulosti podstatně teplejší klima. Bez ohledu na to jak významný je v tomto ohledu vliv člověka. Proč na tom nevydělat?
Je pravda, že dříve to měla církev snažší. Přišla povodeň, zničující sucho, tuhá zima či uhodil blesk a ovce se hrnuli.

388
# 16.07.2023, 19:01

ROFA
Pravdou je, že třeba v bezchybnost a neomylnost zpráv IPCC věří většinou takové ty chundelaté ovečky..https://www.ipcc.ch/errata/

# 16.07.2023, 19:22

Tyhle bláboly jsou pořád dokola na jedno brdo - řadový mudrlant cítí, že jeho názor nemá žádnou váhu. Než by si přiznal, že je to proto, že o tématu nic neví, raději si namluví, že je svět "proti němu spiknutý".

Každý, kdo má alespoň mlhavé pojetí jak funguje "peer review process" ví, že "spiknutí vědců" je nesmysl. Je naopak doloženo, že lobisté těžařských a průmyslových subjektů záměrně vypouštějí podobné bláboly, kterých se pak chytají různé palmy a opakují je poměrně bezmyšlenkovitě dokola.

https://www.un.org/en/climatechange/rampant-disinf...

388
# 16.07.2023, 19:35

Je dobré se dozvědět, že na oficiálních stránkách IPCC jsou bláboly.. já bych řekl, že nejsou, a že přiznání a oprava chyb, je správná, v tom mají můj palec nahoru, ale ovce budou dál brečet, že chyby tam nejsou a nebyly, ani se není čemu divit, akorát mne udivuje ta zažranost a nenávist, co v nich je..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.