Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Mírné ochlazení a bouřky hlavně v jihozápadní polovině Čech, ojediněle silné

Diskuse o počasí Vyhledávání

Nalezeno 2133 příspěvků pro uživatele Petr12:

Petr12: Žádné sněžení již od jihu nepřijde. Původní (lednové) předpovědi se nenaplnily a vydatné sněžení nakonec zůstalo daleko na jih od nás. Trochu od jihovýchodu sněžilo jen včera. Téma ... Více

Zasláno 08.02.2012 17:48 Předpověď počasí - Vydatné sněžení od jihu v únoru?

Petr12: jaroslavec Ano, přesně tak, srážkový stín počítá i Aladin a při těchto situacích je to celkem běžné. Až od Plzně na jih se zase sněžení obnoví. Nejvýraznější bývá v Ústeckém kraji. Více

Zasláno 07.02.2012 22:05 Předpověď počasí - Vydatné sněžení od jihu v únoru?

Petr12: ... Více

Zasláno 07.02.2012 12:28 Články na In-počasí - Středomoří zasypal sníh

Petr12: ... Více

Zasláno 03.02.2012 18:58 Aktuální počasí - Minimální teploty zimy 2011/2012

Petr12: Teploty rychle padají, vítr se utišuje. Ráno bude na některých místech určitě pod -30 °C. Více

Zasláno 02.02.2012 21:56 Aktuální počasí - Minimální teploty zimy 2011/2012

Petr12: Přesný vzorec neznám, ale používám k tomu kalkulátory na internetu, asi nejlepší je: http://www.srh.noaa.gov/ssd/html/windchil.htm (slouží jen pro ochlazení větrem). Více

Zasláno 02.02.2012 16:00 Rady - Vypocet pocitovej teploty

Petr12: Tipuji, že bude -33 °C na Jizerce. Jinak přehled nejnižších teplot v ČR v historii (naměřených): Litvínovice u Českých Budějovic -42,2 °C (10.2. 1929) Jezerní slať -41,6 °C (30.1.1987) ... Více

Zasláno 28.01.2012 17:39 Zima - Arktické mrazy v únoru 2012

Petr12: Téma o tlakové níži / sněžení v únoru: Vydatné sněžení od jihu v únoru?. Zde zasílejte jen dlouhodobé předpovědi. Více

Zasláno 28.01.2012 16:21 Zima - Jaká bude zima 2011/2012

Petr12: Na příští týden se začíná rýsovat podobné rozložení tlakových útvarů jako na začátku uplynulé zimy, kdy v nížinách napadlo velkém množství sněhu. Tlaková níže se zřejmě vytvoří ve ... Více

Zasláno 27.01.2012 17:50 Předpověď počasí - Vydatné sněžení od jihu v únoru?

Petr12: Na většině území se nyní vyjasnilo, čeká nás velmi chladná noc. Uplynulá přinesla tyto teploty (dle ČHMÚ): Rokytská slat -27,8 °C Březník (okr.Klatovy) -26,5 °C Kvilda — Perla -25,2 ... Více

Zasláno 26.01.2012 15:54 Aktuální počasí - Minimální teploty zimy 2011/2012

Petr12: Nadprůměrné teplo bude až v květnu: http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/people/wwang... Únor tak bude většinou teplotně průměrný. Více

Zasláno 25.01.2012 20:41 Zima - Jaká bude zima 2011/2012

Petr12: Což kamery jako fotoaparát? Je to levnější a kvalitnější. Podobný systém využívá ČHMÚ. Obyčejné IP kamery se používají spíše pro souvislý záznam, který u počasí není až tak nutný (tam ... Více

Zasláno 19.01.2012 18:37 Rady - Výběr IP kamery

Petr12: snih173 Spisovně psát nelze? Pak se nediv, že ti tu párkrát smažu příspěvek (občas je to totiž absolutně nečitelné - kdo má číst výrazy typu dyt, dešt, dicky...). Tohle je jeden z dalších ... Více

Zasláno 18.01.2012 20:17 Články na In-počasí - Pozor nejen na ledovku

Petr12: Málo sněhu letos má i SV USA (New York), viz článek: Is Northeast Snow Season Doomed? Více

Zasláno 17.01.2012 20:39 Zima - Jaká bude zima 2011/2012

Petr12: Jak se vám líbí nové počasí na ČT1? Grafika je zatím stejná, ale logika prezentování informací se změnila. Osobně se mi to nelíbí. Hlavně kvůli zcela nesmyslným hlášením o sněhu, ... Více

Zasláno 17.01.2012 20:06 Rady - Nové počasí na ČT1

Petr12: Mark V rozšířeném (neveřejně přístupném výstupu) je vyznačeno obráceným šafrováním (dvojité). Proč to není i ve veřejně přístupné verzi nechápu. Více

Zasláno 17.01.2012 20:02 Předpověď počasí - Oteplení a silné sněžení i déšť - 19.1.

Petr12: Téma o čtvrtečním sněžení je zde: Oteplení a silné sněžení i déšť - 19.1. Více

Zasláno 17.01.2012 18:01 Zima - Jaká bude zima 2011/2012

Petr12: Podle současné předpovědi nebude sněžit ani na horách. Všude budou srážky smíšené, v nižších polohách postupně i dešťové (to už záleží na konkrétní teplotě). Každopádně ve výšce bude ... Více

Zasláno 17.01.2012 17:52 Předpověď počasí - Oteplení a silné sněžení i déšť - 19.1.

Petr12: Tady je na to přímo zařízení: http://www.blitzortung.org/Webpages/index.php?lang... Více

Zasláno 13.01.2012 09:29 Bouřky - Počítadlo blesků

Petr12: O průniku studeného vzduchu od pátku diskutujte zde: Příchod zimy i do nížin od pátku 13.1.. Do tohoto tématu opět nepatří, jaké počasí bude příští týden (navíc, když je tu k tomu jiné ... Více

Zasláno 12.01.2012 15:02 Zima - Jaká bude zima 2011/2012