Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Vyhledávání

Nalezeno 8 příspěvků pro uživatele lerak:

lerak: Jsem rád, že se diskuze o umístění čidla otevřela neboť: teplotu sleduji na in-počasí a všimnul jsem si,že se někdy značně liší naměřené hodnoty blízkých pozorovatelů přesto, že vzdálenost ... Více

Zasláno 12.02.2015 09:33 Rady - Čidlo venkovního teploměru

lerak: -můj barometr je už mimo stupnici; ta moje končí na 740mmHg. Kdysi jsem četl na jednom tlakoměru tuto hlášku: "-keď růčka barometru klesá, žena sa nafukuje, len, tak,tak, že nepraskně,.." ... Více

Zasláno 30.01.2015 11:13 Aktuální počasí - Aktuální tlak v ČR

lerak: Také jsem zaznamenal největší srážky v Brně-jehnicích za šest let. V září_2014 138mm Měřím amatersky: vždy jsme debatovali- pršelo málo/moc máme zalévat nebo né. A tak jsem si koupil ... Více

Zasláno 03.10.2014 16:38 Články na In-počasí - Září bylo srážkově nadprůměrné

lerak: To je velice dobrý článek. Teplota vzduchu se má měřit ve stínu! Abych tuto skutečnost respektoval mám venkovní sondy dvě. Do zprávy použiji hodnotu ze sondy která je právě na straně ... Více

Zasláno 03.10.2014 15:32 Články na In-počasí - Proč neměřit teplotu na slunci

lerak: Zpráva: Začátek května jsem byl hospitalizován v nemocnici. Interntové připojení bylo víc než mizerné (padalo po minutách :-( ). Přesto jsem tam zachytil meil kdy se mě někdo ptal na ... Více

Zasláno 09.05.2014 12:01 Aktuální počasí - Jednotky atmosferického tlaku

lerak: In-počasí ba, ba, je to tak: naklíčil mě česnek =asi vymrzne :-( K.R. Více

Zasláno 06.11.2013 11:18 Články na In-počasí - Říjen byl v Česku teplotně nadprůměrný

lerak: ..no já bych se skupiny meteorologů z TV zase zastal. Jednak je potřeba si uvědomit, že předpověď má určitou pravděpodobnost. "poručíme větru dešti kdy má pršet a kdy vát, jaxi nevyšla ... Více

Zasláno 05.10.2013 15:51 Rady - Nová grafika ČT

lerak: Chtěl bych se vrátit k jednotkám atmosferického tlaku. Podle SI (System internacional) je jednotkou tlaku Pascal. Dříve se atm.tlak měřil v mmHg. Na počest itala Torriceliho byla jednotka ... Více

Zasláno 01.10.2013 09:56 Aktuální počasí - Jednotky atmosferického tlaku