Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Nová grafika ČT

8
# 02.10.2013, 14:00

Zdravím, od konce září je na ČT nová grafika počasí, nyní Události v regionech a počasí. Mně upřímně to dost vadí, grafika je nepřehledná a dost údajů zde chybí.
Jaký na to máte názor Vy ?

Facebook Počasí ČT
54
# 02.10.2013, 14:38

Honder
Úplně nejlepší grafika byla do toho roku 2006 nyní už si můžou pomalí podat ruce s Novou.

ota
Avatar
2119
# 02.10.2013, 15:14

Souhlasím, je to dost hrozný. :)

615
# 02.10.2013, 16:42

Snad si zvyknem,i na tu spoustu fotek co tam už delší dobu dávají...:)
Hlavně že nezačínají jako na Nově,dlouhým úvodem jak je ve Španělsku a v dalších jihozápadních státech.:!!:

86
# 02.10.2013, 17:08

Nová grafika je jen na ČT24, to bude i na ČT1?

Přijde mi to moc modré, na druhou stranu chápu jejich snahu o zjednodušení (původní informace divák nemohl stihnout všechny v 10 sekundách přečíst).

8
# 02.10.2013, 19:24

Petr12
Neměla by, změnilo se to jen v 17:55, ale právě tuhle relaci jsem považoval za tu "lepší" než v 18:55.

818
# 02.10.2013, 19:29

Úprava informací - souhlas. Grafika a to zejména symboly - docela hrůza. Jak píše Mark, nejlepší byla grafika úplně ta původně, v níž byla např. pěkně černě malovaná bouřka atp. ;-)

293
# 02.10.2013, 21:55

Upřímně řečeno čekal jsem tuto diskuzi, protože kdyby to byla změna k lepšímu, tak bychom asi nediskutovali. Vadí mi, že už chybí mapy na následující 2 dny a je tu jen symbol s teplotou a výhled na další dny je už bez rozpětí, připadá mi to jako na tabletech, atd. Asi ale bohužel nic nezměníme. Nevíte, jak to dopadlo s grafikou z roku 2006 nebo 2007? Ta totiž taky byla hodně kritizována. Ta do teď mi nevadila, ale už je to jak na Nově. Ještě že tu je In-počasí.

55
# 02.10.2013, 23:13

tom-791
Jojo přesně tak, to bylo jiný kafe tenkrát ten mráček bouřky a jak z něj ještě padaly ty bílé koule jako kroupy. Kde jsou ty časy... :)

46
# 03.10.2013, 07:48

Ta grafika je opravdu katastrofa. Přitom já jsem považoval počasí v 17:55 na ČT 24 za to nejlepší z televize. Rád jsem se na něho díval a vždy jsem poznal jak má být. To že před nějakou dobou do toho počasí před událostmi začali dávat více fotek jsem ještě zkousnul, protože jsem měl to počasí na tom ČT 24. Ale tohle je katastrofa a jak píšete vypadá to jako na komerčních televizích. Ale nejsme sami kdo s touto grafikou není spokojen, díval jsem se na facebook Počasí ČT a k té nové grafice tam nebyl žádný pozitivní komentář. Lidé dokonce začínají psát, jestli by nebylo možné vrátit původní grafiku. Že to potom už nemá smysl se na na počasí ČT dívat atd. Ale mají pravdu, nevím jestli by se tím něco zmohlo, ale možná by se proti tomu mohla napsat petice. Ale to by se musel najít nějaký schopný organizátor a všichni víme, že v dnešní době je na všechno málo času. Ale bohužel i přesto že je mi teprve 16 zastávám názor, že dřív nám bylo líp. Co se týče například medicíny a tak, to se samozřejmě zlepšuje, ale nové grafiky jsou poslední dobou čím dál tím nepřehlednější. No nevím, uvidíme jak to vše dopadne. Ale nepředpokládám že by ČT vrátila tu starou.

46
# 03.10.2013, 07:55

Toto je stará grafika a novou máte na počátku článku. Takže já myslím že je to celkem jasné. :D

Stará grafika počasí ČT.
54
# 03.10.2013, 17:43

Doporučují se podívat v archivu jak vypadala grafika třeba zimě 2005/2006 je to také přirozené.
Tady dávám link z archivu ČT. http://www.ce...411000410201/

49
# 03.10.2013, 22:23

Musím souhlasit s tím,že ta původní grafika do toho roku 2006(2007-nevím přesně)se mi také líbila ze všeho nejvíc.Samozřejmě pokrok nezastavíš, ale i na to provedení do poslední změny jsem si taky rychle zvykla a nakonec nevypadalo to úplně nejhůř :-). Teď musím bohužel říct, že mě s tím zklamali :)

818
# 04.10.2013, 00:17

Zkrátka inovace a upjatá snaha zlepšovat, měnit věci, které si daná společnost myslí že jsou okoukané, nemusí být vždy úspěch. Osobně mě to nijak nevadí co v TV při počasí běhá za grafiku a tedy ani symboly počasí, nepotřebuji tam relace o počasí sledovat, ale pokud mám hodnotit, tak dost hrůza, viz výše. Grafika co mělo Počasí ČT do minulé neděle nebyla vůbec špatná, docela bych jí umístil i na 2. místo po té původní (zkrátka té nejpěknější, na čemž se tu většina z nás asi shodne) tuším do roku 2005. Nevím kolik pak ještě bylo změn, ale myslím že snad jen jedna a poté nastoupila grafika, která nedávno skončila, bohužel tedy. :)

# 04.10.2013, 14:50

Aspon je videt ,že dneska ma skolu kazdej deb*l a kazdej ***** dela grafika, driv to byl aspon nekdo vystudovanej a taky to stalo za to viz. graf. do roku 2005... Ale me to osobne taky nevadi, ja sleduju pocasi jenom na internetu (pocasi.idnes.cz) + tady diskuse.
Z hlediska jine techniky je to jako Logitech Z-5500THX dříve a Logitech Z-906THX dnes :-D

394
# 05.10.2013, 15:51

..no já bych se skupiny meteorologů z TV zase zastal. Jednak je potřeba si uvědomit, že předpověď má určitou pravděpodobnost. "poručíme větru dešti kdy má pršet a kdy vát, jaxi nevyšla :-o" Mě nejvíce řekne obrázek tlakového pole nad Evropou s tlakovými frontami. Ten je vysílán často velmi krátce, a sami moderátoři často nemají ani čas situaci okomentovat (na rozdíl od času vtíravé a slabomyslné reklamy!!)Osobně jsem si pořídil jejich publikaci "Skoro jasno" vydanou ČT která mě, osobně, hodně pomohla předpověď počasí si jaxi dovysvětlit. p.s to je ovšem můj osobní(!) názor. :-)
K.R.

46
# 05.10.2013, 18:35

lerak
Ano my proti moderátorům nic nemáme. Řešíme tu grafiku. Za ni moderátoři nemůžou.

293
# 06.10.2013, 22:57

Asi budu sledovat Události, protože jedině tam počasí zůstalo při starém.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.