Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě slunečno a kromě východu často větrno

Diskuse o počasí Jaký bude podzim 2023

273
# 29.09.2023, 15:26

Valep
Počasí už jsme posvíte co a povrchovou vegetaci a půdu taky, takže dobře nám tak, teď se někteří budou jen divit a zase tupě sledovat. Dá se udělat docela dost, s mikroklimatem doslova zázraky, ale je to dřina s nejistým výsledkem.

96
# 29.09.2023, 15:46

palma
"akže do poloviny října máme o teplo postaráno..:cool:"

Snad to vyjde. Pro nás ideální stav. Ráno pravidelně silná rosa, která na severních svazích a v listnatých lesích ani nestihne přes den odpařit. Čeká mě sekání trávy ještě v říjnu, což je zde nevídané. Za houby co tahám z lesa dostávám od známých ještě teď rajčata ze zahrádek. Obojí na tuto dobu úžasné.

386
# 29.09.2023, 16:03

ROFA
Za mne souhlas s tím, že i toto počasí má positiva, já tady zase s kamarády nachytal okolo 50 kg mořských ryb, vykucháno, zamraženo a po neděli jedou se mnou do ČR... ryby i kamarádi, takže, vydařený rok, a doma mne čeká další práce.. zahrada už bude na hraně..:)...bude aklimatizace, vzhledem k té předpovědi to ta obávaná pecka nebude, pěkně piánko..Tady jinak též nadprůměr, domácí říkají, že je to spíš jak konec srpna, než září, o měsíc posun, no..

22
# 29.09.2023, 16:35

Už by to chtělo změnu,je to nuda pořád jen :slunce:a vedro jako v létě,ráno stačí mikina odpoledne triko,za dva měsíce začíná advent a spíš to vypadá že budou letní prázdniny :cool:

48
# 29.09.2023, 20:57

Média po omega bloku teď operují s nějakou tepelnou kopulí, co pak bude dál za termíny se těším. Dlouho tu třeba nebyla bestie z východu :D A na jaře to zas pak bude všechno o měsíc posunuté zpět, nedělám si iluze. Ještě letošní červen měl u mně 20 dní podprůměrných ranních minim, jen ať je teplo dál co to dá. Ikdyž ten náraz pak bude o to tvrdší, klidně může být z +20 do sněhu.. :zz:

32
# 29.09.2023, 21:30

Leknín
Na podzim moc takovéhle prudké změny nebývají. Z 20°C do sněhu. Ale, že najednou může být třeba týden i více v kuse kolem 10°C a :prsi: to je reálné. Stačí vzpomenout na září/říjen 2016.

2
# 30.09.2023, 08:34

Presne tak,jen at je co nejdyl takto...zima, déšť,větr a blato bude na Valassku do kvetna,ne-li června.

107
# 30.09.2023, 08:52

Tak to jsem velice zvědavý co se to na nás žene. Na radaru to vypadá slušně, ale žádné komentáře o tom že vůbec někde prší, jen borec že Zábřehu na Moravě že je Velmi silný déšť po 3 týdnech bez deště. Ventusky kreslil i nějaké bouřky, ale zatím nikde ani blesk. Možná odpoledne, ale to už to hlavní bude na Slovensku.
Zatím to vypadá že ten liják míří na nás, ale jestli se do té doby nerozpadne. No zapršet by mohlo a pořádně.

69
# 30.09.2023, 09:14

Fstorm
Tady z první vlny i přes oranžové odrazy jen slabý déšť, v závěru toho pásma ze zelenych odrazů už slušná intenzitka a nakonec příjemné překvapení v podobě 10 mm. Teď mlha a vlhko - ukázkový podzim :)

107
# 30.09.2023, 09:26

To byla rychlá odpověď to jsem nečekal. Jsem rád že to ještě někdo sleduje. No pomalu se to už na nás valí, ale slábne to. No uvidím.

48
# 30.09.2023, 09:28

Na.Guru
Jsem to přehnal, ty změny na podzim bývají většinou třeba během týdne a ne skokově. Letos v září bylo zatím jednou +16 a jinak přes 20. Tak kdyby začlo být už jen kolem těch +10 tak to bude šok. Jenže to vůbec nevypadá...

Fstorm
Tahle fronta může být nejhorší za poslední měsíc, zatím neměřitelné množství a pochybuju, že by to překročilo 5 mm. Jsou to prdy, dál výhledově skoro nic, jen je čímdáldřív tma a bude víc oblačnosti přes den. Nedivím se, že je tu mrtvo, oživí se to až se to bude měnit ve sníh a to je ještě daleko...


107
# 30.09.2023, 10:05

No jo no slabý chvilkový deštík a už se to trhá. Co taky jiného jsme mohli čekat.

# 30.09.2023, 11:11

Mě fascinuje to Valašské brečení jak tam mají zimu do června a proto teď musí být vedro co nejdýl. Já nevím buď přeháníte a nebo jste úplně jiný klimatický pás než my tady. Tady se rozhodně od začátku května netopilo a že bylo jaro mírně chladnější je pravda, ale klidně může příjit jaro ala 2018 a to je prosím mnohem horší než to chladné a vlhké. Tady je brutální sucho už teď a jestli přijde suchá a teplá zima tak se budu modlit za chladné a vlhké jaro. Ono přát si stále slunce a sucho není moudré. Ten kdo si to přeje tak by pak měl mít zakázáno si stěžovat na drahé potraviny, protože tohle přece chce. :!!:

# 30.09.2023, 12:41

Mě docela zajímá následující pondělí a úterý, myslím, že je docela slušná šance na ohrožení absolutního říjnového maxima... Wetteronline.de mi tam maluje na oba dny maxima 29 °C, to už by se to mohlo někde nad 30ku dostat. I noc z pondělí na úterý bude velmi teplá, v místech s fénem je velká šance na tropickou noc, teplota v 850hPa bude dosahovat až 17°C.

171
# 30.09.2023, 12:55

Já koukám na výhledy zde na in počasí a celkem závidím Čechám. Tady v maximálce do +22°C, ale vůbec se při směru proudění nedivím. Osobně tipuji v úterý ráno delší dobu nízkou oblačnost, protože to vypadá zde na slabý JV vítr.

Ecák je teplejší..

69
# 30.09.2023, 13:07

JohnBattler
Nebuďte tak chytlavej, postěžovat si, že šlo na vàs pěkné pásmo a nakonec z toho nic na tom nic špatného nevidím. To chce víc klidu ;-)

# 30.09.2023, 16:04

Petr75
No my máme za září 7 mm a od začátku roku asi 75% normálu takže opravdu je na co si stěžovat ale myslím že to neprehanim. Ale trochu mi vadí že tu hodně lidí nevidí dál než na svůj dvorek a přijde jim počasí posledních týdnů normální.

# 30.09.2023, 16:28

jak vidim předpověd na prvni týden v řijnu,tak tu na východě česka po,ut bude nad 20st až k 25st asi či těsne,ale nedivil bych se kdyby bylo i na konci přistiho týdne zas nad 20st co některé modely zatim maluji i když se to furt vyviji ,uvidi se ,ale nereálne to neni ani tu blizkosti Beskyd stále až do skoro konce řijna

# 30.09.2023, 16:33

JohnBattler
Souhlas!
Noční teploty zde v květnu a červnu byly sice nižší než průměr ale jinak slunečných dnů s dennimi max teplotami nad 20 stupňů bylo od května do září zde nadprůměr. Nevím co valaští kolegové pořád mají.
Mám pocit že pokud nejdou teploty od května do září na 30+, tak je pro mladou generaci zima a podzim :zz:

# 30.09.2023, 16:51

JohnBattler
Teď v úterý projde fronta asi zase na sucho. Není divu, že se fronty nyní rozpadají. Pořád doufám, že kolem poloviny října se nad S Evropy či Pobaltí začne dostávat chladnější vzduch a vznikne nějaké teplotní rozhraní.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.