Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Jaký bude podzim 2023

# 28.09.2023, 10:05

Leknín
Ano, výhled se studeným vpádem se může rychle vrátit, druhá věc je ta, jestli se uskuteční. Myslím, že všichni dobře víme, jak tahle zimní lákadla dopadají a že vyjde tak 1 z 10:D

168
# 28.09.2023, 10:36

Tak tady stále 12 stupňů a drží se ta nízká oblačnost jen tady na Plzeňsku :(

48
# 28.09.2023, 10:54

Honsová predikuje zlom v polovině příštího týdne :zz: Podle GFS ale půjde o stále nadprůměrné teploty, akorát už nebude těch +28 :D Srážky skoro žádné. Ecák už je chladnější, to by bylo kolem +15. Stále pohoda, na říjen, zlom jak sviňa

386
# 28.09.2023, 11:23

Leknín
Já teda nevím, ale u ECMWF vidím k 7.10. - 12:00 aktuálně tady v Čechách +20..

ECMWF 7.10. setrvalý stav
48
# 28.09.2023, 11:31

palma
Tak jasně, ale já tam mám na východě u Ecáku +16, ve čtvrtek 5.10 dokonce jen +12 a to je ten zlom, když se stejně zas k těm +20 oteplí. Že ta baba hubu nedrží :D :zz:

386
# 28.09.2023, 12:09

Leknín
Ale tak.. je to dáma, ne?;-), nicméně, jednou jí něco vyjít musí, to by bylo proti statistice..

50
# 28.09.2023, 13:02

Teď jsem na to mrknul a letošní září se vepíše do historie jako první s 18 letními dny... průměr mám kolem 5... kolega u Trnavy má dokonce i 5 tropických, respektive horkých... jako za mě, naprosto paráda, ještě si to teplo naprosto užívám, snad nebude mít nějaký škodlivý vliv na přírodu.. Ale jak známo, ta si poradila dosud, poradí si vždycky...nejspíš. Samozřejmě celkový průměr bude taky rekordní, byť v roce 2006 jsem naměřil 18,4 °C.. letos prozatím 18,1 °C... ale později už nebyla průměrná teplota v září nikdy nad 17 °C...

20
# 28.09.2023, 13:22

My jsme se teď dostali na 25°C. Kolikátý letní den to v září je,nevím(už to ani nepočítám), ale troufnu si říci že jich bude letos rekordní množství. Snad už to nadprůměrné teplo dá v říjnu pokoj a bude trochu normálněji.:)

# 28.09.2023, 22:30

Dejvos
normálněji v říjnu nebude to je snad jasné… to vedro kolem nás to zkrátka neumožňuje…

64
# 29.09.2023, 06:40

Včera zase :slunce: zase nad letní teplotou 26 :(
Dnes opět jasno +12.. ochlazení snad už v tu sobotu přijde, i když zase to bude jen na víkend.. další pak snad ve středu. Už to chce vážně odpočinek

273
# 29.09.2023, 07:17

Při troše představivosti si připadám jako v srpnu, jen je to vše kratší, ráno už na mě ale kláda jako prase, nyní +8 a větrám jen odpo, jinak by mi teplota doma klesala. Poslední 3 dny odpo vždy docela citelný vítr, takže pocit tepla vysloveně jen na slunci a lížeme sotva 25ku, což je ale super, zlom v týdnu a poměrně výrazný, snad se pak vrátíme ke 20ce, uvidíme co udělá NO. Tragédie jsou srážky, tohle tady ještě nebylo, můžu sekat rovnou seno, všude jsou díry v zemi, je tady kalamita hrabošů jako nikdy.

A zase nic, ještěže máme studnu
386
# 29.09.2023, 09:12

:D:D:D tak tohle fakt na zimu nevypadá...https://www.severe-weather.eu/global-weather/heatw...
právě to vydali..další Heat dome , a opět je za tím omega vzor...se nám to nějak často opakuje..Jo, a někdy okolo 8. - 10.10. prý nejspíš přijde další vlna veder...Takže do poloviny října máme o teplo postaráno..:cool:

troška tepla v řínu ...:-)
a další vlna horka od cca10.10.
171
# 29.09.2023, 09:53

palma
Hlavně aby pak výběžek TV nesjel na JV někam nad Polsko a Slovensko, to už by v půlce října rádo dělalo inverze. Těch inverzních situací začne docela rychle přibývat s tendencemi, kdy jsou TV neustále buď na JZ Evropy či východně od České republiky. Zatím to naštěstí vypadá v klidu a jediná inverze by mohla nastat v úterý, kdy na Moravě a Vysočině povane slabý JV/J vítr, který to rád zašedí na nebi.

386
# 29.09.2023, 10:08

Aidamko1
No, po neděli, někdy do středy se vracím do ČR, takže nějaká teplejší vlnka by se mi na to "přesídlení" z +30, hodila, jako na aklimatizaci, mlžná rána by mě nevadila, trvalou šeď fakt ještě nemusím, od listopadu s ní jsem předběžně smířen, no pokud se tu v ČR usadí tou dobou vyšší vlhkost vzduchu, v součtu s inverzí, tak to mne baví akorát tak při návštěvě lesa, jinak nemusím,.. teď hlavně aby napršelo, což teda zatím nevypadá..Jinak, na rozdíl od dřívějších let, se dá tady u pobřeží ještě v klidu koupat, fakt teplá voda a má to opravdu o +2 až +3 stupně víc, než v minulosti, a koukal jsem, že to platí procelý Jadran, plus i další kus středozemního moře, Balt taky pořád nadprůměr, atlantické pobřeží taktéž, studeno může přijít max. z východu..jak jinak..

1262
# 29.09.2023, 13:51

Dnešní fronta bude na srážky zase hodně chudá. To hodí jen pár desetin nejspíše. Výhled na další dny je také hodně suchý. Pokud v noci nezaprší bude to nejchudší měsíc na srážky co pamatuji 2mm :(. To ochlazení v říjnu je kompletně smazáno a místo toho další teplé období. Normální Sahara je tohle už, ale lidem se to stále líbí a je jim šumák že nespadne ani kapka a příroda trpí.

13
# 29.09.2023, 14:00

Predators2
Naprostý souhlas, lido plesají nad sluníčkem a teplíčkem, ale tohle už přece není normální. V září jen vedro a sucho, mrak aby člověk na nebi pohledal. A ve výhledem opět jen vedro a sucho. Vydrží toto až do vánoc?

64
# 29.09.2023, 14:02

Predators2
Tak to máte tak, když si většina lidí přeje nejlépe celý rok teploty kolem 27 a samé :slunce:

27
# 29.09.2023, 14:24

At si preje kdo chce co chce, pocasi se tim ridit nebude. Nikdo s tim nenadelate nic. Tak uzivejte, co je 🙂 Mlhy, tesne nad nulou, tma a bahno budou taky dost dlouho... Tak se uz teste 😉

# 29.09.2023, 15:12

Predators2
Teoreticky by se mohli chytnout někteří za hlavu, kdyby byla katastrofální neúroda. Pokud by v příštích 14 dnech nespadlo ani pár mm, hrozí, že kompletně nyní seté ozimy na příští rok. Jasně. Můžou to na jaře kompletně zaorat a osít jarním obilím, jež ale většinou tolik nevynasi. Navíc může být pro změnu vlhké a chladné jaro a setí se protáhne. Na přelomu července a srpna jsem byl rád, že nebylo ještě více bouřek. Nyní vyhlížím déšť. Situace se mění a člověk se mýlí.

Možná bude do budoucna nezbytné, aby část lidí z jiných sektorů mohla v případě nutnosti na pár dní pomoct s pracemi na polích. Na konci suchého období před nástupem dešťů osít většinu polí. Nebo naopak v létě před dešti pomoct se sklizní.

386
# 29.09.2023, 15:20

No, když jsem viděl, jak to teplo má jít po pár dnech znovu a znovu, kouknul jsem až na konec předpovědi a bohužel to vypadá že po 15.10. to zase bude znovu.. je tam náznak dalšího tepla..směr postupu jsem tam naznačil..nicméně je to až za 16 dní.. takže..:cool:

předpokládané hot k 12.10.
možné další hot po 15.10.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.