Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Nové In-počasí

# 26.05.2019, 09:57

Ondráš*
Počasí před rokem dáme ze statistiky pryč. Vyhledávání uživatelů zvážíme. Celkový počet příspěvků nebo uživatelů zobrazovat nebudeme.

# 26.05.2019, 19:33

u plno fotek mi nejde dát Pěkné! nevím proč. u téhle bych třeba chtěl dát Pěkné! ale nejde to

157
# 27.05.2019, 20:36

Opět nejde přidat počasí pro uložené lokality. Při výběru "vybrat předvyplněné" a odeslání mi to píše "Město není vyplněno". Přestože jste psali "opraveno" je to stejné - viz screen. Při zadání města ručně odeslání jde bez problémů....

# 28.05.2019, 10:11

Nystrom
Daný problém nepozorujeme, zkuste prosím to město smazat a přidat si ho znovu. Co používáte za prohlížeč?

Roman Závora
U té fotky Pěkné označení od Vás už vidím.

# 28.05.2019, 12:30

In-počasí
Zdá se, že první dva mé dotazy (oprava statistik u oblíbených fotografií i okénko Hledat uživatele) byly splněny. Děkuji. :)

Možná u těch Oblíbených fotografií v profilech uživatelů by se lépe hodil název rubriky místo: "Zaslané počasí" Hodnocené fotografie či Oblíbené fotografie a u Počtu fotografií zase: Zaslané fotografie.
Ať to lépe vystihuje danou rubriku.

A hodily by se i ty zobrazovací štítky (viz screeny 1 a 2) pod příspěvky ve všech sekcích kde byly před tím.
Nevím proč jste je vůbec dávali pryč. Vždy se vědělo, čeho kolik se zobrazovalo, kolik příspěvků ještě zbývá, kolik je celkem atd. Prostě velmi užitečná věc. A mě to třeba hodně usnadnilo i hledání.
Teď je tam jenom: Předchozí | 1 | ... | 7 | 8 | 9 | Další
Dříve tam bylo kromě toho ještě navíc např.: Zobrazuji 100 - 110 z 7458 stavů počasí (...příspěvků, uživatelů apod.)
Škoda no. :(

A v Počasí u vás při vyhledávání v Historii dříve bývalo:
Řadit podle: čas | teplota | fotografie
A teď to tam není. Je to pouze u jednotlivých měst.
Mohlo by se to prosím tam kde to není znova dát?

A ještě dvě takové drobnosti.
1. V diskusi dole by nebylo špatné kromě přihlášených on-line uživatelů zařadit i kolik ostatních či zbylých anonymních nebo nepřihlášených návštěvníků sleduje tento web.
Stačilo by třeba kolonku: Ostatní návštěvníci s daným číslem (počtem) pod nebo nad On-line uživatelé nebo někde na úvodní stránce In-počasí.
Nebo by neškodila i zvláštní speciální rubrika, která by se týkala čistě celkových statistik webu In-počasí. Byly by tam například počty (grafy) příspěvků na diskusi v počasí u vás za měsíc, rok, celková i průběžná návštěvnost, popularita jednotlivých témat případně i příspěvků na diskusi, zobrazení (top) článků, příspěvků, témat... Kdo jaký uživatel tu tráví jaký čas (seznam nejčastějších on-line uživatelů). A já nevím čeho všeho dalšího. Zkrátka takový přehled, popřípadě i grafy, tabulky, jak si stránky In-počasí a jejich jednotlivé sekce vedou.
Mám dojem, že některé takové statistiky tu kdysi dávno (před rokem 2012 než došlo ke změnám v uživatelských profilech) bývaly a potom jste je dali pryč.

2. Ve vyhledávání hledaného výrazu na diskusi i v dalším textovém vyhledávání ve všech sekcích In-počasí by se zešlo nějak označit hledaný výraz. Třeba barevně či podtrhnutím nebo nějakou jinou formou odlišit.
Takto se třeba v delším příspěvku na diskusi hledané slovo či věta velmi špatně a obtížně hledá. Kdyby to bylo nějak barevně zvýrazněno, tak se to v delším textu snadněji a mnohem lépe najde.

Děkuji.

Jinak jak vidím, ten spammer ve slovenské verzi Počasie u vás si zdá se nedá pokoj a vesele řádí dál. Dokonce ještě přitvrdil. Mělo by se to nějak zamezit.
Téměř 500 spamů „New York“ za necelé dva dny. To snad nemá na In-počasí obdoby. No ještě že to nevyskytuje tady na naší české verzi.
http://www.in-pocasie.sk/pocasie-u-vas/seznam.php?...

0
# 02.06.2019, 14:06

Dobrý den,
v minulé verzi bylo možné listovat v archivu počasí po dnech pomocí ikonek předchozí a následující, což již v nové verzi nejde, a vždy znovu se musí kliknout na datum. Nešlo by to upravit?
Děkuji

# 03.06.2019, 13:51

Dnes jsme nasadili aktualizovanou verzi s opravou chyb a drobnými grafickými úpravami. Mapy u aktuálního počasí se nyní načítají o něco rychleji a jsou méně náročné. Zároveň jsme barevně začali odlišovat nejen teploty, ale i ostatní veličiny (viz obrázek). Rychleji tak najdete třeba místa, kde už zapršelo.

seki
Zvážíme to.

Barevné odlišení srážek na mapě stanic
# 03.06.2019, 21:00

In-počasí
Ano to jsem si opravdu všiml. A tím jste to pro mě dovršili úplně.
Tak zatímco před tou dnešní aktualizací se mi na mapě u aktuálního počasí, tedy v Počasí u vás po kliknutí na "Bouřková mapa" nebo "Vše od..." a u Meteostanic po výběru "Všechny stanice", "Soukromé" nebo "Profesionální" zobrazily alespoň ikonky počasí s teplotou, resp. ikony meteostanic, tak nyní se nezobrazuje vůbec nic pouze prázdná mapa.
A navíc mi úplně zmizelo tlačítko "Teplotní mapa". Před dneškem tam alespoň bylo i když nefungovalo, ale teď není ani to.

A problémy s těmi mapami v aktuálním počasí které jsem s tím měl po 8. květnu, kdy jste spustili novou verzi a které jsem tu už dříve zmiňoval, stále přetrvávají.
Takže z mé strany po dnešku změna spíše k horšímu a chyb ještě přibylo než by bylo odstraněno.

Vím, že se s tím nedá nic dělat a chyba je na mé straně, protože na jiných počítačích ze stejným prohlížečem i operačním systémem jako mám já to všechno funguje (osobně jsem to zkoušel), ale docela to naštve. Tak se omlouvám.
Na mém PC to zkrátka nejde jak má. Na předchozí verzi před 8. květnem fungovalo všechno v pořádku. Od 8.5.2019 s tím mám pouze problémy. Takže mě ta nová verze webu nic pozitivního nepřinesla, spíše naopak.

Jinak proč mě nebylo doposud odpovězeno na předchozí můj příspěvek v tomto tématu ani na před třemi týdny napsanou soukromou zprávu, to bych také velmi rád věděl.

# 04.06.2019, 08:38

Ondráš*
Děkuji za informaci, kolega Vás bude ještě ohledně toho kontaktovat. Co se týče nápadů v předchozích příspěvcích - čteme je, ale určitě to nejsou věci, které bychom hned řešili. To jsou spíše dlouhodobé nápady, které lze někdy v budoucnu zpracovat.

# 05.06.2019, 08:20

ROFA
Ano, to je potom trochu divné, ale bohužel s tím nic moc dělat nejde. Smazat celé to asi není nutné.

# 05.06.2019, 10:30

In-počasí
Děkuji. Ale nevím, jestli se tím něco vyřeší. Chyba je zřejmě v tom, že mám již starší počítač kde není dost místa na disku a problémy mi to dělá i jinde. Jak jsem psal, na jiném PC ze stejným prohlížečem i operačním systémem to všechno funguje.
Ale u webu In-počasí nastala změna až 8. května 2019, kdy jste spustili zcela novou verzi, která asi funguje na jiné platformě, jenž se rozchází se systémy v mém starším neaktulizovatelném počítači. Nebo jinak nevím. Před tím v původní verzi vše fungovalo v pořádku, až po tom 8.5. se to změnilo.

No většinou upozorňuji na věci které v předchozí verzi už byly a nyní tu nejsou nebo jste je úmyslně dali pryč. Takže všechno to nejsou nové nápady, pouze věci které už tu prostě byli a nelíbí se mi, že už tu nejsou. Jinými slovy, byl jsem na ně už zvyklý.

Tak například další věci, které tu dříve fungovaly jsou:
1. Autor založeného tématu a asi ani moderátoři už nemají možnost téma uzamknout (odemknout) nebo přemístit téma do jiné hlavní diskuse (třeba z Aktuálního počasí do Předpovědi počasí; z Rad do Bouřek apod.) a nebo všichni přispívající svůj vlastní příspěvek přesunout do jiného vhodnějšího tématu. Tato možnost tu dříve byla a po 8.5. zmizela nebo jsem ji alespoň nikde nenašel.
Mohlo by se to prosím zase tak zavést?

2. Zmizela i možnost editovat popisek v profilu místa pozorování v Počasí u vás. Nejde to ani u vlastního (mého) místa pozorování. https://www.in-pocasi.cz/pocasi-u-vas/seznam.php?m...
Dříve to šlo editovat u všech profilů míst pozorování, nejenom u vlastního.

3. A hodila by se i možnost editace (úpravy) anket, případně i jejich smazání v tématu i po odeslání zakládajícího příspěvku.
U obrázků to jde smazat i upravit i normálně po odeslání u anket nikoliv.
Když vytvořím nějakou anketu a v něčem udělám chybu, tak už v odeslaném příspěvku není příležitost to opravit nebo smazat.

A ani s těmi dalšími nápady by se nemuselo čekat tak dlouho.
Díky.

ROFA
Takových témat by se na diskusi našlo více, které přišli o zakládajícího autora a tím ztratily význam.
Další takové z nedávné doby: https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-7-5086-Nahle_sma...

A ano některá takováto témata jsou pak často matoucí a měla by se odstranit. Zvláště když byly smazány i ostatní příspěvky a zůstal jen jeden, jako ve výše zmíněném odkazu.

Jinak bych nic neblokoval. Každý uživatel má právo příspěvek (i zakládající) vytvořit, ale případně i smazat. I když chápu, že to pak může u odstranění zakládajícího příspěvku vypadat trochu divně.

Nebo je tu i plno takových hlavně starších témat, které jejich autor sice zakládající téma nesmazal, ale zase jsou bez jediného příspěvku. Prostě doposud nebyla využita. Těch by se tu našlo ještě více a už do nich asi ani nikdo nepřispěje.
To by se také mělo projít a některá méně vhodná prázdná témata smazat.

Uživatelé tu často zakládají zbytečně nová témata, aniž by si před tím prošli diskusi a podívali se, jestli už podobné téma neexistuje. Pak se tu množí taková a podobná často zbytečná témata.

Chtělo by to nějaké nové moderátory, kteří by se o takové i další věci starali. A ulehčila by se tím i práce Administrátora.

# 06.06.2019, 07:49

Stara verze mnohem lepsi,uz sem skoro nechodim.

2673
# 13.06.2019, 21:47

In-počasí
Prosím pomožte nejde mi zaslat do diskuse odkaz na můj cumulonimbus v počasí u vás co mám dělat;-):!!:

# 14.06.2019, 09:19

Tutugon
Bohužel nevím, co myslíte. Odkaz sem normálně vložit jde přes ikonu www.

# 15.06.2019, 12:51

Dnes jsme ke všem časovým osám na webu přidali možnost, je ovládat pomocí klávesových šipek do stran <-, ->. Na radaru si tak můžete měnit čas pomocí klávesnice. Malá ale užitečná změna :)

2
# 15.06.2019, 16:17

Omlouvám se, pokud to už někdo psal, ale občas nejde rozkliknout detail meteostanice přes mapu, po kliknutí se nic nestane, v konzoli žádná chyba, refresh nepomůže, začne to fungovat "samo" po nějaké době.

# 15.06.2019, 16:40

lubofm
To nevím, na ostatní odkazy na webu v tu chvíli klikat jde?

# 16.06.2019, 09:06

Ondra83
Děkuji za upozornění, opravíme to.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.