Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Nové In-počasí

182
# 29.10.2019, 16:55

Aha, já jsem si to myslel ... ;-) Ale zmatený to bylo pěkně. :D Díky za spravení.

42
# 05.11.2019, 10:16

In-počasí
Poslední dobou mě na stránkách štve taková jedna docela drobnost.
Když si chci dohledat jaké bylo počasí před lety skrze články o počasí, které zde vyšly, je fakt těžké se proklikat na určitý rok např. 2013, 2014 když je tam přes 200 stránek a každým kliknutím se můžu posunout jen o 1 stránku.

Schválně si to zkuste, je to docela opruz. Člověk musí klikat několik minut, aby se dostal na určitý rok a mohl si články dohledat, jak jdou za sebou.

https://www.intersucho.cz/cz/mapy/intenzita-sucha/... Takhle nějak by to mělo vypadat, jako to mají na intersuchu. Když sem na stránce např. 10, mužů skočit o 3 stránky dopředu až na stránku 13 nebo zpět na stranu 7.

Byl bych fakt rád, kdyby se to zde na webu upravilo a určitě nejen já. Děkuji.

Ještě dodám, že tady by to chtělo dát možnost skočit o 5 stránek alespoň, protože 220 stránek je opravdu hodně, z příkladu intersucha se dá skočit o 3 stránky, ale celkem jich mají jen 40. Možná by i pomohlo dát na 1 stránku více článků a snížit tak počet stránek, teď jich je jen 8 na 1 stránce.

# 05.11.2019, 14:15

aura333
Tento problém jsem měl na mnohá webech také, ale pak jsem náhodou přepisoval URL kód a zjistil, že se zadáním čísla dá velmi jednoduše skočit na stránku, kterou chcete. Problémem je, že pokud hledáte konkrétní rok, tak i tak to proklikat musíte, ale určitě vám to nebude trvat minuty, pokud se nejedná o 2000-3000 stránek. Jestli chcete můžu vám to ukázat zde na diskusi. https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-6-5111-Nove_In-p... a když přepíšete stranu 12 na stranu 5, tak se dostanete okamžitě na stranu.5 Když si v sekci např předpověd počasí kliknete na str 2, tak uvidíte tento URL kód https://diskuse.in-pocasi.cz/sekce-3-Predpoved_poc... a to zase stačí jednoduše přepsat a hodí vás to na stránku, na kterou se chcete dostat.
Doufám, že vám můj tip pomohl a neříkám něco co už znáte. Na mobilu je to už složitější a zde by se přeskakování stran 100% hodilo.

# 05.11.2019, 14:21

Tomas1241980
Přesně tak to děláme také :) Není to ovšem ideální.

aura333
Je pravdou, že třeba u těch článků by se hodil filtr na rok a měsíc. Přidáme ho tam. Přidání stránky navíc by také šlo, ale ten filtr je asi užitečnější.

42
# 05.11.2019, 17:35

Tomas1241980
In-počasí
Díky za odpověď

Tomas1241980
Na tohle sem úplně zapomněl. Je pravda, že stačí jen změnit číslo v URL odkazu a dostat se na libovolnou stránku. Je to ale takové "řešení neřešení" protože Vás to naslepo někam hodí a číslo musíte měnit ještě několikrát, aby ste se dostali na požadovaný měsíc a rok.

In-počasí
Filtr na rok a měsíc je výborný nápad a asi nejlepší řešení, ale chtělo by to oddělit teoretické články od ostatních a teoretické do filtru nezahrnovat. Díky moc, že to uděláte.

42
# 11.11.2019, 18:20

In-počasí
U profilů jednotlivých uživatelů (pod tlačítkem Diskuse) je úplně dole seznam oblíbených témat a zobrazen počet příspěvků v daných tématech.

Trochu to nedává logiku, protože jsou tam zobrazena všechna témata (i ta kde uživatel poslal jen pár příspěvků), ale pod nápisem Oblíbená témata uživatele by měly být jen ty u kterých je počet příspěvků nejvyšší.

Takže navrhuji zobrazit první 3 témata, které mají nejvíce příspěvků, nikoliv všechny.

A nebo to upravit tak, aby se zobrazovaly jako oblíbená témata ty, které dosáhnou hranice 100 příspěvků a více. Například okrajová témata jako povodně, tornáda, astronomie atd. u většiny uživatelů nejsou oblíbená.
Ta hranice 100 příspěvků by bylo asi nejlepší řešení.

Doufám, že to vezmete v potaz. Podobné drobné úpravy tu byly např. zrušení upozornění, že někdo editoval příspěvek. Díky.

In-počasí
Na Vašem profilu jsou mezi "oblíbenými" tématy například:
24 Tornáda
8 Povodňe
3 Astronomie
3 Meteostanice
2 Globální oteplování

(číslo - počet příspěvků)

# 12.11.2019, 13:20

aura333
Nepřijde mi to divné, prostě jsou některá vyložené oblíbená a jiná jen málo. Nevím k čemu by bylo, část skrýt. Když je tam místo, tak tam může být vše.

42
# 19.11.2019, 17:10

In-počasí
Paráda, vážně mi to udělalo radost. Je vidět, že psát vlastní návrhy na podobu stránek In-Počasí má smysl, i když většina z nich neprojde a je to inspirace pro ostatní. Pokud nejste s něčím spokojeni a chtěli byste to změnit, je dobré to napsat.

# 01.01.2020, 23:38

Sněžník
Blogy jsou již téměř rok zrušené.

107
# 25.02.2020, 22:37

Dobrý den In-Počasí teď to jde úplně mimo téma protože jsem v diskusích nemohl nikde najít odpovídající téma na vylepšení webu nebo se mi nezobrazil rámeček kde bych mohl psát.

Tak prosím v rubrice diskuse o počasí změnit ten opačný vykřičník. Když chce někdo tento symbol přidat jako na výstrahu nebo upozornění nemůže ho přidat protože to vypadá jako informace nebo to tak má být? Nevím jak to myslíte. Vždy tam ten vykřičník byl a takto je to tu už dlouho, ale...

Nemělo by to být asi takhle? ! ! !

# 27.02.2020, 10:19

Fstorm
On to není vykřičník, je to informace s upozorněním: :pozor:

# 27.02.2020, 16:30

In-počasí
Jak píše Fstorm. Ten symbol :pozor: vypadá skutečně jako ikona pro Informace. Viděl jsem to i na různých dalších webech, že to všude bylo pod názvem "Informace" a ne "Upozornění" či "Výstraha".
Ten vykřičník by se měl otočit, aby byla ta tečka dole (viz obrázek). Samozřejmě v přijatelné velikosti. Tohle je jenom ukázka. Menší jsem bohužel nenašel.

https://image.flaticon.com/icons/png/128/1277/1277607.png https://c7.uihere.com/icons/323/626/471/attention-erro-exclamation-mark-warn-warning-weather-icon-b6908e26cdf98311d2faf98c4c60c5bb.png

A nebylo by prosím možné přidat i další ikonku nebo ji rovnou změnit z :pozor: na ⚠️ ? Je to mnohem výstižnější a vhodnější a jistě by byla i o dost používanější.
Klidně ji tam přidejte a nechte obě dvě.
Mám takový dojem, že na starých stránkách In-počasí před květnem 2019 tam ta ikonka " ⚠️ " byla a pak jste ji dali pryč a nahradili tou současnou.
Děkuji.

Dále bych měl několik návrhů:
1. Chci se prosím zeptat, podle jakého scénáře se zobrazují On-line uživatelé dole pod diskusí. Je to čistě náhodné nebo to je podle nějakých kritérií?
Pokud je to jenom náhodné, tak bych měl nápad, že by se to mohlo zobrazovat podle toho kdo z uživatelů se dřív nebo později přihlásí nebo má nějakou aktivitu na stránkách.
Příklad: Dejme tomu, že se různí uživatelé přihlásí nebo projeví přihlášenou aktivitu kliknutím na něco v pořadí za sebou v časech 16:04; 16:05; 16:06; 16:07; 16:07 (později); 16:09; 16:10; a dále...., tak by byly seřazeni od prvního v řadě který projevil aktivitu v čase 16:04 a postupně by se dále zobrazovaly 16:05; 16:06 atd... za sebou. Když se pak odhlásí nebo více nejsou aktivní, tak by se to postupně posouvalo k poslednímu podle času poslední návštěvy, až by nick uživatele po cca 5 minutách s toho seznamu On-line zmizel.
Pokud by to bylo možné.

2. Bylo by možné do statistik v uživatelských profilech přidat i počet komentářů k fotografiím v sekci Počasí u vás.
Jak tam je: ....Počet deštivých dnů; Počet fotografií; Oblíbené fotografie, tak by tam mohlo být ještě Počet komentářů k fotografiím a po kliknutí na číslo by se všechny komentáře daného uživatele, pokud tam nějaké má, zobrazily.

3. Přidal bych do statistik uživatelských profilů i například kolik času jednotliví uživatelé na In-počasí tráví, doba aktivity přihlášených uživatelů. Zkrátka kdo tu nejvíc chodí. Potom by se udělala tabulka kdo má na In-počasí nejlepší čas.

4. A ještě by nebylo špatné v diskusi u všech i starých jednotlivých vláken, témat popřípadě i u příspěvků dát nějaké počítadlo (číselník, počet zhlédnutí, přečtení), aby se vědělo které téma, příspěvek či vlákno je nejčtenější nebo nejsledovanější, resp. nejvíce zobrazované.

A také vyhodnocovat počet jednotlivých příspěvků na diskusi i v počasí u vás.

To samé by se mohlo dát i u jednotlivých článků které vycházejí na diskusi (všech i těch starších), aby se vědělo které jsou nejčtenější.
Pak by se podle toho mohla udělat nějaká tabulka a samostatné statistiky.

Díky.

# 27.02.2020, 17:10

Ondráš*
1. Je to náhodné. Řazení mi přijde zbytečné.
2. To by asi někdy přidat šlo
3. To tu určitě nikdy nebude. Takový údaj nás nezajímá a nesledujeme ho.
4. Také mi to přijde jako zbytečný údaj.

182
# 27.02.2020, 17:46

Aha, ani jsem si nevšiml že je vykřičník obráceně ... :pozor: :D Na sílu větru bych to nechal, nejsilnější symbol červený.

# 27.02.2020, 18:00

In-počasí
1. Tak to je škoda. Určitě by to bylo zajímavé.
2. Tak to jsem rád. Mohlo by to být co nejdřív.
3. Aha. Tak snad někdy v budoucnu.
4. Tak alespoň u těch vydaných článků by to snad mohlo jít. Bývá to dost často i na jiných webech.
Takový top list, počet zhlédnutí, přečtení či někdy anglicky "Hits". Mají to například i u článků na Infometu ČHMÚ.

A ty počty jednotlivých příspěvků na diskusi i v počasí u vás by se někde na stránkách mohly aspoň průběžně uvádět (měsíc, rok apod.)
Už jsem takové podobné grafy v některém tématu viděl.
ZDE a ZDE.

In-počasí
A co říkáte na ty symboly výstrah? Tu ikonku ⚠️ , bych tady určitě přidal. Ta se při nebezpečných situacích určitě hodí a tu :pozor: bych asi ponechal, ale mohl by se přidat ještě jeden symbol s tím otočeným vykřičníkem (viz obrázek).

https://image.flaticon.com/icons/png/128/1277/1277607.png

Nebo jak píše Stranik, ani ta červená varianta by nebyla špatná, pro silnější, extrémnější projevy (nejvyšší stupeň výstrahy) u bouřek, větru, deště, sněžení případně povodní, ledovky apod...
Spolu i s tou žlutou pro nízký stupeň nebezpečí.
Nechal bych i tu žlutou a červenou bych přidal u toho symbolu :pozor: , ale otočil bych ho normálně, tak jak je na obrázku výše.

182
# 27.02.2020, 18:23

Dle síly od - do bych to nechal ... bylo by to logičtější a jasnější. ;-) A ano :pozor: otočit. :D

147
# 06.03.2020, 09:36

Chyba je že novým webem se rapidně vzrostli počty reklam doslova kvanta... Přestává mě to bavit neustále odklikavat jak de***

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.