Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Nové In-počasí

# 17.07.2019, 12:30

Karel83
Děkuji za informaci, přidáme ji tam.

42
# 23.07.2019, 12:37

Zdravím, poslední dobou je tu takový "nešvar", 3 témata související s tropickými teplotami, suchem a předpověďi situace.

Každý píše příspěvky do jednoho ze 3 tématů, přitom příspěvky se týkají toho samého ve všech 3 tématech. Nemá to žádný systém a připomíná to guláš. Chtělo by to s tím něco udělat, např. sloučit témata do JEDNOHO, díky.

Jedná se o tyto témata: https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-4-5073-Jake_bude...

https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-4-5149-Tropicke_...

https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-5-5192-Ceka_nas_...

# 23.07.2019, 12:48

aura333
Obávám se, že zrovna sloučením témat se toho moc nevyřeší, protože potom v tom bude ještě větší guláš. Někdo se bude chtít podívat kolik tropických dnů je u jiných uživatelů a v tom množství příspěvků by to nenašel. Ještě navíc, když stále na diskuzi probíhá souboj východ vs západ, kde je větší sucho, vedro a podobně. Potom by se v jednom tématu nahromadilo 50,60 příspěvků za den, které nejsou zrovna kvalitní. Něco jak byla témata Jaká bude zima 2010/2011 a podobné historické témata, které se nedají absolutně číst.
Můj nápad by byl, že by se uživateli, který téma založil umožnilo mazat příspěvky, které nepatří do daného tématu. Např. uživatel Ondráš by mohl pomazat příšpěvky v jeho tématu, ve kterém se píše o všem jiném, ale většinou ne o tropických dnech a nocích za rok 2019.

27
# 23.07.2019, 12:52

Tak založte všeobecné téma "off topic" a tam se dohadujte, kdo je na tom hůř :)

42
# 23.07.2019, 12:58

Tomas1241980
To není reálné, dá se to snadno zneužít a pak někdo, kdo založí téma může jen tak naschvál všechno smazat...

"souboj východ a západ" je v pohodě, každý bydlí v jiné části republiky a porovnání je prostě normální a patří do diskuse.

Já bych to viděl, spíše na celkovou reformu diskuze do budoucna, aby se podobné situace neopakovaly. Udělal bych systém např. nějakého omezení, např. každý měsíc by šlo založit max. 3 témata a jedno téma bych udělal "hlavní", kde by se dalo psát o všem aktuálním a předpovědi počasí.

42
# 23.07.2019, 13:01

Ondráš*
Vymezovat se proti uživateli dawe mi přijde pod úrovní. Musím se dawe zastat, přispívá velmi pravidelně a z jeho příspěvků se člověk něco dozví. To, že jsou krátké a někdy trochu pesimistické je druhá věc. Buďme rádi za každého, kdo zde přispívá...

42
# 23.07.2019, 13:09

Ondráš*
Je tu stále více příspěvků a nových uživatelů, rok od roku. Jak sem psal, podle mě to chce udělat úplně novou diskuzi. Tahke diskuse je stavěna právě na dávné časy, kdy příspěvků bylo mnohem méně.

# 23.07.2019, 13:13

Ondráš*
aura333
Právě to je ten důvod, proč přesunování příspěvků by byl problém, ale to že si ze svého vlastního tématu vymaže příspěvky, které jsou kvalitní a v pohodě ze srandy, tak to by s diskuzí neudělalo nic. A pokud by takový uživatel založil téma, tak bychom do něj nepsali a už by nikomu příspěvky mazat nemohl. Ale věřím, že tu nikoho takového nemáme.

To přesunování zní dobře, ale pokud by se tu objevil v budoucnu byť 1 trol. Může udělat extrémní paseku ve všech tématech. By napsal 40 příspěvků pod sebou a přesunul je do ostatních témat a byl by obrovský problém. To není možné a už to bohužel pár takových lidí bylo. Možnost mazat příspěvky by neublížila ostatním tématům a spíš by měla pomoct.

42
# 23.07.2019, 13:20

Ondráš*
To byl jen příklad, ale nějaké omezení bych určitě udělal. Nevidím problém v počtu příspěvků, spíše v počtu témat. Ale myslím, že by to chtělo udělat úplně novou diskuzi, nikoliv fórum a pár věcí pozměnit, hlavně zlepšit přehlednost diskuze, ta je čím dál víc nepřehledná. Jak toho docílit, bych už nechal na vedení.

42
# 23.07.2019, 13:22

Ondráš*
Neškodí to diskuzi, naopak může někdo z nás napsat nějaký návrh, který zaujme vedení a bude nějaký posun k lepšímu.

Hlavně to nemaž, tady to je téma o novém webu in počasí a tyhle návrhy a nápady sem patří a mají smysl.

# 24.07.2019, 13:16

Tohle je poměrně složité - funkce mazání by jeden problém vyřešila, ale druhý by vznikl. Spoustě lidem by se ztrácely třeba i kvalitní příspěvky a nevěděli by, proč mizí. V současné době mi přijde řada témat zajímavých a kvalitních, jiné jsou na tom hůře, ale tak už to bývá.

# 05.10.2019, 13:03

Ondráš*
Téma je zamčené a již zbytečné - tohle je diskuse o počasí a ne o jednotlivých uživatelích.

42
# 05.10.2019, 13:20

Navrhuji zavést v diskusi pravidlo, že uživatelé si sami sobě nesmí opakovaně mazat příspěvky u kterých není zjevný důvod. Nechci jmenovat konkrétně, ale jistí uživatelé to dělají pravidelně, napíší třeba 10 příspěvků v různých tématech nebo i více příspěvků a zanedlouho je smažou. V diskuzi jsou pak reakce na tyto uživatele a vypadá to, že někdo v diskusi reaguje na někoho, kdo nic nenapsal. Podle mě by se dalo považovat za trolling a úmyslné kazení diskuze. Díky.

# 05.10.2019, 13:39

aura333
Když někdo slušně a rozumně neumí diskutovat a má potřebu po sobě divně všechno mazat, tak se to nějakými příkazy nevyřeší. Daný uživatel se stejně nenaučí vést rozumnou diskusi.

42
# 05.10.2019, 14:29

In-počasí
Díky za odpověď. Napadá mě jestli by nebylo pro celou diskuzi přínosnější tuto funkci úplně odebrat. Zajímal by mě i názor ostatních. Podle mě je to jedna z nejméně používaných funkcí na diskuzi. A jak je zřejmé, dá se i zneužít. Pokud by opravdu někdo chtěl svůj příspěvek smazat, tak by požádal Administrátora, který by samozřejmě posoudil, jestli je k tomu opravdu důvod.

A pokud by někdo zneužíval editaci, tak by to bylo více zřejmé a mohlo by dojít k zablokování účtu. Popřípadě by se mohla udělat časově omezená editace např. 20min. po odeslání příspěvku, což by člověk stačil opravit gramatické chyby popř. příspěvek doplnit. Byla by to i motivace, aby se uživatelé více snažili příspěvek napsat co nejlépe dokáží hned na 1. pokus a nutilo je to přispívat více kvalitně.

Zajímalo by mě, co si o tom myslí vedení i ostatní, díky.

42
# 05.10.2019, 15:01

Je to hezké, když uživatel může o svých příspěvcích rozhodovat, do té doby, než se najdou "experti" kteří to zneužívají. Pavell je mi jasné, že svůj příspěvek opět smažete, ale tím že ste napsal, že to dělají 2-3 lidi, ste se vlastně přiznal. Opravdu nechápu, co tím cílíte. To je prostě tak těžké něco do diskuze napsat a příspěvek ponechat... nikdy to nepochopím, prostě to musí být úmysl, jiná možnost není.

# 06.10.2019, 13:58

Dnes jsme pod In-počasí přesunuli celý sněhový web snih.in-pocasi.cz. Informace na zimu jsou taky nyní přehledně dostupné na stránce Sněhové zpravodajství.

Můžete si zobrazit podrobné informace o stavu sněhu a podmínkách v lyžařských střediscích v celém Česku a na Slovensku. V databázi naleznete údaje z více než 500 středisek v České republice a 115 středisek na Slovensku. K dispozici jsou jak informace o přírodním sněhu, tak technickém na sjezdovkách.

Na původním sněhovém webu byl také numerický model s předpovědí sněhové pokrývky. Ten je nyní dostupný spolu s ostatními vrstvami na stránkách modelu.

Nová sekce se sněhovým zpravodajstvím
Informace ze střediska
182
# 27.10.2019, 00:09

V tuto chvíli koukám na předpověd' pro ML a je nějak posunutá o den ... Jakto? :!!:

# 27.10.2019, 08:41

Stranik
Už by to mělo být v pořádku. To byl zřejmě jen problém kolem půlnoci kvůli změně času.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.