Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Teploty budou v novém týdnu postupně klesat

40
# 05.11.2022, 10:33

Zpětně z diskuze jsem dohledat obrázky pro srovnání.

loni 1. vlna, hydro.chmi.cz
loni 2. vlna, hydro.chmi.cz
včerejší vlna, hydro.chmi.cz
10
# 05.11.2022, 10:59

Ta mapka mi ukazuje že v moji oblastí spadlo kolem 4mm ale pravda je že namrholilo 0,8 mm. nespadlo skoro nic:(
škoda že ton déšť tu moravu tak přeskočil.
Nějaké srážky se zde obnovuji ale jenom s toho mrholí.:!!:
Jinak u Frýdlatského výběžku spadlo i kolem 50mm to je pěkné číslo.:D

110
# 05.11.2022, 11:08

Momentálně mně pro příští sobotu modely kreslí v maximech + 14°C, tak ještě dáme jednu poslední špekáčkovanou...

379
# 05.11.2022, 11:42

Aura1
Já psal o příčinách a typu situace, synoptice, blokaci, ty jsou stejné ve všech těch tebou zmíněných případech a mnoha dalších..a nejsou opravdu nijak výjimečné..
Někdy holt spadne plošně 5- 10-15, někdy, tentokrát, přes 20mm, podle vydatnosti (kondice) danné fronty...
Bereme to každý asi trochu z jiného konce..nic víc..;-)

40
# 05.11.2022, 12:13

Zítra bude v části Polabí a Poohří mlha/nízká oblačnost asi zase na celý den. :D

Po případném rozpuštění se má zase večer vytvářet.

zítra ráno, ČHMÚ
zítra odpoledne, ČHMÚ
zítra večer, ČHMÚ
40
# 05.11.2022, 12:14

V pondělí má být mlh míň, protože bude přecházet slabá studená fronta. V úterý opět mlha/nízká oblačnost. Pak to půjde podobně dál.

úterý ráno, zdroj: ČHMÚ
11.11. vyloženě inverzní, wetter3.de
# 05.11.2022, 14:09

Ahoj, tady studená fronta docela zklamání. Nadělila nám včera večer pouhých 1,5 mm.
Jinak zde se první letošní doba temnota již objevila a trvala od minulého pátku až do úterý tohoto týdne, takže jsme neviděli rovných pět dní slunce. Inverze nabídla stratus, mlhu i mrholení, takže o nějakém teplu nemohla být ani řeč. Zajímavé je, že vegetaci u nás na zahradě to letos dost trvá s opadáváním listů, což nepamatuju.

48
# 06.11.2022, 10:16

Počasí nás čeká celkem nudné, co jinak tak čekat v listopadu, je to poznat i na aktivitě v diskuzích. Pozvolné ochlazování, větší ochlazení možná po polovině měsíce, sice včera tam byl ještě ve výhledu dost nadprůměr, ale studený vzduch už se bude dostávat blíž a blíž k našim hranicím, noční teploty už postupně pod nulou..

Jo ten opad listů jak na čem, mně překvapil jedlý kaštan, na tom šlechtěném jsou ještě teď zelené listý, obyč. semenáč už opad úplně..

# 06.11.2022, 14:09

Zatím nadprůměrný listopad srážkově akorát ten pátek jinak podprůměr a do 17 listopadu mírně nadprůměr potom průměr srážkově dál podprůměr zima zatím nedohlednu

3
# 06.11.2022, 14:15

Tady už takových 14 dnů slunečno, až na malé výjimky, ráno velká rosa,a co se týče opadávání listů, vrba u rybníka ani náznak, že by žloutla.

# 06.11.2022, 18:46

Tak jenom krátké hlašení z Ostravy. Tady tento týden pokračoval dál velmi podobný ráz jako v minulém týdnu. Některé dny se protrhala nízká oblačnost, takže bylo docela příjemných 15, 16 C. V úterý při NO 12 C, ale při silném větru. V pátek a v sobotu zatím nejtemnější dny letošního podzimu, kdy se stmívalo už okolo půl čtvrté odpoledne, protože jsme se nacházeli pod NO a nad ní byla frontální oblačnost. Týden byl díky teplým ránům dost významně nadnormální, cca o 3 C nad DP. Jediné průměrnější dny byly čtvrtek, sobota a neděle bude i slabě pod DP, protože ráno bylo 5 C, maximum bylo pouhých 8,6 C a do půlnoci teplota spadne tak ke 2 až 3 C. Za celý týden spadly necelé 2 mm srážek, takže na rozdíl od počasí v Čechách dál nudné inverzní počasí téměř beze srážek.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.