Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí V příštím týdnu letní teploty a řada slunečných dnů

# 10.08.2022, 13:56

Nějaký 30 budou ale myslím ne na dlouho protože má přijít prudký pád až na 14 stupňů ke konci srpna a tím i dorazit víc srážek a plošnější

147
# 10.08.2022, 14:28

Baumrtnik
tak ono dělat závěr na konec srpna že bude 14C a déšť je dost odvážné

# 10.08.2022, 15:30

Tak tady bych řekl, že tento týden sice není úplně čistě letní ,na vodu to není kvůli tomu větru, ale na všechny ostatní letní aktivity a práci venku, bych řekl naprosto ideální počasí a konečně jsme se dočkali alespoň v těch nejnižších polohách pohodového letního počasí bez nějakého deště, vedra, střídají se mraky a Slunce. Včerejší maximum 25,7 C, dnešní 25,2 C. Jasně vítr to trochu kazí, ale jinak za mě optimum. Ta VTN se nakonec spíše projeví vyšší vlhkostí a drobnými přeháňkami, takže kromě soboty to vypadá na pokračování docela stabilního rázu počasí a tady na východě s příjemnými letními teplotami. Během právě té soboty sice dorazí přeháňky a bouřky, ale zároveň se k nám začne ve výšce dostávat teplejší vzduch, jehož teplota by během vrcholu zase měla dosáhnout až 20 C, takže zde bude ještě jednou potenciál na teploty 35 C +. Hlavní běhy dokonce vyhazují výstupy i okolo 23, 24 C, což by zase hraničilo s hranicí 38 - 39 C. Ale už bych řekl, že červnové maximum nakonec nepadne

378
# 10.08.2022, 15:32

TommyAst
No.., mrazovky, jsou mrazovky, a my k nim jednoznačně patříme..
I Volary (a celá kotlina horní Vltavy), kde jsem bydlel předtím 40let..
Nicméně tahle kotlinka na Sušicku má ještě to specifikum, že tady lezou odpolední maxima i k 35, 36°C(narozdíl od vyšších nadm výšek na Šumavě) ale rána jsou zde stejně i v přílivu takhle teplého vzduchu velmi chladná, klidně jen nějakých 8-10°C..
V noci chladí, ve dne topí..., díky chladivemu podloží plnému vody a díky závětří, uklidnění větru...
Předpovědní modely ohledně teplot sem, to v podstatě nemá smysl vůbec brát vážně..
Protože rozdíly v predikcích a naměřených hodnotách tu bývají obrovské..
Hlavně ranní teploty jsou tu klidně o 5-7°C nižší, než predikce modelů..
Ale i odpolední, ty naopak bývají často o několik °C vyšší, než je předpověď...


# 10.08.2022, 16:00

Kokos342
Já to beru podle dlouhodobé předpovědi a shoduje se gfs i Icon má dlouhodobé předpovědi mě že svého názoru a snad to tak bude chce to plošné srážky

13
# 10.08.2022, 18:05

Teď bude následovat do konce srpna jen vedro, slunce a sucho. Srážek se tento měsíc nedočkáme. Pak bude následovat suché a teplé září.

# 10.08.2022, 18:18

Brát to z nějakých průměru je nesmysl, může by tak i tak. To nikdo neví a nemá cenu o tom vůbec psát, ale vždycky se najde někdo jednodušší.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.