Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí V příštím týdnu letní teploty a řada slunečných dnů

32
# 08.08.2022, 08:51

Dneska nás čeká 26°C a skoro jasno a příští dny nemlich, ba dokonce postupné oteplování k (nejspíše) víkendovým a povíkendovým třicítkám. Asi budu venku chodit v bundě, když je teda podle diskutérů na In-počasí hnusný chladný podzimní počasí :D

47
# 08.08.2022, 09:07

Na.Guru
Nj, sytý hladovému nevěří. Tady je teda hnusně a výhled takový: kdeže jsou ty tropy? Média už šílí od čtvrtka s tropama

Jo GFS tam tropy má, teď ale až od příštího čtvrtka :zz:

32
# 08.08.2022, 10:55

Leknín
Ale jo, já si dělám legraci, máte tam teď chladněji. Ale moc sytý si nepřipadám. Víc bych ocenil nějaké srážky a pak takové polojasno a teploty kolem těch 20°C, ne to hrozné sucho a zase už horko. Už aby bylo září, teplotně asi nejpříjemnější měsíc v roce i když někdy ze začátku je také ještě dost teplo, ale už je to jiné, jak jsou dny kratší a :slunce: níž na obloze.

13
# 08.08.2022, 11:57

Tady do nevidím ani letní teploty a možná přijde i déšť

# 08.08.2022, 12:07

Vůbec se nedivím, že lidé ve vyšších polohách na Moravě jsou z tohoto výhledu rozhořčení. Vypadalo ta na slunečné letní až tropické počasí na celém území. Ale nakonec my tady na východě z toho nebudeme mít tento týden skoro nic. Nejdříve dneska frontální rozhraní východně od nás a od čtvrtka výšková tlakové níže, která se zde bude udržovat 3 možná i 4 dny. Takže na papíře TV, ale když se podíváme na hladinu 500 hPa, tak tam už je ta TN vidět a na nižších synoptických mapách se projevuje snížením teploty ve výšce k 10 - 11 C. Především kvůli směru proudění od severovýchodu to tady na Ostravsku bude celý týden o větru. Takže zase to nevyjde letos v létě. Buď jsou vysoké tropy nad 33 C, nebo zima s větrem a bohužel si budeme muset asi počkat na září na nějaké stabilní a příjemné počasí. Jinak mimochodem přijít taková synoptika v zimě, tak tu máme třeskuté mrazy

109
# 08.08.2022, 13:03

Tomáš J.
To už mně říkal kamarád z Orlové, že máme v Brně krásně, že přijede na víkend domů a už se zase těší do Brna. A říkal to v zimě i v létě.

9
# 08.08.2022, 15:36

Byl tam krásný výhled na letní a tropické teploty a teď tohle ? Zataženo a déšť a občas letní teploty ? Vůbec nechápu, proč to zas sklouzlo do podzimu, tady na východní Moravě se už tropických teplot nedočkáme, srpen si představuji trošku jinak, než deštivý a oblačný podzim.

9
# 08.08.2022, 15:48

Hlavně, že v Dánsku v Anglii nebo na severu Polska budou mít vedro. Nějaké pomatené to počasí.

# 08.08.2022, 16:02

Yor3
Trochu prehanite ne?
Letních i tropických dnů už bylo nadprumer i zde na východě, navíc od zítřka se teploty dostanou i zde na srpnový průměr. Oblačnosti bude občas sice více, ale srážky v podstatě žádné, jen vítr bude zde snižovat pocitovou teplotu. Takže po 3 podzimních dnech srpen jak vyšitý :cool:

378
# 08.08.2022, 17:34

Tady se to rychle po chladné sobotě vrátilo do léta, včera 25, dnes 26,9.. Nějaké srážky na obzoru jsou a teploty ve výhledu, za mě ideál..(ono tu bude každý den o 2-3°C tepleji, než jsou predikce..)
Jinak dnešní ráno bylo ale opravdu echt studené, 6,2°C, slušný :D, když predikce sem dávaly 12-13°C...

147
# 08.08.2022, 17:37

swan1
no takže ta výšková níže je podle modelu ICON ta tam..

77
# 08.08.2022, 17:46

Tady by pár lidí potřebovalo zažít pár let po sobě léta 80.let, aby poznali, co znamená pojem 'chladné deštivé léto '. To by asi čuměli.
Nechápu tyhle nářky, celej SZ potřebuje nutně proplach, ale tady se brečí, že zase bude zima a bude pršet🙈

378
# 08.08.2022, 18:04

Druhá půlka 70tek a pak do 80tek, to byly holinkový pionýrský tábory, s příchodem prázdnin začlo pravidelně chcát a chcát, denní teploty tak 12-18°C, ty epizody trvaly klidně 10-14 dní, pak se to na pár dní vyhrabalo k 25°C a zas nanovo..
Píšu tedy o Šumavě a nadm výškách 700-800m..
Ale samozřejmě i níže a ve vnitrozemí bylo chladno...
Tady je letos v létě tolik TD, co nepamatuji..
A srážková bída...
Kokos342
Posunul to trochu jinam, ono se to nějak vyvrbí, ráno to tam může být zpět..
Pár dní před situací je normální, že modely tam prostřídaji několik různých běhů..
.

77
# 08.08.2022, 18:56

swan1
Přesně tak, Třímany, Svor, Cvikov, Sloup, bylo to jedno. Všechny tábory nemlich to samé, o nic lepší to nebylo ani v Polabí.

109
# 08.08.2022, 19:58

charlieswan1

Jo, pánové, cukernatost hroznů na přelomu 70. a 80. let koncem září 16 - 17° ČNM, teď bývá 20-21°, houby klimatická změna, normální oteplování to je.:D

# 09.08.2022, 00:09

charlie
Mě se teda ve Španělsku brutál líbí. Sucha tráva a krásně modrá obloha. Top na fotky. Oranžově žluta s modrou 😃👌 K tomu Palmy😍 Kéž by to bylo i u nás. A ne nedělám si srandu. Užívám si taková léta. V létě ma být prostě vedro a hodně slunce. Pak od řijna až listopadu bude zas půl roku pořád hnusná šedivá deka na obloze. Z toho mám vždy deprese a důvod proč jedu na měsíc do tepla.

32
# 09.08.2022, 01:32

RichardReynolds
Palmy miluju a snažím se je pěstovat ve volné půdě, ale jinak s vámi nesouhlasím. Nekonečné :slunce:, vedro a hlavně sucho, tedy na trout vyschlá krajina není nic příjemného pro lidi ani život jako celek (i palmy trychycarpusy přestávají růst při teplotách nad 30°C). Do Střední Evropy to nepatří.

Sem patří i ta pozdimně/zimní šedivá deka, která ale opravdu naštěstí netrvá půl roku. Většinou je to spíš tak v posledních letech, že se objevuje často v listopadu a prosinci a pak najednou v lednu se to změní a začne proudit Atlantik, tedy je tepleji, víc fouká, prší, občas je jasno a nízká oblačnost se již objevuje výjimečně.

272
# 09.08.2022, 05:10

Teď je to teplotně úplně ideální a všichni jsou rádi, že ta vedra prozatím skončila, aktuálně solidních +15, na mě na hraně, ale ty domy jsou parádně vyhřáté, takže opravdu velmi příjemné období, kdy se maxima dotýkají letní 25ky, voda taky všude vyhřátá, takže opravdu pecka, spíš bych zasadil další várku raných brambor, tohle globální oteplování je třeba pěkně využít, v listopadu bych rád sklízel letos podruhé.

47
# 09.08.2022, 09:06

No aktualita tady na serveru vyzývá ke koupání, ale tady si můžu akorát tak trhnout nohou :D
Mně je to celkem jedno, když není dlouho pod 20 a nefouká do toho protivný vítr, to není tady běžné srpnové počasí pro první dekádu. Výhled mám teď +21 do soboty, taky nic extra, pak dva dny výstřel nahoru ke 30 a pak +17. Jednou srážky, pak žádné srážky :!!:

Jak nebude teplo v těchto dnech tak pravděpodobnost tepla klesá a klesá.. a rána chladnou :(

Se mi líbí jak ti starší pak vytahujou ty sedmdesátky-osmdesátky, já tohle nezažil (nepamatuju si to relevantně) a při pohledu na ty grafy z těch let bych to ani zažít nechtěl, ale nebyly všecky léta takové, jsou tam i dost teplá a nadprůměrná období během letních měsíců, díval jsem se na archiv Vsetína a kolikrát bych nějaký ten srpen ze sedmdesátek-osmdesátek vyměnil za ten letošní.. letos je jednoznačně průser srážky, těch 60mm co nám naráz spadlo to nevytrhne a v těch letech minulých těch srážek bylo zase velký nadprůměr.

Samozřejmě, že druhá půlka srpna se ještě může předvést, ale nic tomu zatím nenasvědčuje, letní dny tady ještě budou a nehážu flintu do žita :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.