Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

379
# 25.08.2021, 16:20

neoen
Vaše klidné, rozumné a rozumně odůvodněné argumenty, nadhled a především ,, obyčejná,, lidská soudnost, to je něco, co se bohužel málokdy vidí..Klobouk dolů..
A máte naprostou pravdu v tom, že odpůrci očkování se stále něčím očkované a význam očkování snaží napadat, zpochybnit, zdiskreditovat..i klidně tím nejhorším info hnojem..
Rozhodli se tak sami, je to jejich věc..
Ovšem ta jejich dezinformační mánie, ta urputnost, s jakou se očkování snaží očernit..to už je chorobné...

171
# 25.08.2021, 16:28

palma
Jak dojedu dom tak se mrknu, spíše jsem to myslel v řádu uplynulých několika týdnech, ale podívám se od začátku tohoto tématu.

Dneska je v Brně protest nějakých odpůrců, ale místo několika stovek dorazilo pár jedinců, klasika tedy.

77
# 25.08.2021, 20:21

swan1
Nikomu očkování neberu, chcete se nechat, jděte do toho, hlavně to nikomu necpěte, neobviňuje neockovane ze smrti seniorů na Covid atd. Tím spíš, že drtivá většina lidí se nechala očkovat jen kvůli případné ztrátě sociální pohody, o zdraví své, či druhých ani moc nejde. Tím nemyslím tebe, ale třeba Mikea, pár jedinců v mém okolí,Meses, Sníh, Flegr, pár vládních představitelů apod.
K DW, možná by ses divil, kolik zpráv zaručeně ozdrojovanych, tvářících se jako ty jediné správné, různou komunitou podpořené, jsou ve skutečnosti pro společnost, která to hltá a přijímá horší, než tzv. DW.
Budu se snažit minimalizovat postovaní takových webů, abych tady nenarušoval karmu.

3
# 26.08.2021, 00:40

palma
Ten odkaz na úmrtnost sice není dezinformace, ale je to trochu nefér, stačí když se podíváte na datum toho článku :-) Argumentovat studií, jejíž výsledky se dostaly až na český web už začátkem dubna 2020, je trochu mimo. V tu dobu ještě nikdo přesně nevěděl nic, v Itálii se umíralo ve velkém, celý svět se lekl a žádná relevantní studie prostě nemohla v tu dobu vzniknout. Vůbec takové staré věci nečtěte, stačí se podívat na nějaký přehled na Wikipedii, např. zde: https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_pandemic_de... A pokud máte pochyby, tak si to u nás klidně vydělte ještě dvěma (abyste tam měl i nakažené, kteří nebyli zachyceni) a země s číslem vyšším než 3 dejte pryč (tam jen málo testují). A pořád budete minimálně na jednom procentu, což je prostě desetinásobek chřipky. A to je přesně ta genetická ruleta, o které jsem psal dříve a kterou nehodlám ani náhodou podstupovat, i když by mi moji imunitu mohlo mnoho lidí závidět. Jako šance 1:100 nebo dokonce 1:50 mi nepřijde dost dobrá, alespoň pokud jde o život (a mohu ji jednoduše a výrazně navýšit blbou injekcí).

Studie jsou různé, bude jich ještě mnoho a je těžké se v tom vyznat, pokud nejste z oboru. Ale pokud jde o úmrtnost, tak doporučuji použít přiložený graf. Nemusím číst desítky studií, ale stačí se podívat na statistiku (a tvrdá data, která snad nikdo nerozporuje). Tam je prostě cca 40 tisíc mrtvých navíc (o více než 30 %). Prostě tam jsou a nejsou to lidé, co umřeli "s covidem", ale prostě umřeli "navíc", než je nějaký dlouholetý průměr. To jsou prostě strašná (téměř válečná) čísla. Nevím, co na tom chce kdo rozporovat. To prostě nejde a nijak to neobhájíte. A jsou to čísla, která byla po všech radikálních opatřeních, rouškách, děti byly doma, aby to nešířily, atd... Dokážete si představit, co by se dělo, kdyby ta opatření nebyla? Kdyby se to prostě nechalo dva měsíce běžet a nic by se nedělo? Schválně jsem tam nechal i rok 2018, kdy byla koncem zimy poměrně výrazná chřipková vlna. A nikdo roušky nenosil a rodiče dávali do školek usmrkané děti, aby mohli jít do práce (i přesto, že pak mnoho dalších rodičů do práce jít nemohlo). V porovnání s koronou je to prostě směšné...

charlie
Bohužel ale neočkovaní opravdu seniory zabíjeli, a to ve velkém. Abych byl tedy přesný, tak to bylo ještě v době, kdy vakcíny moc nebylo. Jak jsem psal, sám jsem toho byl svědkem, kdy mi umřela teta, protože ji dcera nakazila, když to přinesla ze školky, kde pracovala jako učitelka. Já vím, že je to samozřejmě nechtěné, ale prostě to tak je a podobných případů bylo určitě mnoho. Naštěstí by teď už měla být většina seniorů očkovaná, takže se nemusíte bát, že budete někoho zabíjet a tím je to asi vyřešené.

JohnBattler
Pokud politici plácají o tečce za pandemií (nevím, politiku moc nesleduji), tak se jim to bohužel může časem vrátit jako bumerang. Žádný konec pandemie nenastal, kdykoli to může zmutovat, po světě je mnoho ohnisek a fakt, že vakcína pomáhá vylepšovat statistiky mrtvých je sice velký úspěch, ale jako jediné řešení to bohužel nevidím. Bohužel, i když budete mít sebelepší imunitu a budete očkovaný, tak to stejně asi můžete chytit a možná i šířit (studie jsou různé a uvidíme, jak to nakonec bude), i když o tom třeba ani nebudete vědět. Ale to chování chápu a zatím to není moc rizikové, protože mají respirátory všichni ostatní (fungujete tedy volněji, i když na úkor ostatních). Pokud by to ale udělali všichni, tak se to třeba může zase nepěkně zvrtnout (ale uvidíme, v Anglii už to testují bez roušek, tak se třeba brzy dozvíme, že to bude funkční model). Bohužel se pak zase dostáváme k obviňování, že očkovaní budou "zabíjet" neočkované, což je asi bohužel nevyhnutelné. Ale nevím, asi teprve uvidíme, co se bude dít dál (a možná už brzy, protože podzim se blíží), v současné chvíli je to trochu chaos. Já mám ale děti, takže hrdinu dělat nebudu a aby mohly ve škole normálně fungovat, tak se budou testovat a na chodbách nosit roušky. A nemám s tím (alespoň ještě nějakou dobu) problém.

Jinak samozřejmě také nedodržujeme všechna pravidla (vlastně je ani všechna přesně neznám a možná to ani v reálném životě nejde). A i když byl lockdown, tak jsme venku na výletech roušky nenosili a děti ve vesnici si spolu hrály (i když striktně pouze venku, což bylo během chladného jara docela ošemetné, ale šlo to a děti se alespoň trochu zocelily na čerstvém vzduchu). Zajímavé, že z dětí nikdo neonemocněl ani nějakým nachlazením, i když byly skoro celý den (kromě pár hodin výuky) venku, a to i v nepříjemných teplotách. V současné době fungujeme vcelku normálně, děti se těší do školy, z testů mají srandu a vybírají si kroužky. Chtěli jsme jet ještě na pár dní na Slovensko do hor, ale kluk (13 let) není zatím očkovaný, takže pešek. Ale nevadí, jezdíme na výlety, v batohu mám pár roušek, ale používat se moc nemusí, protože stejně jezdíme většinou někam do přírody nebo je nikdo nechce (a venku na zahrádce v restauraci si je také neberu). Nevím, do divadla bych teď asi nešel, ale jinak žijeme už vcelku normálně (jen teda ještě nákupy a úřady s rouškou). Za mě dobré, tak snad to vydrží! A proto nemám teď ani sebemenší důvod neočkované z něčeho obviňovat, nadávat jim nebo je přesvědčovat, aby se očkovali. Proč? Snažím se tak nějak přímo nenakazit, takže snad ani neočkované zprostředkovaně nezabiju, lockdown se kvůli nim také nechystá, tak nevidím žádný důvod a pojďme se přestat obviňovat :-) A fakt, že je politici chtějí k očkování donutit "motivacemi" se mi také moc nelíbí a nebude to dělat dobrotu (ale to je možná jejich cílem). Až mě začne jejich nechuť k vakcíně nějak ohrožovat nebo omezovat, tak to třeba přehodnotím, ale zatím není důvod... Sice třeba neočkovaní epidemii zbytečně prodlužují a možná kvůli nim vznikne nějaká mutace (ale to může i u očkovaných), ale to nemá cenu asi řešit, zejména ve srovnání s nějakým sociálním neklidem ve společnosti. Prostě to za to nestojí...

171
# 26.08.2021, 01:44

palma
Tak jsem to hezky letmo prošel a vyjma posledních několika dní jste těch článků moc nenasdílel. Napočítal jsem sotva 8, klobouk dolů. Nejvíce jich ale nasdílel charlie, ale já se tomu vlastně nedivím, protože proti vakcinaci jsou tyto slavné weby pomyslnou branou na šíření odporu a dezinformací. Já to chápu, že prostě někteří(zrovna Vy ne)mají potřebu bádat na těchto webech a zjišťovat zde nějakou tajemnou auru, či pravdu. Je to ale zbytečné, protože si člověk lže sám sobě a to ho může brzy velice rychle a tvrdě složit.

379
# 26.08.2021, 10:47

charlie
Já už sem očkován před několika měsíci, nikomu sem to tu necpal, nikoho z ničeho neobviňoval..
Jediný, kdo tu ohledně svého rozhodnutí někomu něco stále alibisticky, za vydatné pomoci dezinformací cpe, kdo stále napadá jak smysl vakcinace tak očkované jsi ty...:D
Už dlouho jsem neviděl nikoho v takovýhle křeči...



386
# 26.08.2021, 15:54

Tak MIKE, škrtni si u mne první dezinformaci, co se stává informací, následek očkování na covid může být i smrtelný, tvrdil jsi před časem, že pro to není žádný důkaz... a kdyby se dělali pitvy častěji......:cool: a o to mi šlo, aby se to prostě řeklo, jako informace.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/astrazeneca...

p.s. nebyla jediná...

Podle Dilksové jsou případy takto vážných komplikací po očkování velice vzácné, její kolega Tuomo Polvikoski nicméně uvedl, že je velmi překvapivé, že nastaly právě u této pacientky, která byla jinak zcela zdravá.

Britské zdravotní úřady registrují 332 nahlášených případů vzniku krevních sraženin po podání vakcíny AstraZeneca, 58 lidí zemřelo, uvedla BBC. Celkem v Británii zatím aplikovali téměř 35 milionů dávek této očkovací látky.


171
# 26.08.2021, 16:01

Naopak jedna dezinformace vyvrácena. Kardiologové vyvrátili informaci, že vakcinace souvisí se zánětem srdečního svalu. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ceska-kardiolog...

Je tam nárůst, který pravděpodobně skutečně v souvislosti s vakcinací,“ připustil Linhart. Nejvíce se vyskytuje u chlapců mezi dvanácti a sedmnácti let věku. Nárůst je ale podle něj jen malý, benefity očkování převažuji nad riziky. „Případy myokarditidy byly mimochodem popsány i při vakcinaci proti neštovicím, chřipce či papilomaviru,“ doplnil.


„Mýty kolem vakcinace se množí, odpůrci očkování jsou o své pravdě přesvědčeni natolik, že neakceptují ani základní vědecká data - a s dogmaty se bohužel argumentovat nedá,“ uvedl dále Linhart.

Doplnil, že mRNA vakcíny, tedy látka od společnosti Pfizer a látka od Moderny, jej překvapily svou bezpečností. „Uvážíme-li, kolik vedlejších reakcí mají lidé po jiných očkováních, například před cestováním do zahraničí, pak vychází srovnání s vakcínou na covid-19 jednoznačně příznivě.

386
# 26.08.2021, 16:09

Aidamko1
Tak to doufám, že to hned vyškrtnou z příbalového letáku, aby zbytečně neplašili lidi, aby se tak tato dezinformace nevyskytovala na oficiálním dokumentu který doprovází očkovací látku..
https://www.gov.uk/government/publications/regulat...
"Po očkování vakcínou COVID- 19 mRNA vakcínou BNT162b2 byly hlášeny velmi vzácné případy zánětu srdce (myokarditida nebo perikarditida). Nejčastěji se to stalo u mladších mužů a krátce po druhé dávce vakcíny. Většina těchto případů byla mírná a lidé se brzy poté zotavili jednoduchou léčbou a odpočinkem. Je důležité, abyste naléhavě vyhledali lékařskou pomoc, pokud se u Vás objeví nový nástup příznaků, jako je bolest na hrudi, dušnost nebo pocity rychlého tlukotu, třepotání nebo bušení srdce."

171
# 26.08.2021, 16:26

palma
Je to ale jen velice vzácná komplikace, která má většinou pouze mírný průběh. Chápu že na webu cz24.news na to mají pohled trochu jiný, ale odborníci mluví jasně.

Je to normální reakce, jaká bývá i u jiných očkovacích látek. Ostatně jak se v článku píše.

386
# 26.08.2021, 16:38

Aidamko1
já na to odkazuji na Vámi uvedeném webu? Vy už argumentujete jak Mike...mimochodem na ten web co uvádíte jsem odkazoval dvakrát, jednou to byla informace o uzavření pobočky výrobního závodu Janssen ohledně neskutečného nehygienického bordelu co tam měli, ta informace byla pravdivá, podruhé to bylo, když se přel Mudr. Hořejší s oponenty, v tom článku je všechny citovali v přímých hovorech,, čili šlo o různé názory na jedno téma... dezinformace jak noha, že. A najděte mi kde z toho Vámi uvedeného webu cituji něco o účincích vakcíny, fakt jsem zvědavý.. Jo a do těch "konspiračních webů, co jste včera počítal, jste započítal i REFLEX?..aby tam nechyběl..

171
# 26.08.2021, 17:16

palma
Špatně jsem to napsal. Nedávno na tom webu psali, že očkovaní způsobuje záněty srdce a většina lidí na to hned zemře. Vy nejste dezinformázor, ale spíše se snažíte hledat odpovědi k vašim pochybnostem. S Vámi se mi argumentuje a debatuje většinou velmi dobře, dokážete si obhájit názor.

Ty weby vám sepíši později do SZ.

Právě koukám na Hořejšího, musím mu sklonit poklonu taky.

386
# 26.08.2021, 17:20

Aidamko1
Na ty weby kašlete. už si na to dávám pozor, problém je i ten, že si rozkliknete odkaz třeba na Lidovkách, v nějakém článku od autora, který možná není odborník, nicméně Vás ten názor zajímá , no a odkaz je přes onen web. člověk nepozorný si toho leckdy nevšimne a zkopíruje to, už si dávám bacha..

379
# 26.08.2021, 20:17

palma
No Lidovky bývaly skvělé noviny, ale už dávno NEJSOU..jako ostatně vše, co se ocitlo v Andrejovo neblahém portfoliu...

386
# 26.08.2021, 22:44

Hmm, zajímavá věc, najednou v ČT24 půlhodinová instruktáž jak a kdy a jaké následky (nežádoucí účinky) hlásit.. a o možných kardionásledcích, mluví o tom předseda kardiologické společnosti s tím, že hlášené následky v ČR nebyly, ale podle jeho názoru být museli, podle množství očkování v ČR.. běží to od 22:30

386
# 27.08.2021, 07:06

Tak si MIKE škrtne moji další dezinformaci, co se stává informací... a to, že se bude očkpvání opakovat a opakovat....(zatím potřetí, ale ono to bude pak i počtvrté atd.)..https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/ucin...
Trochu bych to parafrázoval..."rakety zprava, rakety zleva, a vy mne tu strašíte s očkováním"...:cool:

273
# 27.08.2021, 09:06

Předseda asociace kardiologů jasně řekl, že riziko myokarditidy je sice u mladých očkovaných mužů opravdu 3x vyšší než u neočkovaných (2,7 osob na 100 000) ale proděláním Covidu je tohle riziko vyšší 18x, i v rámci téhle věkové kategorie, přičtěte po prodělání vyšší riziko embolií, infarktů atd. atd., s Deltou se mění pravidla hry, ten respirátor by jste museli mít na puse přilepenej nebo pod tlakem, aby to zabránilo nákaze, až tak je infekční, to je dobrý vědět, jinak si jen lžeme do kapsy, konečně se začíná mluvit o nereálnosti kolektivní imunity.

386
# 27.08.2021, 18:21

Yurri
Nicméně varování je na místě, kdo by zaznamenal příznaky, šup k doktorovi..
A tady jedna "novinka" z Novinek.. ejhle takže i promoření, díky obyvatelstvu které nedodržovalo co mělo a politikům, kteří nevěděli co mají dělat, vlastně funguje, takže pokud se umíralo, nebylo to uplně nadarmo...https://www.novinky.cz/domaci/clanek/promoreno-epi...
No a nově jsem zvědav na tohle:
Nákaza mezi dětmi je mimo kontrolu
Ve věkové skupině 5 až 14 let dosahuje sedmidenní incidence v osmi městech Severního Porýní-Vestfálska úrovně 500 nakažených na 100 tisíc obyvatel, ve Wuppertalu je to dokonce 800 infikovaných na 100 tisíc. „Nad nákazou mezi dětmi Severním Porýní-Vestfálsku zcela ztrácíme kontrolu,“ napsal na Twitteru sociálnědemokratický politik Karl Lauterbach a dodal: „Běží tichá epidemie a nikdo o tom nechce během předvolební kampaně mluvit.“
Prostě jsem zvědav, zda a kolik bude mezi těmi neočkovanými dětmi obětí na životech (nejsem morbidní, ani si to nepřeju, jen jsem zvědav, zda se naplní předpovědi vakcinologů)
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/ctvrta-v...
Jsem totiž zvědav, vzhledem k datům z ÚZIS v ČR ... nenašel jsem totiž v uvedených datech děcko do 17 let, které by koronaviru podlehlo...
viz tabulka z tohoto odkazu (když dáte kurzor na sloupec v daném měsíci, zobrazí to kategorie a počty), pročež mi připadá naprosto na hlavu, očkovat tuto věkovou kategorii..nevidím k tomu důvod. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/data-nadumrti-v...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.