Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, spadne až 20 mm srážek

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

77
# 24.08.2021, 21:18

Mike11
Vysvětli mi v tomto případě slovo solidarita.

77
# 24.08.2021, 21:24

Mike11
Psal jsem ti to už jednou. Pokud očkování je DOBROVOLNÉ, nemůže být skupina neočkovaných vůči očkoványm znevýhodňovaná, notabene, když "vakcína" horko těžko chrání před těžším průběhem, nic víc, nic míň.

42
# 24.08.2021, 21:24

charlie
Myslím si, že nejlepší solidarita je netestovat očkované a nechat je imunizovat neočkované covidem - vždyť to ta druhá skupina chce už od začátku. Zároveň bagatelizuje vážnost nemoci a proto odmítá vakcínu - v případě hospitalizace nebude hrazené z veřejného zdravotního pojištění.

A teď začneš brečet - to je diskriminace, to není fér. Vždyť covid ti neublíží ne? Tak to nehrozí, že by jsi potřeboval nedej bože léčbu.

77
# 24.08.2021, 21:27

Mike11
Bez testů, nahubku, jakýchkoli omezení, proč ne, s tím problém nemám.

77
# 24.08.2021, 21:33

Mike11
Vedle jak ta jedle, chceš tady americký model placení zdravotního pojištění?

388
# 24.08.2021, 21:37

charlie
Hlásím se také.. nemám s tím problém, navíc, když třeba tlustý obézní vakcinovaný i nevakcinovaný chytne infarkt, tak ať si léčení zaplatí oba dva, to je fér, ne, nemá být obézní, neposlechl doktora a nezhubnul, kašlal na doporučení...

77
# 24.08.2021, 21:50

palma
Tyhle kraviny by ho rychle přešly, kdyby si měl veškeré svoje léčení a operace různých neduhů platit ze svého.

388
# 24.08.2021, 21:59

charlie
Ono už se to začíná podobat Číně, tady ji tepou kvůli "sociálním kreditům" no a co jiného je tohle, dej se očkovat (dobrovolně) jinak budeš nedobrovolně označen, veden v evidenci a buzerován.. inspirace čínou je zjevná...

3
# 24.08.2021, 23:08

charlie
Nevím, proč očkovaní nemusí mít testy, i když ten virus také prokazatelně přenáší. Asi to není moc ideální a patrně to vychází z toho, že se dříve myslelo, že to přenášet nebudou. Pokud vím, tak to ale přenáší, i když třeba v trochu menší míře, že je menší riziko nákazy ostatních. Ale nevím, o tom jsem zatím žádné podrobné studie neviděl (obecně se to i špatně zjišťuje). Každopádně je myslím dokázané, že se očkovaní mohou nakazit (mají mnohem menší šanci zemřít nebo jít do nemocnice) a mohou to i přenášet. Možná je to nařízení z historických důvodů a pokud se ukáže, že to očkovaní přenáší ve významné míře, tak čekám, že se to změní a budou také testováni (a nemám s tím žádný problém). Nevím, jak je to v zahraničí, jestli jen místní úředníci zatím neaplikovali nejnovější poznatky do praxe nebo chtějí motivovat lidi, aby se očkovali. Pokud to ale očkovaní přenáší, tak by měli být asi testovaní, asi je to logické a asi nás to do budoucna čeká.

Jinak mi ty omezení nepřijdou nějak hrozná. Měli jsme tu na týden na návštěvě rodinu s dětmi (jak jsem psal, tak mají místo očkování homeopatika) a v pondělí se objednali na PCR test (zdarma), nahráli si ho do mobilu (jako my očkování) a celý týden měli pokoj (s bazény, restauracemi, atd). Mimochodem, za celý týden nás v žádné restauraci nekontrolovali ani jednou :-) Vzhledem k tomu, že tu je stále v nějaké podobě pandemie, tak mi to přijde jako vcelku minimální buzerace (jeden test zdarma na týden a můžete se chovat jako očkovaní). Pokud v této situaci nechcete akceptovat ani očkování, ani test a stále chodit mezi lidi do rizikových prostor, tak to už mi přijde trochu přehnané...

Jedno z dětí mám ve věku 13 let, ale zatím očkované není. Přece jen to zvažujeme, sleduji situaci v zahraničí a stále váhám (zatím tam nevidím nějaké výrazné zhoršování nemoci pro děti). Sice jsme kvůli tomu přišli o výlet na Slovensko (mohou tam pouze očkovaní), ale mají na to právo a je to jejich rozhodnutí tam neočkované nepouštět. Asi ho ale nakonec naočkovat necháme, zatím jsem nenašel žádný důvod proti a ani v Izraeli se u dětí neobjevily žádné nežádoucí účinky. Zatím ale bude chodit ve škole jednou týdně na testy (i když antigenním testům třeba moc nevěřím) a přijde mi to jako vcelku akceptovatelné omezení (dítě si zašťourá trochu v nose a je hotovo). Sestra je učitelka a nikdo s tím nemá ve škole problém (a nevím proč by měl mít). Maximálně mi je trochu líto přírody, když vidím ty pytle plastového odpadu. Asi na tom někdo zbohatne, ale pokud je to tak nastavené (možná i z nějakého rozumného důvodu), tak to nebudu všude zpochybňovat, ale prostě to udělám, protože to není nic strašného a nic proti svobodě. Neberu to jako buzeraci, ale prostě jako nějaké minimum, abychom si nezažili repete minulých vln a zatím se zdá, že to funguje. A pořád tak nějak doufám, že se to zase za pár měsíců někam pohne (třetí dávka vakcíny, zjistí se něco nového o viru, nový lék, atd). Když nenechám děti jednou týdně testovat a nebudu se očkovat (nebo pravidelně testovat), tak to totiž může skončit jako loni (několik lockdownů), a to si myslím, že bylo pro děti o dost horší než pár zašťourání v nose...

3
# 24.08.2021, 23:25

palma
Pokud čteme stejnou studii (doporučuji nepoužívat automatické překlady, které mohou význam trochu zkreslit), tak tam vidím kromě zdůraznění faktu, že vakcína prostě funguje a umírá výrazně méně očkovaných než neočkovaných, v závěrečných poznámkách ještě toto:

- Mnoho hospitalizovaných očkovaných (152) bylo vážně nemocných a v podstatě neumřel nikdo zcela zdravý (na rozdíl od neočkovaných). Nikde se tam nepíše, že byli tito lidé z porovnání odebráni nebo se nebudou počítat. Jen, že by se na to mělo dodatečně myslet, když se data hodnotí (a neprojevuje se to v jejich výsledcích). Ale všechny ty výpočty tam s nimi počítají a nikdo je nikam neschoval (vůbec nechápu, jak jste na to přišel). Význam toho odstavce má vyznívat tak, že i když jsou počítáni (a i tak vychází vakcína jako dost dobrá ochrana před smrtí a nemocnicí), tak to trochu zkreslují druhým směrem, protože se podobné věci nehodnotí.

- A druhá poznámka spočívala v tom, že lidé, kteří se neočkovali velmi často věděli, že to prodělali (třeba podle ztráty čichu), takže mají podle posledních výzkumů také dlouhodobější imunitu (až 6 měsíců). A z toho opět vyplývá, že data u neočkovaných jsou zkreslená, protože by se to mělo počítat (ale nepočítá) z těch, kteří tu nemoc ještě neprodělali a pak by to vypadalo ještě jinak (a opět výrazně lépe pro očkovaní).

3
# 25.08.2021, 00:03

swan1
Většinou se ozvu až když se tu objeví opravdu velké nesmysly (některé odkazy jsou prostě neuvěřitelné). Ale bohužel to vidím všude kolem sebe. Nikdo nemá v dnešní době čas si přečíst několikastránkový článek v angličtině a mnohem jednodušší je kouknout na minutové video, co dobře sestříhal nějaký dezinformátor (nebo článek co někdo zmatlal z různých nesmyslů poletujících po internetu) a spousta známých to sdílela na Facebooku. A když to sdílel někdo známý, tak to přece musí být pravda, zejména když je to nějaké šokující odhalení nebo nečekaná konspirace. Chápu, že většinou to není všechno černobílé, ale některé úvahy a odkazy mi přijdou mimo realitu.

Ale beru to také trochu jako školení, abych to uměl vysvětlit dětem (a viděl s čím se mohou setkat), abych jim některé věci uměl zdůvodnit, aby si uměly hledat informace a dívat se na ně kriticky, protože někdy do toho spadnou i učitelé (i když ti většinou jedou naštěstí podle osnov a své přesvědčení do výuky netahají). Jak jsem psal o známé s homeopatiky na deltu, tak to je právě třeba učitelka a ještě k tomu biologie :-) Naštěstí je to jinak vcelku normální člověk, nehádáme se kvůli tomu a jen doufám, že to nechytí a nezanesou to třeba nechtěně k rodičům (děda přece nebyl nikdy nemocný, tak co by se šel očkovat). Ono to ani nemá cenu se hádat, protože se prostě nedá bojovat argumenty proti víře a přesvědčení...

Určitě se udělalo s koronou mnoho chyb (to je trochu taková lidská podstata), spousta kompenzací byla nespravedlivých, politici to nechápali a nebyli na to připraveni a mnoho opatření bylo nesmyslných a zbytečných. A určitě mnoho lidí a firem vydělává na testech, rouškách a vakcínách, ale tak to bylo vždycky a všude (i ta homeopatika jsou docela drahá jsem zjistil). Myslím si, že jsem zdravý jedinec s velmi dobrou imunitou (dvakrát ročně trochu rýma, zejména když to děti přitáhnou ze škol domů), ale abych si zahrál s koronou genetickou loterii, jestli jen ztratím čich nebo půjdu na ventilátor, tak to si prostě netroufám. Zvlášť když korona zabila známého (45 let, pravidelný sportovec) a teta se v březnu nedostala v okresní nemocnici ani na JIP (nebylo místo) a rovnou ji odepsali. A tchyně, která jinak pracuje na dětském oddělení se musela pár měsíců střídat na oddělení s covidem a také z toho nemá moc hezké zážitky. Zatím mi vychází jako jediné rozumné opatření očkování a čekat, co se bude dít dál... A že se musím (já nebo děti) občas někde otestovat nebo je někde nějaké omezení, tak to mi přijde po zkušenostech z minulého roku vcelku směšné, než abych proti tomu protestoval (možná i proto, že to asi prokazatelně pomáhá).

275
# 25.08.2021, 04:27

Ne, v podstatě nejčastější důvod pro očkování bylo odpoutat se od buzerace testování a začít žít normálně, kdokoliv toto zpochybní, tak bude brán jako podrazák a i ti doposud očkovaní to udělali nadlouho naposledy. Musíte to očkování zvýhodnit, jinak by jim nikdo nepřišel, aktuální výzkumy sleduje minimum lidí, taková je realita v praxi. V současně době už dodržování třeba nošení respirátorů vyznívá naprosto směšně, protože toho v létě nejde u civilistů docílil, jejich ochrana je téměř nulová (pod nosem, mokrý, neměněný) a při vysoké nakažlivosti delty je tohle opatření celkem k ničemu. Očkování by mělo význam až to na nové varianty a ruku na srdce, vzhledem k promořenosti a naočkovanosti přes poloviny populace bych už se nyní spíš nenaočkoval, protože zatím nic nenasvědčuje zahlcení nemocnic a důchodce nejsem. Pandemie tady už X měsíců fakticky není a nedělá problémy a lidi se oprávněně ptají, kdy už nesmyslná plošná opatření skončí, když jsou téměř jistě nezákonná? Testování po návratu do škol beru, letos se toho moc nezachytí, ale co za měsíc, za 2, to budou testovat pořád nebo co? Těmi nefungujícími antigenními nebo jakými hm?

388
# 25.08.2021, 10:04

neoen
No, a pak věřte statistikám o covidu...která má tedy správná čísla, která není zkreslená? Žádná, o tom to je...https://www.novinky.cz/domaci/clanek/kolik-se-naka...
Ve své podstatě řekl, že se neví, jak moc očkovaní šíří covid, kolik jich chodí nakažených, zda je to stejné jako u neočkovaných, nebo menší, nebo větší procento.
Trošku mi připadá že je to o tom, udržet lidi v nejistotě a strachu, aby se nechali ďobnout, jo lidi kteří se bojí, se dají snadno ovládat... pročež se nebojím, a žiju podle svého, sice omezován nařízeními, nicméně po svém, neklepu se nad číslem, které přeleze koeficient 1 a je zle a když je 0,99 tak už je dobře..:D

3
# 25.08.2021, 10:59

palma
Nevím, pokud mám hospitalizované v nemocnici (viz studie z Izraele), tak mi to přijde s funkčností vakcín vcelku průkazné. Samozřejmě pokud se očkovaní tolik netestují, tak je možné, že by jich bylo nakažených více (ale zdůrazňuje tam, že i očkovaní se testují kvůli cestování, atd). Pak by ale nakazili spoustu neočkovaných a ty už by byli zachyceni, takže to také nevypadá na nějaké velké neočkované klastry nakažených. Na druhou stranu mnoho neočkovaných nemoc za poslední rok prodělalo, takže i tam je to zkreslené. Žádná data, která se týkají lidí, nebudou úplně přesná, ale postupně se metodiky zlepšují a k nějakým závěrům se dostaneme. Sám Dušek tam říká, že je to nyní v sezóně neprůkazné a ať počkáme na podzim (září), kdy budeme moci usuzovat více. Pokud budou očkovaní nemoc přenášet, tak se budou asi také testovat, nevím, uvidíme, nemám s tím problém. A od Duška je to trochu alibismus. Pokud mám nějaké velké podezření, že to očkovaní lidé skrytě přenáší a jsem v rozhodovacím týmu, který nastavuje pravidla, tak řeknu, že celé září testujeme všechny a pak to vyhodnotíme. K čemu je, když o tom budu jen mluvit do novin? Buď to není tak závažné (nikde hygieny nevyhodnotily, že vznikl klastr kvůli očkovaným) nebo ať to přece nějak dokáže (má na to pravomoci)?

Dovolím si ale Duška citovat, co z toho podle něj vyplývá: "Ale závěry lze v tuto chvíli učinit tři. První závěr je, že i očkovaní se mohou nakazit, žádná vakcína není stoprocentní. Ta nákaza je mnohem pravděpodobnější krátce po očkování, takže i člověk, který je po očkování krátkou dobu, by měl být opatrný. Druhý závěr je, že v tuhle chvíli se určitě nákaza dominantně šíří mezi mladými lidmi, a to mladými neočkovanými lidmi. Třetí závěr je, že vakcinace naprosto zásadním způsobem blokuje vývoj těžkého průběhu onemocnění."

Třetí závěr mi bohatě stačil k tomu, že jsem se nechal očkovat. A tím to pro mě končí. Že budu muset ještě nějakou dobu nosit roušku do obchodů a občas se otestovat, než bude třetí dávka vakcíny nebo něco jiného (doufám, že nejpozději do jara) mi přijde směšné. Pokud budou moci chodit děti do školy s tím, že se jednou týdně otestují, tak mi to vzhledem k lockdownům (druhá alternativa) přijde také směšné a nebudu to vůbec řešit (zvlášť když vidím, že ta nemoc nikde nevymizela, stačí se podívat na Asii, USA, atd).

Yurri
Takhle jsem to nikdy nebral a pokud někdo sliboval, že s vakcínou všechno skončí, tak to určitě nebyl lékař nebo vědec, ale předvolební politik (a bylo to s podmínkami, že bude proočkováno 80 % populace, atd). Nikdo soudný nemohl slibovat něco, o čem se toho moc nevědělo a teprve teď se zjišťují různé důsledky. Vakcína by měla zabránit tomu, abych se neudusil někde na ventilátoru. A to mi zatím bohatě stačí. A postupně, s tím, že se rozšíří po celém světě, tak může docházet k postupné likvidaci viru. Sledujeme Izrael, UK a další země, každá má nějaký přístup a časem se zjistí, který je nejlepší a bude se následovat. Ano, jsou tam mnohá rizika, třeba že virus zmutuje v očkovaných a bude rezistentní na současné vakcíny (a bude potřeba vyvinout nové), ale i další. Uvidíme... Když budu fňukat, že už mám vakcínu a stejně musím na test (nebo na třetí dávku) tak tím tomu celému pomůžu konkrétně jak? Nevím, až někdo navrhne nějaké lepší řešení (prosím bez homeopatik), tak se nad tím určitě zamyslím. Ideální by bylo, kdyby se zjistilo, proč má u někoho nemoc vážný průběh a tito lidé by se museli pravidelně vakcinovat a lépe chránit nebo by se pro ně vyvinul konkrétní lék. Ale zatím nic takového není a když to necháme bez roušek a bez testů a bez vakcíny, tak to nedopadne dobře (to už bohužel víme). Loni v létě to také vypadalo "dobře", v září se rozjely školy bez omezení a víme, kde jsme byli v říjnu...

Ano, také se mi nelíbí roušky, musím na to myslet a není to ideální, ale opět fakt, že ji párkrát týdně na chvíli použiju, když jdu do obchodu nebo na poštu, mi nějak zásadně nevadí (pořád vidím fakt, že pak třeba nebude lockdown a nebudu mít děti skoro rok doma). A letošní léto, kdy nejsou žádná velká vedra, tomu naštěstí pomáhá. Nesouhlasil jsem s tím, že i když se děti testovaly, tak musely mít stejně pak celý den roušku. Ale pak se to zmírnilo a už to bylo jen o přestávkách mimo třídu. A doufám, že když to budeme dodržovat, tak se to zase třeba někde a nějak postupně zmírní. Chápu, že někdo musí roušku používat častěji (MHD, práce) a je to velmi obtížné. Tchyně pracuje v nemocnici a musí mít roušku skoro pořád a neslyšel jsem ji kvůli tomu nějak remcat. Nechala se očkovat (je trochu při těle) a stejně musí mít roušku. Občas si povzdychne, že už ji bude nosit asi až do důchodu, ale to je asi tak všechno, protože ví, že bez toho by to zatím nešlo. Zatím. Ale obecně to prostě funguje. Hlavně vidím, že se to vyvíjí (poznání, pokusy a studie v různých zemích) a není to tak, že by se lidstvo smířilo s testy a rouškami navždy. Nebude to ale bohužel ze dne na den a musím být trochu trpělivý. A minimálně do jara bych byl dost obezřetný, bohužel se může stát cokoli...

388
# 25.08.2021, 11:19

neoen
Dovolím si ještě jedno dloubnutí, očkovaný, prokazatelně docela dobře odolný, se nakazí, nikdo to nezjistí, tím se mu, dle studií značně vylepší imunita, ale nikdo později nezjistí, že byl někdy nakažený, a za rok to bude mást výsledky vakcinace, protože imunitní odpověď bude značná stále, ba samozřejmě lepší, než po pouhém očkování..jak potom určí délku pro přeočkování je trošku nepřesné..to samé u těch, co covid prodělali, ale neví o tom a naočkují se, zvedá, či nezvedá to podkladově účinnost (délku účinnosti vakcíny)..?

3
# 25.08.2021, 12:22

Ano, stát se může cokoli... Stejně tak nyní nikdo neřeší, že většina neočkovaných "tuší", že už to asi měla (a i proto se neočkují), čímž také zásadně zkreslují data. Ale ve velkých číslech a v různých státech se k nějakým relevantním výsledkům určitě časem dopracujeme. Jediné, na co jsem chtěl upozornit bylo, že usuzovat ze dvou čísel o hospitalizovaných a funkčnosti vakcín je nesmysl (naopak při podrobnějším pohledu je jasné, že je výsledek spíše opačný) a že je po celém světě shoda, že očkování funguje zatím v tom smyslu, že velmi dobře chrání před smrtí (stačí se podívat třeba na USA). Asi by to mohlo být lepší, ale Řím také nepostavili za den a zatím mi to stačí. Ano, používají se nefér argumenty a motivace, ale to už je politika a tam je nefér v podstatě všechno, stačí se podívat na předvolební sliby :-)

Děti půjdou za pár dní do školy, otestují je a díky těm testů (a i rouškám v obchodech) se to snad nerozjede jako loni. A když to ve škole náhodou chytí, tak mě díky vakcíně nechtěně nezabijou, jako se to stalo tetě (její dcera to přinesla domů ze školky). Za mě dobré a budu sledovat, co se bude dít dále, což je tak všechno, co s tím můžu dělat... Nemám sebemenší důvod zpochybňovat očkování a testy (naopak bych to spíše vyžadoval, kdyby se neprováděly). Můžeme diskutovat o relevanci antigenních, ale to není na nás a nechápu, proč se alespoň částečně a průřezově nedělají i ve školách PCR. Můžeme diskutovat o uznávání protilátek (tam je to složitější), ale také nechápu, proč se neudělá nějaká studie a na základě dat se neřekne, že nějaká hranice je v pořádku. Nevím, to řeší ti, které jsme si zvolili a za měsíc to můžeme zkusit změnit.

Ale nevěřím, že až pandemie prokazatelně zmizí, tak bude chtít někdo z politiků zachovávat roušky a další opatření. A pokud ano, tak teprve potom se tomu začnu bránit, nyní na to ale ještě rozhodně nenastal čas... A myslím, že mnoho očkovaných (co tak znám z okolí) nebude mít žádné problémy se třeba i opět pravidelně testovat (i když už jsou očkovaní), protože chápou, že tím mohou nakazit ty neočkované (ať už děti nebo lidi, na které očkování moc nezabírá) a chápou, že čím více nákazy, tak tím více potenciálních mutací. Protože jim je jasné, že to zatím zcela neskončilo (i když snad neumřou) a je potřeba si dávat i trochu pozor. Díky tomu mimochodem fungují dnes velmi dobře neočkovaní, protože i jim se snižuje šance se někde nakazit a snad to bude stačit. Nikomu to nezazlívám, ale genetická ruleta prostě není volba pro mě (nikdy mi nešly ani karty ani jiné hry). Zazlívat jsem to mohl dříve, když to lidé šířili do takové míry, že mé děti pak nemohli chodit do školy. Teď už jsou testy a další opatření, takže děti do školy půjdou, já mám vakcínu, tak ať si každý dělá co chce a věří čemu chce (samozřejmě v rámci stanovených pravidel hry)...

Ale pořád tady prosím nevkládejte sebemenší nesmyslné zmínky a odkazy na různé spekulace a domněnky. Když budu chtít, tak si jich také vymyslím spoustu a "někde" je na internetu najdu. Jsme o rok dál a máte právo se neočkovat (nám očkovaným to už dnes nijak nevadí). Ale proč chcete očkovaným jejich rozhodnutí neustále zpochybňovat, tak to prostě nechápu. Tak nás nechte žít s čipem a pořád se nám nesnažte dokázat, že nás vakcína nechrání, zmutujeme, stejně půjdeme do nemocnice a umřeme, atd. Prostě to tak zatím není a nechte to být. A není to žádné přesvědčení, jsou to prostě fakta z celého světa a dezinformační weby to prostě nijak nezmění. Spíše se zajímejte, jak to vypadá s neočkovanými v USA a dalších zemích. Nikdo dnes nedokáže říci, že očkovaní spíše nakazí neočkované (protože nemají moc příznaků a jsou skrytí) nebo to naopak neočkovaní zbytečně šíří i mezi očkované. To prostě nikdo neví a je zcela zbytečné to řešit a hádat se kvůli tomu. Letos to zatím vypadá nadějně, tak uvidíme za pár měsíců...

172
# 25.08.2021, 13:22

https://cz24.news/dr-judy-mikovits-phd-koronavirus...

Opět nějaká perlička z charlieho a palmova oblíbeného ruského webu.
Citace z nadpisu tohoto webu už dokazuje, že IQ redaktorů tohoto webu se rovná pokojové teplotě ve Vladivostoku.

DR. JUDY MIKOVITS, PHD.: KORONAVIRUS NENÍ PRO ZDRAVÉ LIDI NAKAŽLIVÝ, ALE COVID OČKOVÁNÍ JE SMRTELNÉ! KDO NÁHODOU PŘEŽIJE, BUDE GENETICKY ZMĚNĚNÝ KRIPL. JAK ODSTRANIT NÁSLEDKY VAKCINACE

Já doopravdy nevím proč dle některých diskutujících je tento web brán vážně a vůbec mají trpělivost ho využívat. Ten web plodí den za dnem články o umírání očkovaných, genocidách apod..

Diskuse má být o věcných argumentech, které zde od skupiny dezinformátorů nevidím.

Další článek hned s nadpisem, že Ministerstvo nařizuje týrání dětí.
https://cz24.news/tyrani-deti-narizene-ministerstv...

Ono já nevím, ale pod pojmem týrání dětí se mi vybaví něco úplně jiného, než článek píše. Já si týraný nepřipadám.

Tady je vidět jasná ukázka toho, jak se někteří nejmenovaní jedinci v záchvatu zoufalství snaží brát informace z ruských webů.

neoen
Smekám za vaši odvahu vstoupit do křížové výpravy proti dezinformátorům podporovatelům ruských webů. Máte moc pěkné a srozumitelné názory.

# 25.08.2021, 14:03

Politici nám říkají že očkování je TEČKA za koronavirem a takto to také beru. Jsem naočkovaný a tímhle pro mě celá tahle šaráda skončila. Respirátor už nenosím nikde. V MHD jsem docela vyjímka, ale zatím se mi stalo jednou, že mi někdo vynadal. V malých obchodech to nikdo neřeší a v supermarketu mě také jednou "napomenul" sekuriťák. Ale víceméně lidi si moc nedovolí nic říct a možná mi tu odvahu v duchu závidí. Nebuďte ovce. Pandemie už tu několik měsíců není.

Jsem si téměř jistý, že na covid jsem měl přirozenou imunitu ve velmi dobrém stavu už předtím. Jelikož jsem za celou pandemii nic moc neřešil a nemocný jsem nebyl. Je faktem, že cca 10-30% lidí je na covid přirozeně imunní. Když k tomu přidám ochranu z vakcíny nechápu proč bych vůbec měl nosit respirátor a pro mě celá pandemie naprosto skončila.

388
# 25.08.2021, 14:19

Aidamko1
Malý soukromý dotaz na veřejném fóru, kolikrát jsem použil a dal odkaz na "dezinformační" web, v této celé diskusi táhnoucí se od tuším prosince.. tipněte si.. pokud si tedy stojíte za tím, co jste napsal dnes v 13:22...;-)
p.s. např, web. mix24 není rozhodně konspirační i když název evokuje web naprosto jiný...

388
# 25.08.2021, 15:41

neoen
Jde mi více méně o to, že zpochybňuji různé statistiky, grafy apod, z kterých je víceméně zřejmé, že nepracují s ujednocenými daty, pak vycházejí v různých regionech diametrálně odlišné výsledky, ale kde kdo tvrdí, že data neumím číst, no třeba ne, třeba jo, až bude po covidu (asi tak za deset let) třeba to někdo reálně zhodnotí... když jsem si před časem přečetl toto, tak se snad nedivíte, že nevěřím zdaleka všemu, co je vydáváno za přesné a vědecké.. https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/umrtnost...
nicméně, ano, s Vámi se aspoň o tom dalo bavit, na rozdíl od jiných ze zcela uhranutým pohledem...
p.s. pokud by platila čísla, které vědci v mnou uvedeném odkaze uvádějí na pravou míru , pak by tedy smrtnost viru Covid nebyla až tak větší, jako u chřipky, rozdíl by byl dán pouze větším množstvím nakažených, chřipka má mortalitu 0,1 a dle tohoto výzkumu by covid měl mít mortalitu od 0,18 cca do 0,6 když odhlédneme od nesmyslných extrémů 13% apod.. a teď teda, čemu věřit..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.