Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Jaro 2024, jaké bude?

6
# 24.02.2024, 15:01

Konec února?
Spíš začátek dubna.
Výhledy jsou docela extrémní. Špendlíky a mirabelky do týdne vykvetou. Zajímalo by mě, jaký je rekord, začátku fenologického jara.
Jinak taky si myslím že nyní již zima nepřijde. Bylo by to jedině dobře.
Nějaké lehké přízemní mrazíky rozhodně budou, ale nějaké celodenní mrazy nejspíš ne.

47
# 24.02.2024, 16:45

Kéž by to vyšlo a nic vážného nebylo. Jenže je to dlouhá doba, klidně mohou být i ledové dny, ikdyž tomu teď nic nenasvědčuje. A pod -10, třeba 1.3 2018 bylo -18 a ještě 22.3. bylo -11
Ale ta situace je jiná než 2018 a 13, chtělo by to nějaký rozbor od zkušenějších ;-) je spousta videí a tweetů, ale jazykama moc nevládnu a z autopřekladu moudrý nejsem :(

109
# 24.02.2024, 18:49

Leknín
Čo bolo, to bolo, terazky som majorom.:D
V tom roce 2018, pokud se dobře pamatuju, se rozpadl vortex "nevhodným" způsobem, to by letos mělo proběhnout jinak. Ale nemám teď čas to moc sledovat, venku začíná být docela dost práce.

32
# 24.02.2024, 19:08

Doizer
Kór tam u vás na východě bude plnohodnotnej duben. Vypadá to, že se pomalinku začne zadělávat na sucho, za předpokladu, že pak zase nepřijde deštivější období. Já jsem rád, že tady ty teploty budou přece jen nižší i když i tak stále nad průměrem. Mám rád teploty kolem 15°C a jaro, ale tohle je prostě brzo.

7
# 24.02.2024, 23:22

Tak letošní jaro bude teplotně asi slabě nadprůměrné. Březen teplejší a postupně se to vyrovná. Ovšem i letos očekávám duben s častým mrazem po ránu, takže letošní úroda ovoce bude opět zřejmě mizerná, a to hlavně co se týká slivoní či třešní. Ty pokvetou hodně brzo. Srážkově asi průměrné. Každopádně budu doufat v co možná nejsušší jaro. Zatím to vypadá, že se letos bude set rýže. Pole je tak udupané tím nekonečným deštěm, že bude zázrak ho nějak na sadbu připravit. Hodně by pomohl podobný duben jako v roce 2009, ale to zřejmě neklapne. Aspoň tři týdny bez kapky deště v dubnu by byl dar.

117
# 25.02.2024, 05:00

Pravá zima tu byla na konci listopadu a začátek prosince.(sníh+mráz)
Pak etapy v lednu,1 cm sněhu,což za mě není sníh.Únor suverénně nejteplejší měsíc co jsem zažil.Ted to bude trápit v březnu,1.náznak za týden.Jinak jaro:)

67
# 25.02.2024, 09:55

Tak přátelé, pro někoho asi velké zklamání ale zima rozhodně v dalších dnech a týdnech už nedorazí. Neříkáme, že krátký vpád na 1 až 4 dny nebude během března či dubna ale z pohledu na dalších 7 až 10 dní budou teploty velice nadprůměrné a postupně se budou dostávat až k 15 stupňům, v některé dny naměříme i více.
Pokud se podíváme na vývoj, tak žádné proudění od SZ/S/V Evropy k nám nebude putovat a mráz by postupně neměl být ani na S Evropy což pro tuto dobu je dosti zvláštní.
Podobně to předpokládá i meteociel.fr. Tento snímek je pro polohy cca 1500 m n.m. pro období okolo 29.2. Je patrné, že i na horách bude velice teplé počasí. V nížinách klidně i okolo +13/+15 stupňů. Výhled je tedy jasný. Očekáváme postupně velice nadprůměrné teploty. Více během dne v našem výhledu teplot.
Zdroj: Meteo včasné varování :cool:

386
# 25.02.2024, 10:04

NesQuiK
Jo, teplo bude až asi někam do 10.3. zatím asi najisto..
p.s. kde je tem inzerovaný snímek? Asi to nevzalo..

# 25.02.2024, 11:32

tady velice rychlou přírodu asi trochu pozastaví spíš zataženo a březnové teploty, než dubnové. větší heat outbreak je až na příští víkend, že by bylo i přes 16°.

6
# 25.02.2024, 12:20

Drobné plané křovité ovoce je téměř nachystané na květ. Třešně s takovým počasím u nás na Moravě vykvetou za cca 2 týdny. Pokud by už nemrzlo, tak by se sklízelo kdy, začátkem května? :D No ale Vážně. Na mnohých částech Moravy nemrzlo ani v noci už více jak měsíc. Kdyby to vydrželo, nejspíš by se přepisovali rekordy. Je to sice nepravděpodobné, ale všechno jednou poprvé. Stejně jak extrémní vedra 2015 nebo celý duben a květen bez mrazu 2018.
Cítím v kostech, že letos by to mohlo vyjít :D Pokud se vortex dobře rozpadne a studený vzduch bude vylívat mimo Evropu, tak bych to neviděl nereálně.

168
# 25.02.2024, 12:30

Doizer
Nevíte jak to vypadá letos s kvetenim meruněk na Jižní Moravě?

109
# 25.02.2024, 12:45

Všichni víme, že sníh může "zpříjemnit" mrskut (jak se u nás říká pondělí velikonočnímu), stejně jako jsme zažili zelený čtvrtek v kraťasech. Ale já tak nějak věřím, že letos už likvidační mrazy nebudou a z hlediska statistiky už těch chladných jar bylo v posledních letech dost, aby nemohlo přijít zase jednou jaro teplejší.

6
# 25.02.2024, 13:17

kuba
Jak na jižní Moravě to zjistím dneska. Odpoledne tam pojedu. Každopádně i tady na Vsetínsku ve 400m.n.m. se pupeny meruňěk již začínají nalévat a růžovět.

386
# 25.02.2024, 13:17

ludvicek
A kdo by to byl řekl... BESTIE tuto zimu již popáté...:D..https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/do-evropy-s...
asi se redaktor probudil, a bestie mu jde po krku..( by mne zajímalo jak se bestie z východu dostame do Anglie, aniž by šla přes nás, či Němce, ..)

5
# 25.02.2024, 13:21

palma
A za tyhlety bláboly někdo pobírá plat....:zz:

386
# 25.02.2024, 13:29

daz_4
Já se ještě poobtěžoval kouknout teda na alespoň Londýn ve dvou modelech.., bestie tam přinese třeskutý mráz dva dny do 7.5. a to že v 7:00 ráno to ukazuje šílených -1...:D

3413
# 25.02.2024, 15:40

Doufám, že vyjde předpověď, a bude tady přeci jen trochu chladněji. Ovocné stromy jsou zbytečně napřed a spoléhat se na to, že do května už nebude mráz, který by poškodil budoucí úrodu, tomu bych dával spíš menší šanci. Zatím ty teploty jsou vážně úlet. Stále pokračuje období s maximální teplotou, každý den nad 10°C. Včera i dnes zmenšená oblačnost a slunečno :slunce:

379
# 25.02.2024, 16:11

V měřítku posledních jar bych tohle považoval za takový vcelku přívětivý duben..
Jenže je to únor, no :zz:
Průměrná teplota zatím +6°C , což je o 3°C vyšší teplota, než tu máme normál pro březen..
Aspoň ten mrazejk že včera i dnes nějaký byl.
Aspoň ten tu vegetaci trochu teď brzdí..
Dnešní minimum -4,2°C
Maximum +10,4

# 25.02.2024, 18:09

Čechy budou mít oproti Moravě teď trochu výhodu že tu budou relativně chladné noci (cca okolo 0) a přes den také chladněji než ve východní polovině území. Tam se vegetace rozjede opravdu hodně a bude ohrožení mrazem v průběhu jara větší. Ale ve výsledku tady na tom taky nebudeme nějak dobře a pokud se nepovede synoptika tak to pak může šlehnout úplně všude.

Každopádně výhledy zatím dobrý a pokud si to samé tady napíšeme za 3-4 týdny tak už začnu věřit že treba letos dáme jaro bez nějakých větších mrazů. Myslím že do cca 10.3. je jisté teplo.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.