Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Jaro 2024, jaké bude?

# 19.02.2024, 19:32

No já se obávám, že tu budeme mít třeba 2 měsíce stagnujících teplot okolo těch 10°C. Bohužel to takhle vyšlo, že první dvě dekády února byly tak teplé, že těžko v té třetí a hlavně v úvodu jara půjdou teploty nahoru tak jak by dle průměrů měly. Tak doufám, že ta stagnace nebude celý březen, ale třeba jenom jeho první polovina a v té druhé by mohl přijít nárůst někam k +15 a hlavně více slunce, na které je únor velmi chudý. Prostě ten výhled, že by březen byl chladnější než únor mě fakt neláká a letos je na to zrovna šance vysoká.. :!!:

6
# 21.02.2024, 15:04

ENSO (El Niňo) se na jaře bude rychle transformovat to neutrálního stavu a v létě by se měla dostavit La Niňa. Takže možná se nezopakují vedra léta 2015.

386
# 23.02.2024, 06:39

Tak jo, zima opravdu k 29.2. končí.. jak to vypadá ze začátkem jara? ..

"Vzorce počasí se opět mění, tentokrát s pomocí závěrečného oteplení ve stratosféře. Nejnovější předpověď ukazuje, že v březnu se nad Spojenými státy vyvine chladnější a nestálejší počasí, zatímco v Evropě bude podle předpovědi pokračovat podobný vzorec počasí jako v minulých týdnech."

tolik úvod z ...https://www.severe-weather.eu/global-weather/final...

holt zima nějaká ještě možná ve Španělsku...:D, No a je potřeba říci, že polární vír přejde do konečného oteplení ...což by mohlo znamenat, že v květnu se vyhneme zmrzlíkům...

"Podíváme-li se rychle na Evropu v tomto období, vidíme oblast nízkého tlaku nad západem, která je vytlačena oblastí vysokého tlaku nad Grónskem a částečně i severním Atlantikem. Taková cyklonální oblast může nestálým počasím postihnout většinu západní a střední Evropy. Předpověď teplot také ukazuje, že se zatím neočekává silná studená anomálie, protože větry jsou převážně jižní nad centrálními částmi. Chladnější počasí se očekává nad západem a severem díky severnějším až severovýchodním větrům.

kdo chce, ať si přečte více v odkazu, co je výše..

A na závěr obrazem poděkování zemědělcům za jarní postřik ve správnou dobu...

děkujeme za postřik
147
# 23.02.2024, 10:39

palma
nemáš zač ;-) hlavně nechoď do krámu pak ;-)

# 23.02.2024, 10:56

Kokos342
Tvl.. kvůli tobě jsem si normálně musel zaregistrovat abych ti napsal jaký si ho.a.o
Chceš snad poučit jaký je tohle problém jako cele zemědělství . Ty tvoje děcké kecy s kramem si nech pro kamarády . Ono když ničíme všechno okolo sebe , tak se není čemu divit za takovy názory .

386
# 23.02.2024, 10:58

Kokos342
Problém je v tom, že postřik proveden za sluníčka, ve větru, v poledne, takhle de.bilně, se pán zachoval...
p.s. jak dopadne ta jeho řepka beze včel?

147
# 23.02.2024, 11:23

Zahrádkář321
kdo se ptal třeba xd
doslova je mi jedno že jsi si zakládal účet.
palma
ano v dešti to nejde

# 23.02.2024, 11:35

Jaro bude asi zimní můj nos to cítí.
Ale moje oči vidí že bude vlastně teplý.

386
# 23.02.2024, 11:48

Kokos342
A z rána, nebo v podvečer to taky nejde? A oznámit postřik taky si nejde.. prostě nic nejde..Jsem zvědav zda to v zemědělství jde bez těch včel a ostatních opylovačů...

379
# 23.02.2024, 11:50

palma
Přesně tak..
Tohle nebyl zemědělec, ale idiot.
Kokos342
V dešti to nejde? Co to meleš ?!
Ono snad každý ráno a každej podvečer prší?

2
# 23.02.2024, 12:53

Palma Dal bych včely na rozbor , jestli nestříkal něco zakázaného. Já když stříkám kolem včelstev tak jedině když nelétají, sami máme pár úlů.

# 23.02.2024, 16:57

Podle mě bude mít velký vliv extrémně teplý severní Atlantik. Takže nejspíš můžeme čekat ještě březen teplotně výrazně nad normálem, duben slabě nadnormální a květen teplotně normální nebo slabě podnormální. Srážkově pak s vysokou pravděpodobností bude jaro jako celek lehce až výrazně nadnormální.

168
# 23.02.2024, 20:14

Gfs teď třeba do konce výhledu žádné srážky tady na západě, což je na jednu stranu dobře že to pořádně oschne kde stojí voda ale zase aby to netrvalo dlouho, spíše je horší to teplo co má být příští týden a dal ,To koncem března vykvetou ovocné stromy a pak vše zmrzne.

# 23.02.2024, 20:41

No abychom teda psali rovnou k tématu tak začátek jara bude dle všeho v pokračování teplého módu, teploty nad 10 a minima bezpečně nad nulou. Dle ECMWF extended bude nadprůměr trvat až do 18.3. a pak průměr. Zatim to tedy na nějaké chladné vpady vůbec nevypadá. Kdo ví třeba to tak vydrží celé jaro a nic nepomrzne... ale ta šance na to je samozřejmě nízká že by už nedorazil silnější mráz..

Každopádně asi už prezuju na letní pneumatiky. Nad 6°C je ta hranice kdy mají zhoršené vlastnosti a to už teď bude skoro pořád. A brzo ráno stejně většinou nikam nejezdim takže ranni mrazíky mě v tomhle ohledu netrápí.

# 24.02.2024, 05:40

Samozřejmě, že to v dešti nejde, dokonce to nejde ani v raní rose, ja jakožto amatérský zemědělec, co jezdil občas s traktorem to zřejmě vím asi nejlíp.
Jaro bude teplý,zadnej mráz nebude, únor extrémně nad průměrem pomalu 20st a někdo tu čeká mráz, ani H.
Jinak teď ráno bylo poznat kde kdo bydlí, ty co jeli od hor, tak měli sníh na autech xD

379
# 24.02.2024, 07:09

John Deere
Omg..
Nikdo normální nepostřikuje v dešti..
To tu ví všichni..i když asi ne tak nejlíp, jako John Deere , který jel párkrát traktorem:D
Ale to nedává žádný důvod k tomu, stříkat chemii na výletlé včely.
Každý den neprší, ani není rosa, každý den není takové teplo aby vylétly včely, nebo aspoň po jeho část není..
Při stříkání mokré vegetace většina postřiku zkape na zem a přijde vniveč, ale to nedává žádný důvod k tomu, abych postříkal pole nebo sady, když jsou plné včel !!!
To suché ,,okno,, a zároveň bez přítomnosti včel se dá najít, jen se musí chtít a ne na to z vysoka srát..

Jinak, tady -2,1°C při husté mlze..

386
# 24.02.2024, 08:02

John Deere
Zajímavý, že když tu byl jiný zemědělec (v nájmu, pole mu, jakožto i tomu současnému, nepatří), nebyl problém, většinou jezdil okolo sedmé, osmé hodiny ráno, podle ročního období, a hlavně dal předem hlášku čím a kdy bude stříkat.. to byl správný přístup... dle mne..ale tenle borec, pravidelně jezdí v největším větru a už se mu povedlo zlikvidovat i listí na meruňkách co mají lidi v zahradách poděl pole, plus otrávil ryby v zahradním jezírku u jednoho baráku, tam se s ním soudí o škodu nad 50 000.. doufám, že to vysoudí.. je evidentně zemědělec a zemědělec, já si to uvědomuju, ale říkejte to těm, co jim něco zničil.. ty pak mají jeden pytel na všechny..Ale což už od toho tématu jdu pryč.. nojo, odskákalo to pár tisíc včel, co na tom..
Tady jinak po ránu konečně snad po měsíci , šly teploty do mínusu (-1,2).. a krásně už leze slunko.. konečně..

47
# 24.02.2024, 08:48

Já tu vzpomínal kdysi to jaro 2014. Bezkonkurenčně nejlepší co pamatuju, v bžeznu normálně mrzne a tam do dalo asi týden max do -4, ale přes den bylo přes +15. V dubnu mrzlo dva dny a to -1, v květnu sotva jeden den a v druhé půlce už letní dny. Ta pravděpodobnost takového jara je docela nízká, zatím to vypadá podobně, tehdy v lednu byla také týdenní studená vložka a pak už jen teplo, ikdyž bylo samozřejmě víc mrazových dní, letos v únoru mám dva obec tři :zz: síla.. a teď zhruba vidíme první březnovou dekádu bez studeného vpádu, srážky se tam šoupou, to je trochu nejisté, ale teplo bude. Jen do kdy, modlím se už za normální jaro bez výrazných chladných výkyvů, vemte rok předtím 2013 co to dovede...

Jinak tmin +3,5, zataženo, poprchává, srážek od ponděli vidím denně srážky a suma jen za tento únorový týden 21 mm!

168
# 24.02.2024, 12:14

Tak nám už se pěkně probouzí pupeny o meruňky, dříve než minulý rok. Před rokem nám kvetla 28.března, letos jestli bude teplo pokračovat tak to bude asi ještě dřív a pochybuji že už pak nepřijdou žádné mrazy :(

258
# 24.02.2024, 13:06

Myslím si, že tenhle rok už na jaře žádné mrazy nebudou. Je sice fakt, že tyhle otravné vpády studeného vzduchu byly v posledních letech tradicí, ale statisticky dříve či později musí přijít nějaká výjimka a řekl bych že je to teď. Spíš si myslím, že už tu v dubnu místo mrazu budeme mít tropy:). Samozřejmě je to ale čistě můj názor a vše může jinak;-).
Nicméně doufám, že s příchodem jara nezmizí všechny srážky, teď s tím nadprůměrem je to za mě super.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.