Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, ale srážky nepřinese

Diskuse o počasí Jaro 2024, jaké bude?

387
# 14.03.2024, 13:42

Yurri
Jak píše ludvicek, ne sice potřicáté, ale určitě už po dvacáté osmé, tam GFS posílá níži od severu, severovýchodu, drží jí tam pomalu čtyři dny na jednom místě, je to najednou, odnikud, opět,.. tak uvidíme, nic jinýho už se na to nedá říct, já bych skoro řekl, že zaměstnali asi umělou inteligenci a pilujou detaily..:!!:

30
# 14.03.2024, 13:55

Že by🤔

# 14.03.2024, 14:04

palma
no za mě bude u nas sucho a vedro, amici ale viděj na leto pro jižní evropu sražek vic nez dost, tak uvidime..

274
# 14.03.2024, 15:47

kuba
Příští týden mám celkem jasno, spíš jsem se snažil pomoci s orientací uživateli Dodosek. Mrazík byl u nás již dnes, při zemi kolem -1°C a ve 2m za zahradě -0,4°C, v Jihlavě při zemi -4°C, ale tam je stanice vysloveně mrazovka, takže dost zavádějící (tak 3°C mimo), ve městě bylo kolem -1°C, na okrajích mohlo být k -2°C.

Tmin. přízemní je pod červenou.
169
# 15.03.2024, 05:36

Tak dnes tu mělo být podle modelů +4 a je +0.9 takže se zase modely moc netrefily. Příští úterý a středu to vypadá po ránu podle iconu až na -2, -3 a ve výsledku to spadne ještě níže, zrovna když nám začíná kvést meruňka :(

64
# 15.03.2024, 06:42

Dnes +4, ale to co malují na příští týden se zbláznili.. V úterý 0 a +4 jenom přes den :( Meruňky už kvetou týden, vše už krásně zelená roste, pučí... paráda, hlavně že v únoru bylo +16:(:(

169
# 15.03.2024, 07:10

Lucina
Tak ono se to dalo bohužel čekat že ty mrazy přijdou, je teprve půlka března :(
Nám ty meruňky teprve začínají, o víkendu budeme mít první otevřené květy takže by mohla trictvrte meruňky zůstat ještě zavřená ale uvidíme no

64
# 15.03.2024, 07:19

kuba
Právě,že se to dalo čekat tak nemuselo být v únoru +16, že... je to fakt šílené to počasí čím dál horší, pořád jen teplo teplo a nejhorší je jak jsou ještě lidi za to rádi :(

# 15.03.2024, 08:23

Ano,většina lidí vítá nadprůměrně teplé počasí,kdysi jsem si dopisoval se Šrámkem a ptal se ho,proč meteorologové v TV při ohlašování teplotních rekordů tak jásají,když 99% jsou to ty nadprůměrný.A když vidím Dášu,jak jí ty rekordy natahujou pusu od ucha k uchu,šlak by mi trefil.

169
# 15.03.2024, 08:33

Lucina
Třeba se to ještě změní ale na jižní Moravě už budou nejspíše muset zapalovat parafinove svíce

380
# 15.03.2024, 08:35

kuba
Lucina
No, ty oslavné tance některých tady nad +15, +16 v únoru a březnu, a prognózy, že už se to letošní jaro obejde asi bez mrazíku, protože výhled má teplo do nevidím, nebo že počasí je náhodné jako ruleta :D, to radši no comment..
A ti samí tu pak budou fňukat, že v druhé půlce března nebo v dubnu přijde neslýchaná pohroma, mráz...
No, tady v mrazovce bylo v březnu už 9 ranních mrazíků, ale nic podstatného, od 0 do -3°C ve 2m, česneku to nevadí, meruňky tu samozřejmě nikdo nepěstuje, nejblíže k vykvetení mají aktuálně hrušně..

387
# 15.03.2024, 09:09

swan1
Jo, z +15, spadneme přes den k +5 a po ránu -2 (tady u nás) dle předpovědi, takže z toho netřeba dělat ragedii, navíc to nemá mít dluhého trvání, při zemi bude tak do -5, což je v pohodě, venku je česnek a krásná pažitka, tu přiklopím květináčem vzhůru nohama, a je to, jo obléknu si druhý svetr, když nám to radila před časem strana a vláda..:).. na vzdálenost delší jak deset dní nemá cenu nic řešit, to vidím celou zimu i teď na jaře... a přesně, když jsem tu psal o tom, že i když nevidím zimu ve výhledu, ale že na 28 mý pokus to modelu může vyjít, tak se tu jedinci smáli, že teplo už až do příští zimy.. no je přesně půlka března, vážení...(ale je pravdou, že škrábat po ránu námrazu z oken auta je opruz...:D..)

jo, přikládám dva screeny ansámblů pro teplotu ve 2m tady u nás.. žádná bestie ze severu to fakt není...spíš mi to připomíná květnové ranní mrazíky, vzhledem k tomu rozptylu teplot..

poslední GFS
a ECMWF
274
# 15.03.2024, 09:17

Lucina
Tak to jste tam s meruněna pěkně v pytli, tady zatím cajk, uvidíme co s tím udělá dnešní slunce a +15, to už bude na hraně, jinak ale moc teplo nebylo a nyní ani nebude, od soboty pořád pod +12, což není žádné terno, hodně spíš dělá slunce, to má grády a jestli bude jasno, tak už to bude nezastavitelné a je úplně jedno jestli bude +8 nebo +15, ani ranní mrazíky už to o moc neodloží.

6
# 15.03.2024, 09:18

Je to tak, teplo sice nebude, ale žádná výrazná zima taky ne. Prostě březen, ikdyž samozřejmě po skoro 2 měsících v podstatě konstantního silného nadprůměru to bude pocitově klemra. Taková epizodka co nás čeká na začátku příštího týdne nicméně může přijít klidně i za měsíc, nic zvláštního.

110
# 15.03.2024, 10:16

Je to myslím pořád otevřené, jak moc bude mrznout. Týden zpátky tam měly modely k -3°C u nás a pak se natáhla šedá deka a minimum nakonec +2°C. Když se ale zcela vyjasní a uklidní se vítr, ty -3°C budou. Teď si doporučuji užít dva příjemné jarní dny a po neděli se uvidí.

387
# 15.03.2024, 10:49

ludvicek
No, teď jsem kouknul na nový půlnoční výstup ECMWF a ten u těch ranních teplot ubral z minim, čímž se dostávám na teploty ne okolo -4, ale okolo -1, to by byla brnkačka, nejníž to má jít na severu, severovýchodě...stejně se to rozhodne až v ty dané dny..zatím moc nemám, co by mě zmrzlo, rybíz sice žene lístky, ale to až tak nevadí.. ostatní je O.K.

169
# 15.03.2024, 11:43

palma
Ono by to nemuselo dopadnout nějak špatně , teď se ten chladnější vzduch zase posunul více na východ že by hrozily mrazy hlavně v severovýchodní půlce Čech a v té jihozápadní by nemuselo ani mrznout, ještě se to bude měnit a klidně se ten studený vzduch může odsunout více na východ.

Úterý ráno
Středa ráno
# 15.03.2024, 11:50

Ještě že aspoň u mě nic nekvete. Na pondělí už má Aladin po ránu -6 a úterý má být chladnější. Sice normální počasí na březen, ale po tom teple by to mohlo dát pokoj.

387
# 15.03.2024, 12:02

kuba
Jo, jo nejnovější výstup už mi to šoupnul na+2 po ránu....furt se to mění, bude to zase sázka do loterie...:cool:

48
# 15.03.2024, 12:55

Tady bylo jeden jediný den v březnu 7.3. tmax +2,5, druhý den to kleslo na -1,5 a třeba kapr se uz toho málem hroutil :D
alee, co vidím výhled tak tentokrát to bude dva dny pondělí-úterý u nás jen maxima +4 ICON s Ecíkem, GFS je teplejší, minima ty dva dny snad nějak hluboko nebudou. Nejlepší na tom je, že se vymazaly srážky, jenže to se taky mění ty výhledy jak ponožky, nějaký milimetr jen v sobotu...
Víc jak na 7 dní to nemá cenu sledovat, škodaže sem si ten dřívější výhled neuložil, na ty dva dny s mrazem tam bylo +15 a minima +6
Nejlepší GFS ten nástřel na zelený čtvrtek že jo, napřed -6 a málem ledové dny a ted tam má +13. Musí sněžit, bylo by to porušení tradice! :D

Jinak aktuálně :slunce: :slunce: +14, ráno bylo +0,7, zítra dává ICON 5 mm :prsi: :zz:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.