Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Houby a houbaření v závislosti na ročním období, aktuálním počasí, oblasti, nadmořské výšce

8
# 07.07.2020, 14:40

Predators2
Tak ten rozemletý satan....... no to by nezkoušel. Na zažívací problémy se prý používá prášek z hřibu žlučníku (Tylopilus felleus). Ovšem každý na vlastní nebezpečí ! Otázka je totiž kolik toho prášku použít.
Já osobně používám na zažívací problémy ( naštěstí velmi zřídka) v rozumném množství kvalitní slivovici z jižní Moravy ;-)

1252
# 07.07.2020, 16:25

Stranik
Je to jasný satan.Já jsem moc satanů s červenou nohou neviděl.Jestli vůbec nějaké.Tenhle měl nohu bílou.

1252
# 07.07.2020, 16:33

paja n
Nejspíše sem to slyšel od tohoto houbaře.V některém videu se o hřibu satanu zminoval.Dává hodně pěkná videa na youtube Kryšot RP9.

271
# 07.07.2020, 16:45

paja n
Slivka je pěkně voňavá desinfekce, jinak spíš otravuje organismus jako každý vysokoprocentní alkohol, na zažívací problémy je lepší ořechovka (dělám ji ze 40 % ního značkového rumu a naředím bezinkovkou), výsledkem je po výparu alkoholicky něco jako víno (takže bacha ne víc než 1 dcl denně, spíš panáka), ale se zdravotními benefity, doporučuju.

8
# 07.07.2020, 17:48

Predators2
na youtube Kryšot RP9........ na ty videa se nedá dívat :D :D zejména když člověk donese z lesa velké kulové :D ..... Kdyby houby netahal ze země a nečistil, tak by ho podezíral, že to má atrapy.
Tady u nás v lese zatím víc houbařů než hub. Takže půlka košíku ani náhodou. Natož celý.

Yurri
ořechovka.... zajímavé. Slivovice - pokud ji použiješ jako desinfekci třikrát za rok po dvou panácích, tak na organismus negativní vliv je minimální, téměř nulový. Ale jinak máš pravdu, vysokoprocentní alkohol (pravidelněji konzumován) spíš otravuje organismus :)

182
# 08.07.2020, 18:47

Predators2

Satan má cca bílou hlavu ... Spíš jestli to není kovář, koloděj nebo kříšt'. ;-)

182
# 08.07.2020, 18:49

Taky nám tu rostou ... jejda. Nejvíce růžovky. Ale už i překvapily praváci. :)

# 08.07.2020, 22:44

hřib satan není hořčák, pozor. Satan je jedovatý a takzvaný hořčák je hřib žlučník - nejedlý, hořký a léčivý, ale jen pro ty, co to uměj. A Kryšota znám, je to známý mykolog-amatér. Nepouštějte se do něčeho, co neznáte a zruště tuhle rubriku!

8
# 09.07.2020, 10:36

Pokud by se přestala probírat jedlost nebo nejedlost hub, tak by se vlákno mohlo nechat. A také se neptat - co je to za houbu. Takové dotazy směrovat na mykologickou poradnu :) Dát jen foto co jsme našli, postěžovat si, že nerostou atp. Pokud si toto vlákno přečte laik a špatně pochopí, co že to je za ne/jedlou houbu ..... taky může skončit v nemocnici na vypumpování žaludku. V lepším případě. Stejně si myslím, že toto vlákno časem vyšumí.

1252
# 14.07.2020, 09:04

Všechny vás zdravim.Je to přesně týden co sem byl naposled v lese.Bohužel ta první houbařská vlna je už ta tam:zz:.Minulý týden skoro plný košík a teď uschlý,mrtvý les.Čekal sem tedy že to nebude žádná sláva.Houby naprosto vysušené a prolezlé.Malé plodnice ani nestačí vyrůst.Pár hub jsem ještě našel,ale nestačilo to ani na 25% košíku.Nebýt těch 2 kovářů na konci tak by to byla velká tragédie.Musíme teď počkat až pořádně zaprší.Potřebujeme minimálně 20mm do konce týdne jinak 2 vlna asi pořádně nezačne.Za červenec tu spadlo jen necelých 9mm a to se taky na tom lese dost podepsalo.Přeji vám pěkné úlovky.

12
# 14.07.2020, 11:28

U nás je to taky špatné. Ale kvůli nadměrnému vlhku. Hřiby se najít jen, kde té vody není tolik, takže na valech s minimem hrabanky, nebo těsně u kmenu stromů. Akorát lišky rostou ve velkém, to je jediný druh, kterému současné klima vyhovuje.

ota
Avatar
2126
# 14.07.2020, 17:30

Tady teď rostou celkem slušně. V lese je ale opravdu mokro, takže babky jsou vesměs plesnivé. Zato je všude plno růžovek a pěkně rostou i praváky (hřiby smrkové). Za mě by teď ani už nemuselo moc pršet, ale chce to teplejší noci.

Dnes za 2 hodinky v lese.
12
# 14.07.2020, 22:36

ota
Proč to máte všechno tak špinavé :!!: Já nejsem žádný vzor, ale do lednice ukládám aspoň takto... Růžovky už nesbírám...

ota
Avatar
2126
# 14.07.2020, 23:54

Rezna85
Ty křemenáče máte opravdu nádherné. :) Bylo to čersté z lesa ještě před “úpravou”.

1252
# 22.07.2020, 10:58

Zdravím vás.Opět jsem se byl podívat v lese v místě svého bydliště.Zhruba před týdnem se tu vyskytovaly poměrně vydatné srážky.Řeknu vám že to v lese nebylo moc poznat,protože v posledních 3 dnech spadlo pouze pár kapek.Nicméně houbařina to byla celkem vydařená.Povedlo se mi najít krásný smrkový hřib.Dále potom bylo k nalezení pár kozáků,klouzků,holubinek a pár hřibů hnědých.Nenašel jsem žádné mochomůrky růžovky.

# 22.07.2020, 11:03

Kousek nad Klástercem nad Ohří víkend a minulý víkend

1252
# 22.07.2020, 11:09

Mám ještě jodno velké upozornění pro ty co se chystají do lesa:pozor::pozor::pozor:.Neberte si na sebe krátké triko a kraťasy.Já vím že když si vezmete mikinu a tepláky tak vám bude teplo,ale bude to určitě lepší.Já sem zachytil na teplákách a na mikině dohromady 16 klíšťat.Vždycky po 20 minutách jsem kontroloval kolik jich na sobě mám a nestačil jsem se divit.Použil jsem také repelent,ale stejně to moc nepomohlo.Navíc proti klošům vůbec nefunguje a místy to byl docela teror.Naštěstí se na kůži přisálo pouze jedno.

8
# 22.07.2020, 12:27

PatrikMO
Nádherné kousky :)

Jinak k těm klíšťatům. Opravdu je lepší mít kalhoty a triko s dlouhým rukávem. Ale co se mi osvědčilo, tak dva B komplexy nejpozději půl hodiny před vstupem do lesa. Poradil mi to známý, který to s úspěchem praktikuje hodně dlouho. Od té doby mám od těch potvor klid.

12
# 22.07.2020, 23:22

Osobně si s klíšťaty moc hlavu nelámu, mám denně třeba 3-5, ale cítím je na sobě, takže je většinou pochytám lezoucí. A to jsem v lese každý den cca 8 hodin...repelent nepoužívám, zkoušel jsem, nefunguje.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.