Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Houby a houbaření v závislosti na ročním období, aktuálním počasí, oblasti, nadmořské výšce

40
# 21.06.2020, 16:26

Zdravím všechny.
Nedá se přehlédnout, že zde na webu je spousta členů aktivními houbaři.
Růst či nerůst hub je velmi úzce spjat právě s aktuálním počasím, srážkami, teplotami vzduchu, ročním obdobím i snad prý s fázemi Měsíce. Různé druhy hub lze sbírat prakticky po celý rok.
A tak se nám tu houbaření poměrně často ovjevuje v různých tématech, kam to ale až tak úplně nepatří.
Proto jsem se rozhodl založit toto téma, které jak věřím, zde na In - počasí najde své přispěvatele a dozvíme se jistě mnoho zajímavého z různých lokalit v celé ČR..

40
# 22.06.2020, 10:51

Tak šup, šup.. Dávejte sem svoje tajný místa, nejlepe s gps souřadnicemi..:D
Chlubte se fotografiemi svých ůlovků..
Co u vás už roste, nebo neroste..atd.. ;-)
V pošumaví se rozjíždějí hřiby, křemenáče, kozáci, masáci a už začínaji i lišky..

40
# 22.06.2020, 10:53

...

8
# 22.06.2020, 11:05

Až se vsáknou ty tuny vody a podhoubí se vzpamatuje. Jedině jednu loňskou fotku.

40
# 22.06.2020, 11:31

paja n
Jasne, davej;-)
Loni sucho, letos vody mooc..jj
U nas to loni bylo kvuli suchu hodne spatny..
V podstate houby zacly rust trochu az po srpnovych srazkach.
Ale na Sumave, v mistech, kde se casteji vyskytovaly letni, stacionarni bourky z tepla, to rostlo paradne..

1252
# 24.06.2020, 10:14

Byl jsem letos poprvé na houbách.Na to že je ještě červen tak to nebylo vůbec zlé.Jen je škoda že je zatím u nás málo druhů jedlých hub.Rostou zde převážně mochomůrky růžovky a hřiby sametové nebo táké (babka).Výjmečně se může ukázat taky nějaký ten hřib.Myslím že základ je dobrý a když ještě občas zaprší tak v červenci může začít ta pravá houbařina.Příští týden půjdu zase do lesa.Tohle téma se mi hodně zamlouvá.Jak to u vás roste nebo neroste?Podělte se tu s ostatními.

8
# 24.06.2020, 10:51

... loňské ty nejpěknější

2261
# 27.06.2020, 19:49

Já našel jenom tohleto :!!:

1252
# 27.06.2020, 19:53

crossflow
Houbařská sezona ještě nezačala.Někde začnou růst později někde už rostou.Já jdu zítra tak potom dám info.

1252
# 28.06.2020, 09:45

Myslím že se opět celkem zadařilo.Úplně mi posledně vypadlo napsat kde sem byl ve středu na houbách.Byl jsem v místě svého bydliště.Stejně tomu bylo i dnes.Jen sem zvolil opačnou cestu.Opět se vyskytovaly stejné druhy hub jako ve středu.Jen tentokrát bylo více hříbků.Nejhorší věc která se může stát je taková když najdete krásnou houbu a ona je na potvoru úplně prolezlá červy.Další nepříjemnost je když hodně prší a je hodně vlhko tak v lese lítá spoustu havěti.Ted si říkáte-jsi vlese to je úplně normální.Ano to je,ale v tomto roce toho hmyzu je opravdu hodně a pro mě osobně je to dost nepříjemné.Příští týden do lesa už určitě nepůjdu.Hodím sem pár fotek.Na jedné si můžete všimnout něčeho zvláštního.

147
# 28.06.2020, 10:43

Ooooo krása :)

40
# 01.07.2020, 15:00

paja n
Naprosto nadherne lonske Hriby smrkove!
Preji letos spoustu podobnych krasavcu!;-)

1252
# 05.07.2020, 11:37

Dneska jsem vyrazil opět na houby.Zase jsem byl v místě svého bydliště.Červyvost některých hub je více než vysoká.Pár krásných kousků bylo ovšem k nalezení.

1252
# 07.07.2020, 11:58

Dneska jsem byl opět v lese.Zase v místě svého bydliště.Řeknu vám že jsem velmi znepokojen a docela i naštvanej!Nevim jak to vyjádřit slušně a tak to co ted napíšu neberte jako útok na vás.Sakra vzpamatujte se a začněte chodit do lesa.Já už byl letos po 4 a neviděl jsem za tu dobu jediného houbaře.Jasně že nenajdete houbu na každém kroku,ale řeknu vám co mě dneska dost zarmoutilo.Našel jsem jedno místo kde bylo tolik hub že to až nebylo možný.Byl to jeden druh a to křemenáč osykový.Bylo jich více než 20 a plodnice už byly příliš velké na to aby nebyly prolezlé červy.Z toho velkého počtu jsem vzal pouze 4 které ještě vypadaly dobře.Byl jsem z toho dost smutný,protože tato houba je prostě parádní.Dalším důkazem že lidi nechodí do lesa je ten že houby prostě nacházíte uprostřed cesty.Já třeba našel na cestě paradní pravý hřib a krásnou muchomůrku růžovkuJsem naprostý amatér a když už já najdu plný košík a ještě tam něco nechám tak něco musíte najít i vy ostatní.Navíc tenhle les není žádné terno.Jsou daleko lepší lesy u nás.Je přeci velká škoda nechat tyto krásné houby v lese.Tady je pár fotek.

1252
# 07.07.2020, 12:01

Ta skupina křemenáčů se nacházela v celku u sebe o rozloze tak 40m.Raději jsem to nenafotil,protože na to chci hodně rychle zapomenout.

1252
# 07.07.2020, 12:05

Chtěl bych se ještě zeptat dá se na něco použít hřib satan(hořčák).

8
# 07.07.2020, 13:19

Predators2
Satan se nedá použít na nic. Syrový je jedovatý, po tepelně úpravě jed prý vymizí, ale smrdí po shnilém zelí.

1252
# 07.07.2020, 13:31

Koukal jsem na fotky jak má satan vypadat a na většině z nich má načervenalou nohu.Je toto hřib satan?Tyto plodnice čevenou nohu nemají.Slyšel jsem že když tuto houbu usušíte a rozemelete na prášek tak to má poomáhat proti žaludečním problémům.

147
# 07.07.2020, 14:17

Satan jak vyšitej
Nevím já houby nejim jen je sbiram:D

182
# 07.07.2020, 14:30

Predators2

Jakou mají barvu plodnice? Jak vypadá noha? Z této fotky je vidět málo znaků ....

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.