Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Zvlněná studená fronta přinese velkou oblačnost a srážky

Diskuse o počasí Houby a houbaření v závislosti na ročním období, aktuálním počasí, oblasti, nadmořské výšce

40
# 21.06.2020, 16:26

Zdravím všechny.
Nedá se přehlédnout, že zde na webu je spousta členů aktivními houbaři.
Růst či nerůst hub je velmi úzce spjat právě s aktuálním počasím, srážkami, teplotami vzduchu, ročním obdobím i snad prý s fázemi Měsíce. Různé druhy hub lze sbírat prakticky po celý rok.
A tak se nám tu houbaření poměrně často ovjevuje v různých tématech, kam to ale až tak úplně nepatří.
Proto jsem se rozhodl založit toto téma, které jak věřím, zde na In - počasí najde své přispěvatele a dozvíme se jistě mnoho zajímavého z různých lokalit v celé ČR..

40
# 22.06.2020, 10:51

Tak šup, šup.. Dávejte sem svoje tajný místa, nejlepe s gps souřadnicemi..:D
Chlubte se fotografiemi svých ůlovků..
Co u vás už roste, nebo neroste..atd.. ;-)
V pošumaví se rozjíždějí hřiby, křemenáče, kozáci, masáci a už začínaji i lišky..

40
# 22.06.2020, 10:53

...

3
# 22.06.2020, 11:05

Až se vsáknou ty tuny vody a podhoubí se vzpamatuje. Jedině jednu loňskou fotku.

40
# 22.06.2020, 11:31

paja n
Jasne, davej;-)
Loni sucho, letos vody mooc..jj
U nas to loni bylo kvuli suchu hodne spatny..
V podstate houby zacly rust trochu az po srpnovych srazkach.
Ale na Sumave, v mistech, kde se casteji vyskytovaly letni, stacionarni bourky z tepla, to rostlo paradne..

# 24.06.2020, 10:14

Byl jsem letos poprvé na houbách.Na to že je ještě červen tak to nebylo vůbec zlé.Jen je škoda že je zatím u nás málo druhů jedlých hub.Rostou zde převážně mochomůrky růžovky a hřiby sametové nebo táké (babka).Výjmečně se může ukázat taky nějaký ten hřib.Myslím že základ je dobrý a když ještě občas zaprší tak v červenci může začít ta pravá houbařina.Příští týden půjdu zase do lesa.Tohle téma se mi hodně zamlouvá.Jak to u vás roste nebo neroste?Podělte se tu s ostatními.

3
# 24.06.2020, 10:51

... loňské ty nejpěknější

# 27.06.2020, 19:49

Já našel jenom tohleto :!!:

# 27.06.2020, 19:53

crossflow
Houbařská sezona ještě nezačala.Někde začnou růst později někde už rostou.Já jdu zítra tak potom dám info.

# 28.06.2020, 09:45

Myslím že se opět celkem zadařilo.Úplně mi posledně vypadlo napsat kde sem byl ve středu na houbách.Byl jsem v místě svého bydliště.Stejně tomu bylo i dnes.Jen sem zvolil opačnou cestu.Opět se vyskytovaly stejné druhy hub jako ve středu.Jen tentokrát bylo více hříbků.Nejhorší věc která se může stát je taková když najdete krásnou houbu a ona je na potvoru úplně prolezlá červy.Další nepříjemnost je když hodně prší a je hodně vlhko tak v lese lítá spoustu havěti.Ted si říkáte-jsi vlese to je úplně normální.Ano to je,ale v tomto roce toho hmyzu je opravdu hodně a pro mě osobně je to dost nepříjemné.Příští týden do lesa už určitě nepůjdu.Hodím sem pár fotek.Na jedné si můžete všimnout něčeho zvláštního.

# 28.06.2020, 10:43

Ooooo krása :)

40
# 01.07.2020, 15:00

paja n
Naprosto nadherne lonske Hriby smrkove!
Preji letos spoustu podobnych krasavcu!;-)