Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, hlavně na severozápadě možnost přeháněk

Diskuse o počasí *Meteo expres s Pumou a HuJinTaom

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 19:27

Slovenská republika: ZAJTRA - predpoveď počasia

Oblačno až zamračené, miestami občasný dážď, na horách sneženie.


Teploty: Teploty 2 až 7 °C. Vo výške 1500 m 0 °C.



Vietor: Premenlivý 5 - 10 km/h.


ĎALŠIE DNI - predpoveď počasia

V stredu prevažne zamračené, dážď, na horách sneženie. Teploty 2 až 7 °C.

Vo štvrtok prevažne oblačno, miestami prehánky, prevažne snehové. Teploty 0 až 5 °C.
Takto to vyzerá z pohladu meteorologov na najbližšie dni zatial sa to bude stále niesť v premenlivoém počasí no ale od piatku by sa malo meniť tlakové zloženie na tlakovú výš čo prinesie vylepšenie počasia ale aj ochladenie čiže ked sa vyskytnú zrážky v piatok a cez víkend budú už snehové lebo atmosféra sa do piatka rána ochladí vo výške 1500mnm na -6st.

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 19:32

Na uzemi Slovenska bude do konca tohto tyzdna prevladat premenlive pocasie.Tak teraz si to rozoberieme..
Dnes bola na mnohych miestach zamracena obloha a napr. i v Kosiciach prsalo, na Strbskom Plese a v Telgarte snezilo.Zajtra to bude este horsie, pretoze pretrva oblacne az zamracene pocasie s dazdom od 1200 m.n.m. sneh. V stredu sa to nezmeni a bude aj najdalej zamracene s dazdom od vysky cca 1200 m.n.m. sneh.
VO stvrtok sa ocakava premenliva oblacnost s castymi prehankami, ktore uz od vysky 600 m.n.m. budu snehove.
V piatok sa nam vycasi a pri pooblacnom az oblacnom pocasi sa mozu vyskytnut ojedinele slabe zrazky.
V sobotu sa vsak situacia zmeni, postupi k nam frontalny system, ktory nam prinesie snezenie na mnohych miestach, avsak na JZ SR to budu zrazky sprvu v kvapalnom stave!
Teplota cez den- DT : -3 / +2 / +7C

Predpoved pocasia pre CR:
Zajtra oblacno az zamraceno, spociatku aj dazd, neskor prechodne zmensovanie oblacnosti.
V stredu se ocekava zatazeno s dezdem na nohych mistach.Ve ctvrtek a patek se vyjasni a prechod k pocetnym prehankam.
DT : 0 / +4 / +7C.

Dekuji za pozornost.
Dopocasia.
S pozdravom OLiver.


PREDPOVEĎ POČASIA PRE OBLASŤ VYSOKÝCH TATIER NA NOC A DEŇ 5.2.2008
-------------------------------------------------- -----------------------
Po prednej strane brázdy nízkeho tlaku vzduchu nad západnou Európou prúdi
do našej oblasti od juhozápadu teplý vzduch.
Veľká oblačnosť a miestami dážď alebo dážď so snehom, od 1500 m sneženie.
K večeru od západu čiastočne zmenšovanie oblačnosti.
Južný až juhozápadný vietor 3 až 7, od stredných polôh 15 až 20 m/s,
v noci zoslabne.

TEPLOTA V STUPŇOCH CELZIA: V NOCI CEZ DEŇ

PODHORIE (600 - 1000 m) : -4 až -3 2 až 2
STREDNÉ POLOHY (1000 - 1500 m) : -3 až -2 2 až 1
VYSOKÉ POLOHY (1500 - 2500 m) : -2 až -8 1 až -6

VYHLIADKA NA 6.2.2008:
Oblačno, postupne zamračené a postupne miestami zrážky, od cca 1300 m
snehové. K večeru ustávanie zrážok.

VYDAL: SHMÚ, OPaV, PV 4.2.2008 10:00 SEČ

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 19:33

dobra predpoved ale aj tak ten articki vzduch pride a bude tak najmenej tyzden

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 19:33

A niake múdrosti našich predkov na záver!
Pranostika: Svätá Veronika ľady seká u rybníka.
Alebo ak Febrúar kvapku z ľadov popusti Marec ju opäť zimou zahustí.
Ešte raz pekný večer:)!

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 19:35

hujintao stebou sy chcem nieco viriešit ak môzes choj na icq

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 19:41

Alebo na pokec choddddd Hujintao....ta s kym mam pisat?

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 19:41

tomm
BUdee bitkaaaaaaaa

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 19:42

puma979
uz tam idem aj ja napokec ok?

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 19:47

ok:cool:

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 23:44

HuJinTao no to je nahodicka :) to som rad, daj mi na teba nejaky kontakt ICQ, alebo MAIL.

Inak Janculovcoch poznam, jeho manzelka bola zastupkinou na ZS? vsak?

no ja som nameral maximum +5,2 o 15:00, teplo veru dnes bolo, a aj noc bude tepla :( teraz je +3,3.

inak moje ICQ je 254680188

Anonymní
Avatar
# 05.02.2008, 17:25

Vyborne ICQ ti poslem len nemam ho na mojom pc nainstalovany poslem ti to z bratovho a vsetkim vam tu poslem moju predpoved pocasia pre sever na tomto blbom kompe nemozem pisat dlzne a mekcene:) tak ma ospravedlnte:)

15
# 05.02.2008, 17:59

Kysuce
Hej...pokecas aj so mnou???
S pozdravom Oliver.

Anonymní
Avatar
# 05.02.2008, 18:25

Dolný Kubín Max Min

Streda 6.2. dážď 4 °C -3 °C

Štvrtok 7.2. snehová prehánka 2 °C -1 °C

Piatok 8.2. prevažne oblačno 1 °C -6 °C

Sobota 9.2. polooblačno 2 °C -7 °C
Ako som uz spominal tak od piatku resp. az od soboty zacne u nas panovat mohutna tlakova vys ktora nam neprinesie len vyborne pocasie ale aj ochladenie da sa povedat ze aj na severe sa z dnesnych plus 7,6st. stane dva az 1st. vo stvrtok kedze tu prejde niaka snehova prehanocka spociatku no najme zajtra este najme na severe Slovenska bude dlhotvrajucejsi dazd ale uz v ten den sa bude pocasie vylepsovat a z velkej oblacnosti sa stane premenliva oblacnost a so silneho dazda prehanky ktore bud este doznievat az do stvrtka no tu uz sa zmeni prudenie a bude severozapdne prudenie takze tie zrazky budu uz vo forme snezenia ale kedze zrazky budu ustavat no a od druhej polovice tyzdna uz bude v severskom prudeni a budeme mat aj tu na sevre pekny slnecny vikend lebo nas bude obkolesavat tlakova vys so stredom nad Danskom takze jedno je pozitivne ze pridu mrazy a vo vyske 1500nm v druhom tyzdni aj aj pod -8 az -10st. cez den ale to neznamena ze bude snezit toto ochladenie nam neprinesie takmer zaidne vyznamne zrazky po cele dva nasledujuce tyzdne takze musime to brat realne ochladit sa ochladi ale nebude to sprievode takmer ziadnych zrazok takze tieto dva tyzdne budu mrazive ale suche lebo co sa nestane obloklopi nas tlakova vys takze zase budeme uchraneni od silnejsieho snezenia co je pozitivne na tom ze snehove podmienky na horach sa uz zhorsovat nebudu lebo sa teploti stlacia pod nulu a a dokonca buduceho tyzdna budu teploty na celom uzemi pd nulou takze tie strediska ktore maju snehove dela a umel zasnezovanie tim nedostatok snehu nebude prekazat ked si ho môzu vytvorit a v noci budu mrazy aj pod -10st. takze podmienky a kvalita snehu bude dobra a bude naviac slnecno co je na tuto dobu neobvykle ustalene pocasie takze pre milovnikov hôr a lyzovania pocasie takmer idealne lebo Februar je v sprievode sychraveho a na zrazky bohateho pocasia takze teraz to vyzera tak ze tento mesiac bude mimoriadne suchy ale aj chladny ale nemôzeme mat všetko takze kto hce mat pekne pocasie nebude mat vela snehu a ten kto chce vela snehu nebude mat slnecne pocaie takze vsetko a svoje vyhody a nevyhody tak dovidenia viac cerstvych informacii ma pre vas a pre cele Slovensko môj kolega Oliver zatial dovidenia!

15
# 05.02.2008, 18:27

Anonymní
HuJinaTao??
MOja prepdoved pocasia az o 18:45

Anonymní
Avatar
# 05.02.2008, 18:32

Stav
počasia :Dolný Kubín(Orava)
Počasie:)olooblačno.


Čas:18.00 hod.
Teplota: 1.8 °C
Barometrický tlak:1014 hPa.

Anonymní
Avatar
# 05.02.2008, 18:32

Stav
počasia : Dolný Kubín(Orava)
Počasie: polooblačno.


Čas:18.00 hod.
Teplota: 1.8 °C
Barometrický tlak:1014 hPa.

Anonymní
Avatar
# 05.02.2008, 18:34

Pardon za neslušné smailiky moja chyba pardon ešte len rozbieham môj nove pc

15
# 05.02.2008, 18:35

Anonymní
HuJinaTao??
MOja prepdoved pocasia az o 18:45

Anonymní
Avatar
# 05.02.2008, 18:36

Už som prihlásení a tie príspevky patria mne.:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.