Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, hlavně na severozápadě možnost přeháněk

Diskuse o počasí *Meteo expres s Pumou a HuJinTaom

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 12:12

Hujintao, nazdar no dnes sa nam poriadne oteplilo :( tu v Novej Bystrici na Kysucia je teraz o 12:00 +3,5 stupna. Asi sa tu z Moravi alebo Povazia prevalil teply vzduch. V DK je situacia aka? Atakujete 4 Stupne?

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 13:25

ved jednoducho od štvrtka sa ochladi po postupne studeneho fronta od sz ja postupne bude ochladzovat a bude teplota piatok -1+4 a piatok budu ojedinele sobotu na mnoich miestach snezenie prepacte ze to tu pisem

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 15:20

V Martine je az 7 stupnov:!!:

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 17:39

No nazdar suseda ja mám v Novej Bystrici z otcovej strany rodinu konkrétne moju babku Jančulovú. Ja som Jančula a mám tam aj otcovho brata uja Jaroslava tí bývajú za riekov cez most smerom na priehradu konkrétne pri čističke v Novej Bystricy blízko rodinného domu Pekárovcov a skoro som zabudol u nás je počasie premenlivé občas sa pretrhne oblačnosť je zväčša mierny vietor alebo bezvetrie a neuveriteľných 6stupňov konkrétne 6.3C a tlak:1009 hPa.No rekord tu nepadol ten bol však tento Január 21.1.2008 kedy tu bolo +7.9st. tak čau som rád že prejavujú o našu diskusiu záujem aj moji krajania severania a ešte dnes túto noc tu bolo -0.9C čiže je veľký teplotný rozdiel až 7.2 stupňa čo je dosť veľa včera tu vdaka prechodu tlakovej výši a západnému prúdeniu

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 17:49

Takze, kazdy den o 18:45-az taky cas Vam budem moct ponukat info pocasie odo mna kazdy pondelok a piatok rpe SR, CR ako som uz povedal a kazdy den prepdoved pocasia pre Vysoke Tatry + model grafu..
S pozdravom Oliwer.

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 17:50

Ale ako som sa už zmienil to silné západné prúdenie by sa malo meniť a vzhruba na konci tohto týždňa bude silné severné prúdenie ktoré by malo mať dlhodobejší charakter vo výške 1500mnm by sa malo ochladiť až na -13st. cez deň okolo 17.Februára ale je to na dolnej hranici poľa pravedpodobnosti takže scénar aktualneho modelu je veľmy málo pravdepodobný na to aby sa splnil ale ako hovorím možno príde studené arktické prúdenie zo severu Ruska takže niekedy na Valentína by môhla zabrať a byť originálny zima ale to sa ešte bude upresňovať lebo predpovede na ten termín ešte zdaleka niesu jednoznačné takže zatiaľ sa to nedá ničím garantovať jedno je však isté že do konca týždňa sa nad Slovenskom bude rozprestierať výbežok tlakovej výše so sídlom nad severným Nemeckom a tá uvoľný cestu studenému prúdeniu takže najmä v nočních hodinách budú teploty opäť klesať takmer na celom území pod nulu lenže zrážok z toho bude málo lebo severský vzduch býva chudobný na zrážky.Tá tlakový výš zpôsobí že bude spočiatku oblačné počasie ale bude sa vylepšovať a pri vyjasnení v noci môže na horách a na severe dobre primrznúť takže Dolno-Kubínčania ak nemáte chuť posedávať doma tak sa vyberte na svahy zoberte si boardy ale lyže a hurá na perfektnú víkendovú lyžovačku a zimné radovánky a ked do toho bude pekné bezveterné a bez zrážkové počasie s dobrou viditeľnosťou oplatí sa zobrať aj deti niaku optiku fotoaparáty a vychutnať si hrejivé slnečné lúče na svachoch našich krásnych hôr a ked v noci bude rovnako jasno ako cez den tak sa ten sneh nebude až tak topiť a bude mať správnu konzistenciu lebo nebude mokrý alel jemne primrznutý z dobrím podkladom takže urobte si dovolenky na tento víkend a bude to stáť za to garantujem pekné jasné až polojasné počasie tak ostatné informácie ohľadom počasia tu na severe a na celom území vám pošlem v mojej tabulke zatial krásny povdečer.PS.Takéto stabilne ustálené pekné počasie nie je vo Februári bežné väčšinou prevláda prílev morského oceánskeho vzduchu z Atlantiku a s častím zrážkami a silným vetrom.Takže tešte sa na nasledujúci víkend lebo ten bude pripomínať jarnú lyžovačku zatial dovidenia:)!

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 17:53

Predpoveď z 4.2.2008

Včera vám február doprial krásne počasie a perfektnú lyžovačku. Taký krásny deň je však v tomto mesiaci výnimkou. Presvedčíme sa o tom v najbližších dňoch. V tomto týždni sa bude väčšinou udržiavať západné prúdenie. Z Atlantiku budú postupovať vlny vlhkého a väčšinou málo studeného vzduchu, takže na Slovensku bude pršať. Na horách snežiť. Hranica sneženia sa bude udržiavať niekde vo výškach 1100-1500 metrov, takže je to pre Donovaly málo povzbudivé.
V utorok k nám príde od západu studený front. Dnes mal v Nemecku rozsiahle oblačné pole a zajtra u nás z toho zostanú len zbytky. A nakoniec je to aj dobre, aspoň z neho bude len málo pršať. Teplota bude okolo nuly. V stredu 6.2. popoludní príde od západu ďalšia oblačnosť. Bude to frontálny systém, ktorý by mal priniesť viac zrážok, odhadujem to aj nad 10 mm. Obávam sa, že to bude stále okolo nuly a hrozí aj na Donovaloch viac dážď ako sneženie. A v noci, keď sa atmosféra trochu ochladí, zrážky prestanú.
Vo štvrtok 7.2. bude naše územie na prednom okraji tlakovej výše v severozápadnom prúdení chladnejšieho vzduchu. Očakávam oblačné počasie a sem-tam snehové prehánky. Mierny severozápadný vietor. V piatok prehánky len ojedinele, predpokladám, že to môže byť celkom pekný, slnečný deň, ráno -3 až -6 a cez deň slabo pod nulou. Cez víkend bude tlaková výš nad strednou Európou slabnúť, ale pre Donovaly by to mohlo znamenať krásne slnečné počasie a perfektnú lyžovačku. V nedeľu cez deň oteplenie asi na 2 až 4 st.
Zdá sa, že tlaková výš zostane vo vnútrozemí Európy aj v budúcom týždni. Jej stred sa bude nachádzať nad severným Nemeckom a na naše územie by mal prúdiť od severu chladnejší vzduch. So snežením sa veľmi rátať nedá. Od severu býva vzduch málo vlhký.
Čo bude ďalej, sa ešte nedá povedať. Naše prognózy nie sú jednoznačné. Je nádej, že k nám príde z Ruska arktický vzduch, ale ešte ho veľmi nechcem sľubovať. Ale dúfam, že valentínska zima by mohla zabrať

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 17:55

POd na pokec

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 18:00

No snad Vam ta predpoved pocasi vyjde...ale chce to zimu a :snih:

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 18:07

Dle meteopress by melo byt vice teplo a projevi se vice suche pocasi :slunce:

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 18:08

Hanka
Ano Hanka... o 18:45 prinesiem svoje vlastne informacie..mozem ich tu citat kazdy pondelok a piatok...v ten isty cas..

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 18:13

Ja bych tu aj rada psala, ale ten administrator me tu maze prispevky. Neco jsem po nem chtela a smazal me :)

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 18:15

;-)Administrator je administrator..chrani si stranky pred zneuzitim, aj ked viem, ze si nechcela nic zle..
A si to zrejme nova,.....zaujima ta pocasie??

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 18:45

Z oficialni IP adresy jsem napsala hned na zacatku a byla jsem banovana, tak jsem musela poprosit pritele, aby me pomohl. On totiz je programatorem a vi toho vice nez ja ;-) Tak me stahnul nejaky program a ono me to opet funguje...jen jsem mela asi 2x problem se sem dostat.

Ale porad jste me neodpovedel, co me mrzi :)

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 18:48

Na uzemi Slovenska bude do konca tohto tyzdna prevladat premenlive pocasie.Tak teraz si to rozoberieme..
Dnes bola na mnohych miestach zamracena obloha a napr. i v Kosiciach prsalo, na Strbskom Plese a v Telgarte snezilo.Zajtra to bude este horsie, pretoze pretrva oblacne az zamracene pocasie s dazdom od 1200 m.n.m. sneh. V stredu sa to nezmeni a bude aj najdalej zamracene s dazdom od vysky cca 1200 m.n.m. sneh.
VO stvrtok sa ocakava premenliva oblacnost s castymi prehankami, ktore uz od vysky 600 m.n.m. budu snehove.
V piatok sa nam vycasi a pri pooblacnom az oblacnom pocasi sa mozu vyskytnut ojedinele slabe zrazky.
V sobotu sa vsak situacia zmeni, postupi k nam frontalny system, ktory nam prinesie snezenie na mnohych miestach, avsak na JZ SR to budu zrazky sprvu v kvapalnom stave!
Teplota cez den- DT : -3 / +2 / +7C

Predpoved pocasia pre CR:
Zajtra oblacno az zamraceno, spociatku aj dazd, neskor prechodne zmensovanie oblacnosti.
V stredu se ocekava zatazeno s dezdem na nohych mistach.Ve ctvrtek a patek se vyjasni a prechod k pocetnym prehankam.
DT : 0 / +4 / +7C.

Dekuji za pozornost.
Dopocasia.
S pozdravom OLiver.


PREDPOVEĎ POČASIA PRE OBLASŤ VYSOKÝCH TATIER NA NOC A DEŇ 5.2.2008
-------------------------------------------------- -----------------------
Po prednej strane brázdy nízkeho tlaku vzduchu nad západnou Európou prúdi
do našej oblasti od juhozápadu teplý vzduch.
Veľká oblačnosť a miestami dážď alebo dážď so snehom, od 1500 m sneženie.
K večeru od západu čiastočne zmenšovanie oblačnosti.
Južný až juhozápadný vietor 3 až 7, od stredných polôh 15 až 20 m/s,
v noci zoslabne.

TEPLOTA V STUPŇOCH CELZIA: V NOCI CEZ DEŇ

PODHORIE (600 - 1000 m) : -4 až -3 2 až 2
STREDNÉ POLOHY (1000 - 1500 m) : -3 až -2 2 až 1
VYSOKÉ POLOHY (1500 - 2500 m) : -2 až -8 1 až -6

VYHLIADKA NA 6.2.2008:
Oblačno, postupne zamračené a postupne miestami zrážky, od cca 1300 m
snehové. K večeru ustávanie zrážok.

VYDAL: SHMÚ, OPaV, PV 4.2.2008 10:00 SEČ

# 04.02.2008, 18:54

Hanka
Tohle je diskuse o počasí, ne právnická diskuse nebo něco jiného... kontaktovat mě kdykoliv můžete na e-mail: info@in-pocasi.eu. Tam vám odpovím. Diskuse o počasí je na diskutování počasí.

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 18:59

info@in-pocasi.eu. - viem, ze tu bodku na koniec ste dali kvoli konciacej vete, ale aj napriek tomu tam nema BYT!

info@in-pocasi.eu - ten je uz spravny

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 19:05

Prave jsem Vam poslala email, tak snad me na nej odpovite. Moc dekuuujii. :slunce:

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 19:19

Dolný Kubín Max Min

Utorok 5.2. mrholenie 3 °C 1 °C

Streda 6.2. mrholenie 4 °C -1 °C

Štvrtok 7.2. snehová prehánka 0 °C -2 °C

Piatok 8.2. prevažne oblačno 1 °C -6 °C
Nebojte sa tie zrážky sa tíkajú slabého studeného frontu ktorí sa nad naším územím bude rozpadávať a ak s toho niečo zaprší bude to len vo forme prehánok a nie trváleho dažda hranica sneženia sa bude stabilne udržiavať od 1100až po 1500mnm no ale už od piatku klesne pod 500mnm.takže niaky ten sniežik bude poletovať isté je že viac bude snežiť v sobotu ako v piatok ale na horách bude aj tak zväčša pekne slnečno ojedinele malá oblačnosť a s nej príležitostné sneženie ešte vám tu pošlem predpovede pre celé územie SR.

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 19:20

HuJinTao
Tak dobre...uz som dal aj svoju vlastnu predpoved....

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.