Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnešek opět deštivý, na jihu Čech ještě vydatné srážky

Diskuse o počasí Aktuální počasí v únoru

Anonymní
Avatar
# 02.02.2008, 17:30

Tak čo ja som vám to tu dlho vravel a aj jeden účastník tejto stránky Valdo ak si na neho ešte pamätáte ja totiž áno a dával som na jeho slová on už vtedy odvážne tvrdil a vravel už v polke Decembra že najväčšie mrazy tejto zimy už boli a že táto zima skončí predčasne pozrite si počasie pred rokom tu bolo minulí rok týždeň po orkáne Kyrill parvá zima na Fabiána -4st.a husté sneženie a do večera napadlo 35cm snehu bola tu aj kalamita no tento rok veľké h. ... A túto zimu napadlo tri krát do 15 cm no vždy sa počasie pokašľalo a všetko sa roztopilo a teraz tu máme úplne rozosraté počasie všetko sa už pomali stihlo roztopiť je tu hotová člaptanica a aj to čo tu napadlo minulú nedeľu sa aj roztopilo tu celí deň slabo pršalo alebo len mrholilo fakt a po tom čo my napísal dnes p. meteorolog Matej Milko tak my ani obed nechutil a súhlasím s ním že túto zimu je ako keby zakázané sa na dlhšie a výraznejšie ochladiť tak fakt ja na tú to zimu kašlem a verím meteorologom z Veľkej Británie ktorí už skoro na jeseň tvrdili vo svojej správe a klim. predpovedi že táto zima má byť tiež veľmy teplá ale nie až tak rekordne ako tá minulá slabá zima bola v takmer celej Europe okrem Grécka, Rumunska a Bulharska. V Kanade a USA len priemrná ale od soť lepšia ako u nás bolo v Montreali aj -25st. Snech zastihol aj Izrael a svätú zem teda blízky východ a rovnako aj východnú a južnú čínu kde sa pri mrazoch vyžiadali aj obete a slabé mrazy boli aj v Ruskom hl. meste Moskva kde iba jeden den bolo v noci -20st. a najväčšie mrazy boli na východnej sibíry v Jakutsku a Irkutsku a Novosibirsku až do -40st a inde kde bol aj pod -50st. no na Slovensku sme sa opäť nevyhli teplej zime a presne tvrdeniam, ako že dve zimy nemôžu byť teplé tak môžu aj v roku 1992 až 1994 boli dve teplé zimy za sebou Oliver a ja si pamätám ako si ty tvrdil že dve teplé zimy po sebe nemôžu skrátka niekde to tu je aj uložené ako si v Novembri písaval a ako si aj ty upozornil že na TA3 hovoril Jozef čaplár a aj iný meteorologovia že zima bude výrazne chladnejšia a bohatšia na sneh ako tá minuloročná, ale v jednom táto zima bola iná okrem toho že na na Vianoce nebolo takmer žiadny sneh a pomerne skromné mrazy alebo bola táto zima iná nebol tu orkán Kyrill ale menších rozmerov áno minulú nedeľu a nemali sme tu prekonané teplotné rekordy okrem žiliny ked tam raz bolo nad 10st. a tento rok resp. túto zimu sme tu nemali nad 20cm snehu nikde tu na severe ani tu v DK dokonca v Oravskej Lesnej historicky po desiatich rokoch nebolo 1 meter alebo 100cm snehu čo minulí rok bolo no tento rok len do 60cm a najviac snežilo túto zimu v Novembri. December bol dosť suchý a Január o čosi vlhkejší ale aj najteplejší z celej tejto zimy najväčší mráz sme tu v Kubíne mali na konci Novembra konkrétne 29.11.2007 na moje narodeniny a to -11.5st a minulí rok my moja meteostanica zaznamenala -10.5st v Januári čo bol najväčší mráz tej zimy takže s toho všetkého sa dá konečne usúdiť že akú takú zimu sme mali v Novembri teda ešte jesennom mesiaci v tedy takmer každý deň poletoval sneh a na to že to bol November bolo aj dosť chladno takže Jurčovičove tvrdenia sa potvrdily z reportáže alebo na televíznej diskusii 9.9. 2007 kedy tvrdil že najchladnejší mesiac tejto zimy bude November a že od polky Decembra sa má otepliť a že celí Január má byť teplí až na pár vpádov studeného vzduchu a nepamätáte si ked Jozef čaplár zo Shmú aj iný meteorologovia trepali že pravá zima má prísť v Novembri to síce prišla ale aj to povedali že táto zima má byť výrazne chladná a bohatšia na sneh tak to sa už nesplnilo ani z polovice tak vám tu pošlem pár odkazov na to čo sa tíka tejto zimy zatial dovidenia pozdravujem Tomáša aj Olivera ja Juraj z DK!

Anonymní
Avatar
# 02.02.2008, 17:33

Ínformacie o vichrici kyrill mam az do teraz odlozene a vlepene do mojho zosita an pocasie-archiv..
Anonymní
Mam ta na pokeci???

Anonymní
Avatar
# 02.02.2008, 17:34

To som sa Oliwer..len sa nahodou odhlasil!!

Anonymní
Avatar
# 02.02.2008, 17:35

ja neviem o com by zme pisali

Anonymní
Avatar
# 02.02.2008, 17:47

HuJinTao
TO co ma byt??NIc mi nejde!

Anonymní
Avatar
# 02.02.2008, 17:55

http://www.ta3.com/sk/reportaze/54864_host-v-studi...
http://www.novinyorava.sk/index.php?act=show&c...
http://www.novinyorava.sk/index.php?act=show&c...
Pozrite si to tieto správy z mojej rodnej Oravy hovoria o krutej zime pred dvoma rokmy a tá prvá hovorí o nečakane prudkom ochladení v Septembri minulého roku a aká jeseň a zima nás mala čakať tam sú dobre zachytené tvrdenia aj o tom že najchladnejší mesiac tejto zimy má byť November teda posledný jesenný mesiac a že od polky Decembra malo u nás prevládať teplé počasie a sem tam prerušené v Januári niakim frontom tak si to pozrite Jurčovičova prvá predpoved sa na túto zimu potvrdilatak píšme dalej!:) ;-)

Anonymní
Avatar
# 02.02.2008, 18:01

POzrite si GFS..je ako z rozpravky

Anonymní
Avatar
# 02.02.2008, 18:07

Nejde nevydi..a o co tam slo??

Anonymní
Avatar
# 02.02.2008, 18:09

Od stvrtka 7.2. sa ocakavaju´pocetne snehove prehanky alebo snezenie naaa severe a vychode SR!!

Anonymní
Avatar
# 02.02.2008, 18:24

Tak s tím súhlasím aj ja dúfajme že s toho bude niečo viac ako prehánky ale ja už na túto zimu viac menej kašlem čo vy som zvedaví aká bude Jar a hlavne leto lebo tento rok ako som tu ja a Oliver spomínal tento rok má byť podľa Britských klimatologov najchladnejší za posledných osem rokov teda od začiatku tíchto meraní od roku 2000 alebo za posledných 8 rokov tak som preto zvedaví ako sa to prejaví na Slovensku lebo upozorňujem má to byť z celesvetového merítka takže nie len u nás ale v globále takto to aspoň tvrdí Anglická meteoslužba Met office pre meteocentrum.cz tak čo píšme ked som tu!A Oliver v tej predpovedi počasia bolo to že minulí rok sa predpovedali na 22.1.2007 mrazy v noci na 24. Januára mrazy aj do -18st. no tento rok sotva do -10st je to strašne chabé čo si o tom myslíš ty a na STV dávali v reportáži správach zo 4.1.2008 reportáž Koniec zimy? A to bolo veľmy zaujímavé prečo ti to do pekla nejde ja už neviem ako ti mám poslať. Máš ty vôbec nainštalovaní v pc. windows media player ak nie tak si ho z archívu na tv. markíza môžeš zadarmo nainštalovať najnovšiu verziu toho prehrávača tak to urob ak to nemáš dobre tak píšme!

Anonymní
Avatar
# 02.02.2008, 18:25

Pozriet GFS!!

Anonymní
Avatar
# 04.02.2008, 14:48

Toužim okr K.Vary 612mnm od rána zataženo a mlhavo,teploty ráno mírně pod nulou momentálně +0,4Cvítr slabý jihovýchodní tlak 1003hPa 79% večer od západu možnost i slabých srážek nad 900mnm sněhové nebo smíšené,vzhledem nízké teplotě i ve středních polochách může slabý déšt namrzat!!

# 05.02.2008, 13:57

Bratislava, 130 m.n.m., jasno, veľmi teplo: +10°C, oblačnosť sa zmenšila, takže je tu doslova jarné počasie. Do rána sa pri menej oblačnom počasí trochu ochladí, ale nie pod nulu, iba ak prízemný mráz.

15
# 08.02.2008, 21:35

Kosice: Jasno. +2C a bezvetrie

Anonymní
Avatar
# 08.02.2008, 22:27

NOVA BYSTRICA (kysuce) skoro jasno, bezvetrie, - 5,7 do rana tipujem -9/-10

Anonymní
Avatar
# 09.02.2008, 00:16

NOVA BYSTRICA (kysuce) skoro jasno, bezvetrie, - 7,2

8
# 09.02.2008, 00:18

no zas to prihlasenie, trosku blbne :( uz som sa zaregistroval s nickom kysuce s malym k, uvidim.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.