Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Hrozba mrazů 17.4 až 26.4

273
# 25.04.2024, 09:34

Takže dnes ráno činila hodnota T20cm -2,1°C, čidlo pod dřevěnou masivní lavičkou nad trávníkem ve volném nezastavěném prostoru bez ovlivnění zástavbou s naprosto bezkonkurenčním volným prouděním:D, naprostá korelace s hodnotou automatu ČHMÚ v 5cm v MB, dám za tuhle hodnotu ruku do ohně, narozdíl od drahých stanic ovlivněných kde čím, jasně že to málokdo přizná, ale aspoň to beru jako lakmusový papírek jak se jim dá věřit, zda jsou zaujatí a jestli má tudíž cenu se s nimi bavit i o jiných tématech (černobílé vidění světa).

Stanice MB, zítra tam budete mít ještě o 1°C méně
# 25.04.2024, 09:54

Vše máme komplet zničené, :!!::(:(, mám pocit že mě odvezou do blázince:zz:, vína v prde.i, třešen v prde.i, višen v prde.i, ořech v prde.i, slivoně v prde.i, jablka a hruška ještě nevím, merunka totálně v prde.i prostě všechno je mi z toho fakt na brečení:prsi:, akorát maliny ostružiny ještě nekvetou a jahody jsem ještě neobhlížel, namrzla mi i zelenina ve foliáku a dokonce i bez lehce omrzl škumpa i lehce konce výhonů růží , v celé republice jsou na tom podobně škody na ovocných stromech včetně vinné révy půjdou do stovek milionů možná až do miliard, poslední dobou co to počasí předvádí je fakt horor, mám strach co přijde dál

172
# 25.04.2024, 10:00

Dneska ráno se to dostalo někam na -2°C, což jsem popravdě nečekal, takže pěkný no.

# 25.04.2024, 10:46

tomášzposázaví
Na ČT říkali že škody cca 1-2 miliardy :(

# 25.04.2024, 12:45

Podle me se tohle v novodobe historii fakt nestalo. Tim, jak vsechno diky extremne teplemu predjari vykvetlo najednou, tak to mraz vzal plosne uplne komplet. Kdo ma na tomto postaveny byznys, tomu nezavidim. No budeme alespon zavaleni dovozem vseho z okolnich krajin.

tomášzposázaví

Bude to stale komplikovanejsi, pac teplo od unora je snad uz kazdorocni kolorit. Me uz puci nektarinka a merunky skoro kazdym rokem na konci unora a vzdy se hrozim. Nekdy bych to cele radeji pokacel a nechal, jen boruvky, rybiz, malin apod. Mozna jablone, ty kvetou vetsinou na naposledy.

273
# 25.04.2024, 13:26

godlike
Museli s tím počítat, už léta je ten trend na meruňkách jasně vidět, vědci už přece dlouho říkají, že škody mrazem stoupnou ze současných 10-15% na 60% v půlce století, osobně bych dodal, že opět není potřeba čekat do půlky století, snad to zase nezaplatí daňový poplatníci, jak je v Česku neblahým zvykem u všeho.

Jinak se mi docela líbí pěstování stromů ve velkých květináčích, ideálně pojízdných, schovat při mrazu pěkně do stodoly, ale samozřejmě to je tak pro svoji potřebu, klidně můžete mít plnej koš ovoce z 1 takového stromku, samozřejmě to nebude na metráky na pálení.

Edit: Předpověď pro Vysočinu na noc na pátek: 0 až -3, v údolích až -4°C.

168
# 26.04.2024, 05:15

Tady bylo nejméně ve 3 hodiny ráno-1,5 a pak se zatáhlo a teď je na 0,takže prakticky o úrodě rozhodla ta 1 noc s -5.

379
# 26.04.2024, 05:18

kuba
Zachránila to tu dnes oblačnost..
Letělo to rychle dolů, už po půlnoci tu bylo -3°C..
Pak se to nasunulo...
Aktuálně --0,7, což je pohoda..

# 26.04.2024, 05:43

tady taky jenom -0,2 a teď nad stupněm. už to pojede jenom nahoru

273
# 26.04.2024, 06:14

Tak tady to máte hoši, u nás na městě -2°C, na stanici ČHMÚ pod kopcem -3°C, při zemi -4°C, u sebe na zahradě budu mít T20cm -3°C, nemusím tam ani jezdit, vesměs ještě chladněji o 1 až 2°C než včera, neříkejte že to nevíte vždycky předem, o pátečním ránu bylo jasno tak 5 dní zpátky;-) Postřik jsem provádět nemohl, funělo jak blbec.

Stanice MB
# 26.04.2024, 06:51

Tady tmin -1,2, predikce modelů byla +1 až,+3.
Pod nulou od 2 h.

ota
Avatar
2144
# 26.04.2024, 07:56

Aldy1977
Tady velmi podobné, minimum -1,3. Nejhorší tak u nás nakonec byl pátek v minulém týdnu. Doufejme, že to byly před létem už poslední mrazy.

# 26.04.2024, 08:28

ota
No vypadá to že do konce příštího týdne na teplo i v noci. Zítra ještě JZ bude mít místy pod nulou.
Pak se uvidí. Myslím že nějaký vpád studeného vzduchu ještě dorazí, ale snad už to k nule a pod ní padat nebude.

# 26.04.2024, 08:37

Už je ale vidět, že se blíží změna - dnes už se utvořila výraznější inverze (ve výšce se k nám dostává teplejší a sušší vzduch) a z Plzně je tak krásně vidět Šumava: https://www.in-pocasi.cz/pocasi-u-vas/foto.php?id=... (dnes ještě zasněžená)

# 27.04.2024, 07:09

U nás dnes -1°C,jasno,klidno a vše šedivé,námraza i na autě.

273
# 27.04.2024, 08:06

U nás se také kapoty aut jen třpytily, město už je moc nahřáté ze silného slunce za celý den, ale hned pod kopcem jinovatka na nízké trávě a Tauto krásně klesla během pár desítek metrů z +3 na -1, což odpovídalo rozptylu teplot půlky Vysočiny, kterou jsem ráno projel, klasické mrazovky na Jihlavsku i -2°C, takže mrazíky poměrně četné.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.