Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Kdy se konečně oteplí

273
# 05.12.2023, 11:54

Predators2
Mohly by to zachránit noční teploty blízko 0, ale v Řeznu nebo Pasově bych teda nechtěl být.

117
# 05.12.2023, 12:13

Pokud predikce vyjdou po víkendu, počítejte s povodněmi co se týče na jihu.(kolem +10, déšť+vítr, možné ledové kry v řekách)
Doufám,že nic takového nebude a oteplení nebude výrazné či srážek. :)

1262
# 05.12.2023, 12:41

Yurri
I v noci to ukazuje i +8 někde.

169
# 05.12.2023, 13:24

space
I západní Čechy by měly povodně, vše by to sem na Plzeňsko priteklo že Šumavy,snad tolik pršet nebude a nebude takový teplo .

# 05.12.2023, 13:52

Trutnovsko vypadá obleva dva dny a pak chladněji. Na hřebenech Krkonoš to sedne a zmrzne. Tak uvidíme.

169
# 05.12.2023, 15:14

Tady je předpověď pro Kvildu na Šumavě, ukazuje to kolem 80 mm v dešti + teploty nad nulou i v noci a vítr . Udělalo by to asi velkou paseku když je hodně sněhu i v nížinách.

# 05.12.2023, 16:03

kuba
A u mě v je o dost chladněji než na Šumavě.

2712
# 05.12.2023, 16:42

Nejnovější Icon se ještě pokouší i zvrácení situace, to rozhraní zastavuje někde nad Polskem, je třeba říci že oblevu s 90% odnese celá JZ polovina včetně oblasti Šumavy naplno, říčky budou určitě překračovat v pondělí večer 1SPA
Je fakt líto že ta peřina musí všechna dolů, globální oteplování prostě zaručuje že nic není stabilní, v tom roce 2010 těch 30 cm v nížinách vydrželo měsíc i déle

TV nad Euroásií bude ustupovat a převezme vládu TN od Z pravděpodobné tep rozhraní
# 05.12.2023, 16:58

U nás se dnes poprvé v prosinci teplota přehoupla lehce přes bod mrazu a další ledový den tedy nepřipisujeme i když těsně. Zítra myslím bude maximum vyšší okolo 2°C a sníh už asi lehce odtaje, ale myslím že to nebude moc znát. Razatní obleva dorazí nejspíš v to pondělí a dle všeho zasáhne celé Čechy. Uvidíme co Morava...
Co bude dále než za týden je zatím hodně ve hvězdách a to západní proudění a velmi nadprůměrně teploty mohou vydržet dva dny nebo týden kdo ví. Ale myslím, že srovnatelnou zimní epizodu s několika ledovými dny v řadě a souvislou sněhovou pokrývkou už do Vánoc nezažijeme. Uvidíme co po Vánocích nebo v lednu, něco ještě určitě dorazí. :)

48
# 05.12.2023, 17:25

Oproti včerejšku výhled inpoč. úplně otočil a z drastického oteplení na východě zbylo torzo jednoho teplého dne. Udělal to GFS, který tu teploty drží hodně nízko oproti Čechám, ale tak nějak jsem tušil, že to nemusí dofouknout až sem. Od soboty asi startuje nesmrtelné srážkové období, vítr taky otočil úplně do klidu... a já už vám taky budu v klidu, opět to moc sleduju a je to k prdu, páč to dopadne zas úplně jinak :zz: takže čau :D

379
# 05.12.2023, 18:16

Tady se odpoledne při sluníčku mělo oteplit na +2°C a ty +2°C měly být až do večera..a v noci..+1.
Ale vše je tu úplně jinak..
Byl tu nádherný, slunečný, zimní a mrazivý den..
Teplota se tu ,,vyšplhala,, pouze na -2,7°C.., přestože celé odpoledne svítilo slunce.
Teď mělo být +2, ale je skoro -7°C..
Co se týče oteplení tak aktuálně se to po několika výstupech s teplotami 10-12°C ochladilo asi tak o 5°C, celkem velkej skok...
Tady pro mou oblast..


386
# 06.12.2023, 09:04

No, ta teplá vlnka je docela natažená, ale nic není definitivní... jak se zpívá...aktuálně už jsme na -0,2...no, aspoň mi to osekalo ty srážky, tak snad povodně nebudou..:cool:
p.s. teď, v 9:45 už jsme na +1.. pěkně se to hrne nahoru..

jo teplá "vlnka"
169
# 06.12.2023, 12:11

Tady ty srážky na příští týden ubrali ale když se podívám na srážky v okolí Mnichova a na návětří Alp tak je tam až přes 100 mm + tam leží kolem půl metru sněhu tak budou asi velké povodně :(
Tady se ty řeky budou taky zvedat ale snad by měli zůstat v korytech ale uvidíme

# 06.12.2023, 12:47

Zima skončí, tak aspoň bude klid od modelů, už to tolik neláká sledovat, když jsou tam jenom plusový teploty. Ty vzestupy toků v oblasti Šumavy to je otázka. Možná to bude v pohodě, když nebude tolik pršet, hraniční oblast Šumavy nemá žádné přívaly sněhu, když tam dokáže být během zimy i přes 2 m a do toho kdyby začalo hodně pršet, to by teprve byl problém...Ta oblast pod Šumavou kolem Budějovic je zase docela placka a i v tom podhůří to asi postupně odteče.

# 06.12.2023, 13:43

Ultimátní supercela
Na začátku a zima končí? Teplo v předpovědích? Ano gfs dává teplejší variantu. Ale když se kouknu třeba Trutnov už ve čtvrtek opět sněžení. A když to vyjde další víkend v Podkrkonoší pěkný mrazíky . Před Vánoci by se mohlo ochladit více a nasněžit v čele republice. Ale to je zatím odhad.

# 06.12.2023, 13:49

Ultimátní supercela
Nesmysl. Naopak dneska zase modely otáčejí spíše do chladu a to oteplení příští týden nebude nic extra. Na východě ČR to bude úplná bída. Když to porovnám s jinými prosinci v posledních letech tak tam byla ta oteplení mnohem výraznější. Takže prosincovou zimu bych ještě zdaleka neodepisoval. A to se bavíme teprve o 1/3 zimy. Co.nabidnou zbylé 2/3 neví nikdo. Mám takové tušení ze letošní zima bude mít relativně grády... samozřejmě v kontextu 21.stol Takže nebude to nějaká šílenost jako byly 70./80.leta.

# 06.12.2023, 13:53

Já se na to oteplení dost těším, tady konečně začalo pořádně opadávat listí z jabloní, vrb, topolů a bříz, stromy si asi chtěly vyzkoušet, zda by se to už nedalo vydržet s listy po celý rok, no což, letos se to nepovedlo, ale třeba se příště povede:D. Teď už jen počkat, až ten sníh sleze, možná ale bude potřeba čekat až do neděle, až trochu zafouká a zaprší, protože je to slušně přimrzlé a i při lehkých plusových teplotách se tomu vůbec tát nechce. Pak jenom shrábnout ten promáchanej listovej kekel, trošku se ohřát a může zase začít sněžit a mrznout, výhledy dokonce nějaké takovéto scénáře nabízejí, to by bylo fajn:cool:.

# 06.12.2023, 14:07

Pavell88
JohnBattler
Já tady mluvím o té zimě, která probíhala do teď a možná ještě probíhá. Nevím co jste jako mysleli...

JohnBatller: Ano nesmysl, jak potvrzuje výhled ČHMÚ. :D Docela teplo no...

Pavell88: Nějaké mírné ochlazení tam je v závěru, to je pravda. Tak třeba budou i ty vločky v Trutnově lítat příští čtvrtek.

Já bych ovšem nevsázel na to, že se z toho vyklube zase nějaká větší zima. Jak tady psal zimník1 to vypadá spíš na SZ proudění a zimu na horách. Je to ještě dost daleko a nemusí z toho být vůbec nic, podle mě to nemá žádný větší potenciál, tak proč to řešit...

ČHMÚ

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.