Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Kdy se konečně oteplí

386
# 04.12.2023, 10:57

Predators2
Přesně, koukám, že nám to tam do toho oteplení píše až 20 mm srážek v dešti v součtu...plus 25 cm sněhu všude tady.. to nechceš...já teda určitě ne..:(

169
# 04.12.2023, 12:18

Gfs tam má od neděle déšť a teplo ,v pondělí a úterý dokonce až k +13 a k tomu by mohlo celkem vydatně pršet až kolem 40 mm + k tomu by roztal všechen snih v nížinách tak by byly povodně, snad se to změní jinak bude průser.

77
# 04.12.2023, 12:31

palma
Tady jsme připraveni, než to přijde, nebude nic. Zespodu to dál taje a z vrchu vymrza. Už jen 5cm.

# 04.12.2023, 12:50

kuba
No zatím to od pondělí vypadá na řádný profuk, srážky Toť otázka, zřejmě vzhledem k predikovanemu proudění hlavně české pohraniční hory a do cca 1100 m déšť . Pokud predikovana situace nestane, SPA budou. Ke konci příštího týdne je tam náznak ochlazení...

48
# 04.12.2023, 12:53

No je to až za týden, ale že by se ty teploty ve výhledu vrátily třeba někam k normálu to asi nehrozí..
Východ více v klidu při takovémto oteplení od západu, si myslím, že tady nějakých +9 nehrozí... si myslím, že toho sněhu se tady hnedtak nezbavíme

169
# 04.12.2023, 13:13

Průser by byl asi v Jižních a jihozápadních Čechách a hlavně na Šumavě kde leží až metr sněhu, tam by se to teplo projevilo nejvíce, snad se předpovědi změní a bude to odtavat postupně

# 04.12.2023, 13:30

Leknín
Sníh je prachový, dole bez podkladu. Takže na likvidaci 30 cm stačí cca 3 dny kolem 5 a v nocí nad nulou, což zřejmě bude. A k tomu zřejmě I nějaké srážky... řekl bych že příští týden u nás středa, čtvrtek nebude co řešit...

48
# 04.12.2023, 14:10

Aldy1977
No já stále zalezlý doma s teplotou a popravdě jsem venku vůbec nebyl. Dívám se jen tak z okna jak je krásně, venku -1,5 a valí ze střechy, občas to hukne nekom za krk.. :D
Pro mně je příští středa a čvrtek hodně daleko, jako vypadá to teď hrozně, ráno tam bylo ve výhledu +3 a teď tam jsou i tři bezmrazé noci a +7. Ale počkajme si jak se to vyvine, večer tam bude kolem nuly třeba ;-)

Ecák tam nemá pro východ nějak teplo, ICON tak daleko nevidí, oteplovat se tu začne pozdějc a kdoví jak to vyletí vysoko a na jak dlouho. A srážky velká neznámá, asi jako ten nástřel na tento středa-čtvrtek a bude to asi jenom do 2 mm. A to tam byly další zámetě :D

273
# 04.12.2023, 14:13

Za týden v pondělí odstraňuju sníh ze záhonů a v úterý sázím česnek, je to krásná zimní epizoda, ale měsíce bych tohle v žádném případě teda nechtěl.

48
# 04.12.2023, 14:32

Aldy1977
Tak schválně, možem dat typovačku, kdy se ze sněhu tady na Valašsku (z nás co tu píšeme krom toho borca z Pinduly, tam výš mu to vydrží nejdél :D) stane nesouvislá vrstva, já typuju, že sviňa vydrží do 21.12. ikdyž to teď fakt vůbec nevypadá.
Jsem holt pesimista :( nebo optimista, jak kdo to bere :D :cool:

# 04.12.2023, 14:33

Aldy1977
bohuzel s vami nesouhlasim, snih prachovy saje vodu jak houba, metr snehu vsakne 30 mm jak prd, horší je ten teplej vitr, to je likvidace za 3 dny jak rikate, pak se ochladi a jedem od znovu listopadovo/ prosincova klasika, ale metru už je škoda..

# 04.12.2023, 15:01

V mé lokalitě mámě cca 15-20 cm a podle současných výhledů tipuju, že na nesouvislou vrstvu se dostaneme v pondělí 11.12.

Jinak také mám docela obavy, že pokud přijde opravdu silné oteplení, že z toho budou místy povodně. Půda je nasycena po listopadových deštích a teď když někde roztaje půl metru tak to bude masakr. Ideální by bylo pozvolné oteplování, ale bohužel to vypadá opravdu nejprve na silnou inverzi a teploty sotva přes nulu a pak rychlý skok na +10°C až se to profoukne od západu. Bavím se o Čechách.

76
# 04.12.2023, 15:20

projel jsem GFS..to teplo bude maximálně na 8 dní ale i tak dost sněhu roztaje :(
od 10. 12. obleva, 17. 12 pravděpodobně další ochlazování..

GFS CHOMUTOV
5
# 04.12.2023, 16:53

Doufám že nebude pršet v tomto týdnu,aby to nedopadlo jako loni před Vánocemi.

110
# 05.12.2023, 09:19

Podle nočních/ranních výstupů všech modelů to vypadá, že se od neděle začne vymetat chladnější vzduch teplejším, ale může to jít různým tempem v různých částech ČR, to záleží na místním mikroklimatu. Moravské nížiny si nejspíš podrží chlad nejdéle.

48
# 05.12.2023, 09:45

ludvicek
Tak ono to může dopadnout tak, že u nás se sotva na dva dny výrazněji oteplí a pak to padá znova dolů. Ta souvislá vrstva pak přežít tady může, ale čertví jak to dopadne...
Nikdo zatím radši netipuje výsledek :D jo krom Johna, ale Praha je myslím jasná, +10 jak vyšitých, jsem zvědav co tu..

77
# 05.12.2023, 10:06

ludvicek
Leknín
A nejen oteplovat. Tohle by mělo padat ve sněhu a ne v dešti :D

110
# 05.12.2023, 10:06

Leknín
Projel jsem GFS v místním numerickým modelu až do konce a má tam trvale teploty nad nulou (bavím se o dnech 12. - 19. 12.). Je to na Moravě zhruba tak kolem +5°C (v Čechách tepleji), čili někde ve Velkých Karlovicích odhaduju spíš tak +2°C, ale ten trend je prostě teplejší.
Samozřejmě to hned zítra může být přestavěné na -5°C, ale zatím to jde takhle do tepla.

48
# 05.12.2023, 10:21

ludvicek
charlie
No bezmrazé noci, vítr, průplach by tomu rychlo dalo pápá. A pak tam vidím ochlazování a mrznoucí srážky, uf, bude to ještě zajímavá zima. Toho klidného období je prostě moc málo, dnes už se budem motat kolem nuly a tady samozřejmě údržba silnic otřesná (škoda že jsem nemocen a nemám fotky), už včera roba měla problémy s ježděním, ona zkrátka musí jezdit jak divoká kočka :zz: se divím, že ještě nic pořádně nerozbila

1262
# 05.12.2023, 11:02

Leknín
Já so bojím že tahle předpověď výjde bohužel. Ještě je čas, alespoň zmírnit to rychlé tání sněhu. Bude to hodně důležité. Ta předpověď od neděle do středy hodně špatná. Teploty nejčastěji v rozmezí 8-12. Srážky 20-60mm ve formě deště. Ještě k tomu čerstvý nárazový vítr. Je pravda že východ může být asi v klidu. Zde to oteplení nebude až tak drastické a není tu tolik sněhu.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.