Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Kdy se konečně oteplí?

# 11.08.2023, 14:14

Pane Duriši, počasí rozumíte s přítomných uživatelů téměř nejvíce, máte perfektní postřehy a rád Vaše příspěvky pročítám, ale Vaše meteostanice skutečně neměři vypovídající hodnoty, ať už je to chybným umístěním, či nepřesným čidlem. Jsem z Písku s Šumava a obecne posumavi mě zajímá a Vaše naměřené hodnoty jsou výrazně vyšší než třeba u nás v Pisku kde je výrazně nižší nadmořská výška a velká kotlina. Přidávám aktuální screenshot obrazovky, rozdil 5st. je fakt dost

379
# 11.08.2023, 14:24

Zimoblb
Pane Zimoblb, děkuji.
Ale mrkněte se na Sušici..
Je nějaká přehřátá..

Je tady těch špatných stanic nějak moc..
Těmto stanicím v rozmezí 3-10000Kč zřejmě nedělá dobře přímé slunce, těžko říct, jak kvalitní mají kryt..
Já, jestli jste si všiml, se to snažím nějak zkoumat, řešit a budu v tom pokračovat..
Písek není závětrná mrazová kotllina , je už dál ve vnitrozemí a orografie kotliny v těsném závětří Pošumaví je přece jen jiná kategorie..
Písecká kotllina je už velká a lépe větrem, prouděním průtažná, než tato mrňavá, schovaná za Šumavou, u nás..
Zítra se chystám stanici umístit do celodenního stínu, nicméně jen malý kousek vedle pozemku, kam už slunce pere, takže zkreslení rozlohou větším stínem, které by bylo naopak dolů ..by nemělo být nebo jen minimální..
Prostě zkusím tu stanici dát pryč z přímého slunce.
Jinak, pokud redakce dovolí, bylo by asi opravdu fajn založit na problematiku umístění a přesnost meteostanic samostatné téma..


# 11.08.2023, 15:32

swan1
Na uvedených stránkách je velké množství špatných stanic, takže to není tak relevantní zdroj (srovnávat se má smysl s měřením od ČHMÚ nebo na http://pocasi-volary.cz/mapa/ ). Založte si nové téma, kde si můžete s ostatními vyměnit zkušenosti. V tomto tématu o tom již prosím nepokračujte.

148
# 11.08.2023, 15:37

tak mám 25,5C a jsem tedy o 2C výše.. to už není tak zlé jako včera

# 11.08.2023, 16:43

In-počasí
Dobrý den mám dotaz proč dáváte na tolik dní do předu jak bude když to nikdy nevyjde 30 na Liberecku nebudou už tomu nikdo s místních nevěří a pořád je tam dáváte noční teploty kolem 20 tomu nikdo nevěří ani malý dítě kdyby jste se pořádně zaměřili na 5 dní bylo by to jistější nebrat to norského ale těch je víc které jsou chladnější polský rakouský Evropský

148
# 11.08.2023, 16:52

Baumrtnik
tenhle příspěvek psalo 6 leté dítě? :D

2337
# 11.08.2023, 16:54

In-počasí
Taky jsem si řikal že to tu nepatři... Ale mě to nevadí.;-)

# 11.08.2023, 16:56

Baumrtnik
Je to výhled a ten nabízí většina předpovědi, navíc nevim co by nevyšlo l, hlavní běhy všech modelů udávají teploty kolem 26 až 30 do konce výhledu a mrkněte se na gfs podle něj budete mít tropů nad hlavu.

# 11.08.2023, 17:09

Meteorit
Podle Norů Nemců naopak spíš chladněji a deštivo

# 11.08.2023, 17:13

Kokos342
Já píšu jak chci a nikdo nemá právo mi psát že píšu jako 6 leté dítě pustím se já do někoho ne proč každý má právo si to napsat jak chce a jestli to někomu vadí tak to nemá komentovat já myslel že ty napadání je jen na Facebooku ale ono i tady.

171
# 11.08.2023, 17:14

Baumrtnik
Myslím si, že uživateli Kokos342 vadí zejména chybějící interpunkce, protože je fakt, že se to poměrně těžko čte, když tam chybí čárky a tečky.

75
# 11.08.2023, 17:16

No mě sem dává in na příští neděli 34°C asi to berou z GFS,ECM.. tam má 25°C tak nevím lítá to nahoru dolů sem a tam.:( každý výstup jinak.

# 11.08.2023, 17:37

jack
Já nevím proč jste všichni takoví zklamání těch 25 je lepších než 34, navíc je to strašné daleko a modely v tom logicky nemají jasno. Nejdůležitější je se dívat na hlavní běhy modelů a ne na výhledy teplot a ty zatím ukazují teplo od 25 nahoru, to značí nějaký trend, rozhodně zima nebude. Model GFS a GEM pritapi, ale moc jejich běhům nevěřím.

48
# 11.08.2023, 17:42

jack
Ježíš je to až za 9! dní, co čekat? Neví se pořádně co bude kolem pátku natož neděle. Já tam mám 31. Když jsem koukal před obědem bylo tam +21!. Když jsem koukal jinde, tak tam bylo 26 a teď je tam 27. Neřeším to, hlavněže nehrozí už +15... doufám že do konca srpna. Pak už bude stejně pomalu nastupovat podzim, ikdyž doufám v září pořád přes +20. klidně až do října :D

386
# 11.08.2023, 18:14

Leknín
No, abychom se ještě nedivili, šoupe to tam s tím jak posunovač na trati...teď tam mám parádu, ještě lepší, jak před pár hodinama, ale baví mne to.. je co sledovat..
Baumrtnik
Facebook tu naštěstí z toho nikdo nedělá.. ale je to tak, že můžete mít příspěvek k dané věci docela podnětný, ovšem když tam není interpunkce, obzvláště čárky a tečka na konci, pak to klidně může dávat někomu uplně jiný smysl, než jste měl ma mysli, a to by byla a je škoda, ne?
p.s. dnes to tu u nás vystoupalo až na +28.. poněkud výše, než mělo být..

lepší jak ráno :-))
# 11.08.2023, 18:21

Modely v posledních hodinách nepočítají s TN a vpádem chladnějšího vzduchu u nás.

13
# 11.08.2023, 19:24

Bohužel opět vyhraje teplejší a sušší varianta Slunce, vedro a sucho. Ještěže už budou dnové kratší. Mám obavu, že vedro nás čeká až do října

# 11.08.2023, 19:25

Lesník
Bohužel model GFS teď dál letní a tropické teploty do konce výhledu .

110
# 11.08.2023, 19:26

Lesník
Bohužel pro duby a buky, bohudík pro Svatovavřinecké a Muškát Moravský.:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.