Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Jaké bude léto 2023?

2
# 07.06.2023, 11:17

kuba
To jste na tom pořád dobře... U nas se splhame k te dvacítce horko tezko a vyssi teploty se stale odsouvaji. Dest je mi fuk, tady to není zadna katastrofa,ale to teplooooooo...prosim:love:

168
# 08.06.2023, 20:56

Gfs už na konci výhledu má že by se mohl rozjet atlantik a konečně by chodily bouřky od západu a mohla by přijít nějaká vlna veder ale je to daleko ještě

33
# 09.06.2023, 08:26

Tak kde se flaka to nadprumerne teple leto?! :D nas budem podle vyhledu do konce druhy cervnovy dekady radi, kdyz to vyleze nad 20..

109
# 09.06.2023, 08:49

Ai-kun
Máme jet o příštím víkendu stanovat s děckama, je to tedy za 7 dní a vyhlížím, vyhlížím slunce...:slunce:

33
# 09.06.2023, 16:54

Denní teploty opravdu nejsou nic moc. Za červen zatím máme 2 letní dny... Nadprůměrně teplý červen, který modely očekávaly ještě před týdnem, nikde nevidím. :D

171
# 09.06.2023, 22:00

Nové vyhlídky Ecáku na další 4 týdny jsou spíše někde kolem průměru. Směrem na SZ bude odchylka dle něj vyšší, naopak směrem na JV bude teplotně počasí lehce chladnější, ale pořád někde kolem průměru. Na období kolem 20.6. se rýsuje nad Portugalskem a postupně i Španělskem typická letní TN, která zatím na hlavních výstupech maluje pěkný gradient, což by mohlo vést společně s TV nad Balkánem přinést teplejší počasí a možná i první tropy, je to ale velice daleko, ale pěkných pár výstupů se to tam drží. Chtělo by to ale udržet nižší tlak nad oblastí Islandu a posunout tu TV nad Británií více na západ, pak by se mohlo případným TN v oblasti Portugalska a Španělska, popř. JZ Evropy dařit více, což by (v případě souhry s TV východně/jihovýchodně od nás) přineslo teplejší a dost možná i tropické počasí k nám.

https://charts.ecmwf.int/products/extended-anomaly...

77
# 10.06.2023, 08:13

Tento způsob léta se mi moc líbí, žádný hic.Jen s tim deštěm by to mohlo být lepší. Ale co, nemůžeme mít všechno.

168
# 10.06.2023, 10:24

Gfs tam měl předchozí výstup silnou vlnu veder na konci výhledu ze by to šlo i v Německu nad 40 stupňů ale teď už to tam není zase

47
# 10.06.2023, 10:58

K 10.6. jsem si jen tak ze srandy proletěl teploty a vyšlo mi, že jsme tady 2 stupně pod normálem, to nám to léto pěkně začalo. A výhled? Ani jeden model mně do slunovratu nedává letní dny, jen teploty kolem +20, no na konci období už je tam větší zvýšení, ale GFS na léto přestávám sledovat, co ten tam má za hokej... :zz:

2673
# 10.06.2023, 11:32

Nemám moc optimismu že bude parné léto, ono to už je stejné od května příští týden zase bude střed TV nad Skandinávii a navíc nad Polskem TN ve vyšších vrstvách, od SV bude proudit studený vzduch na tuhle dobu, mě tam dává předpověď při polojasném počasí jen 15°C odpoledne k tomu severní větřík, tak jsme v dubnu:!!: snad se dočkáme v nejbližší době změny tlakových útvarů ještě jsem nezažil od jara aby se otevřel JZ expres

Hnusná předpověď
109
# 10.06.2023, 11:50

Tutugon
JZ expres se spolehlivě otevře v říjnu a potrvá do února. Klidně "sním svůj klobouk, jestli jsem vám lhal".:D
No, každopádně první letní měsíc je spíš tak teplejší květen a jestli vyjdou příští týden ta minima kolem 8°C, bude jako celek červen spíš podprůměr (nebo průměr dle 1961-90).

# 10.06.2023, 12:50

charlie
Já jsem také naprosto spokojen. Ani mi nepřijde, že by byla kdovíjaká zima, vždyť je skoro obden letní den. Nepotřebuji červen typu 2019, kdy tu byla polovina dní tropická.

2673
# 10.06.2023, 18:08

No tak co tam vytvořil teď GFS ne hnus fialovej to jsou dubnové teploty a navíc nebude ve vzduchu tolik vlhkosti jako tento týden ono odpoledne bude kolem 2°C v 850 m tak se není čemu divit:( hlavně že ČHMÚ píše 19-23°C bez tak tam zítra bude 10-15°C

Gfs
168
# 10.06.2023, 23:18

Tutugon
Gfs hodně podhodnocuje ty teploty, určitě bude teplejs.

Icon
2
# 11.06.2023, 07:28

Super,no... Ze ja se tak po ranu tyram. Tady se poradneho tepla dočkáme fakt jen na par dni o prázdninách. Achjo.

33
# 11.06.2023, 08:54

ludvicek jj, zatim to vypada na poradny retro leto ala osmdesatky :D
A za 10 dni uz slunovrat, zkracovani dne, za 2 mesice podzim. No, tak snad budou aspon ten podzim a zima pekny :)

386
# 11.06.2023, 08:58

Ai-kun
No, je potřeba se na to kouknout v globále, tam platí, že je očekáván enormně horký rok, a on už probíhá.. holt je u nás nějaký vnitrokarpatský monzun, či co..:D, ale když už, tak by mohlo klidně víc pršet, aby se doplnily i hluboké zásoby vody, no..tady přikládám screen, jak je to letos s teplotou, no.. něco se děje..:(, ta černá křivka je světová globální teplota..

světová globální teplota ve 2m, aktuál..
49
# 11.06.2023, 09:07

Nevím jak vám, ale mně přijde teď to strašení vedry úplně stejné jako když se v září strašívá krutou zimou.. jasně, horké vlny jistě budou, tak jako v zimě nějaká epizoda.. už jsem to psal do fóra, tipnu si, že horký bude až srpen..

33
# 11.06.2023, 09:12

palma No uvidime, jestli se to najednou prepne do nadnormalu i nad stredni evropou, mozna budem zase skucet ze je moc vedro, tak uz to byva no :D
Jestli je ta krivka prumeru pro 2023 presna a neni tam nejaka chyba, je to docela masakr (prakticky na urovni vrcholu leta) a dalsi vyvoj bude rozhodne zajimavej

kapr84
je fakt ze se srpen muze jeste ukazat a byt klidne nejteplejsi mesic roku. Jen ty rani teploty ke konci mesice muzou uz jit dost nizko

47
# 11.06.2023, 09:38

No tak hlavně, aby se stále netopilo jak jsem četl komentář kolegy z Růžďky, příští týden to tam zas bude muset přitápět. Já o tom jeden den uvažoval, ale příští týden jedem pryč a pak je otázka do čeho se vrátím. Vlny veder si nepřeju k vůli práci a přitápění taky ne, něco mezi tím prosím...

Je mně to jinak jedno, většina lidí si myslí, že když oteplování tak bude teplo pořád a časté vlny veder, tak máme aspoň mírné zimy, takové jako v osmdesátkách jak táta vykládal zažít nechci, nějaké arktické dny no fuj :zz:, ale jednou to sem taky může fouknout, ve středu Evropy musíme počítat zkrátka se vším možným, ještě nám do toho zkolabuje Golfáč a zme v pytli, teda doufám, že já se toho nedožiju...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.