Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Jaké bude léto 2023?

# 30.05.2023, 12:03

Současný výhled je opravdu nechutný, příštích 10 dní bude každý den v podstatě stejné počasí - bude pražit mozol od rána do večera. Když se podívám na Ecák za 10 dní, tak je tam v podstatě identická synoptická situace a vůbec nevím, co by ji mohlo rozrušit. Atlantik už od začátku dubna v podstatě nefunguje, ve středomoří žádná velká níže není a od S se sem nic neprotlačí. Vypadá to dost blbě, zejména pro SZ...

1236
# 30.05.2023, 13:48

Hm, tak tohle už asi nepřežiju, každý den pařák od rána do večera. :slunce:
Sluníčko sice hezké, ale toto už je fakt nadprůměr.
Když ještě přičtu 1°C, 2°C, jak téměř vždy bývá, tak letní dny asi moc chybět nebudou. :(
Ach jo, bouřky bouřky…

Výhled teplot
13
# 30.05.2023, 13:55

Nejhorší na tom je, že předpověď je stále beznadějná. Jakmile se v predikci objeví nějaké srážky, obratem jsou smazány. Žádné světlo na konci tunelu. Jen slunce, vedro a sucho.

49
# 30.05.2023, 15:58

Vy nemáte o vedru vůbec ponětí... A nechce se mi věřit, že jsou v Čechách tak odlišné podmínky jako tady na východě.. každý den příjemně max 21-23 nechápu co je na tom vedro... Vedro bude až letos poprvé spustím klimatizaci a to je v nedohlednu.. větrám normálně i během dne.. květen zde skončí po dubnu jako druhý chladný.. v tuto dobu v minulých letech už teplota dávno atakovala 30 zcela běžně...

386
# 30.05.2023, 16:05

kapr84
No, vidím to trochu podobně, jeden fakt je, že neprší, druhý fakt je, že ještě před týdnem se tu žehralo, že není teplo, a kdy bude aspoň jako na jaře, no a když je a má být 14 dní jako na jaře, tak už jsou z toho málem úmorná vedra, ta budou až bude nad +30, no, blbý je, že docela furt do toho fouká, a to pěkně vysušuje..nějaká bouřka by se šikla, tady sice ještě super sucho není, ale místama by už sprchnout mohlo.

49
# 30.05.2023, 16:10

Tak to by mohlo.. jinak ano, mám už dva letní dny, ale byla taky maxima v poslední dekádě i kolem 17... jako tohle už mi přijde normálnější teplotně co teď máme. Než když 17. bylo denní maximum 11 °C...

47
# 30.05.2023, 16:18

Dnes jsme sotva těch +20 přelezli a pocitovka při tom fučáku byla tak +16, jinde je to jiný svět. Letní den zatím jeden a toho 17. tady bylo +9 max.. ve výhledu se na úterý objevil celý 1 mm srážek, ale jen na východě, heč :zz: :!!:

ota
Avatar
2132
# 30.05.2023, 16:41

HaMeLeOn14
kapr84
Jaký vedro? Tohle jsou maximálně průměrné teploty, noci jsou furt dost studené a ranní cesta do práce na motorce stále není nic moc.
kapr84
U nás jsme letos stále bez letního dne. Pokud nebude zítra, což asi nebude bude letošní jaro první v tomto století u nás bez letního dne... Navíc máme teď skoro denně ten protivný severovýchodní vítr.

1236
# 30.05.2023, 16:53

Já nemluvím o žádném vedru?
Ve výhledu jsou stále sluníčka, srážky se každý druhý výstup hned vymažou, což asi není úplně super. Takže je ještě štěstí, že teploty neatakují těch 30°C, jak říkáte. :)

49
# 30.05.2023, 17:11

Taky.. to vedro jsem právě v příspěvku vyvracel :-)... jako bouřky chybí moc. V červenci si mám osahat práci v Plzni na Mikulce tak doufám, že budou nějaké extrémy.. :D (jakože doufám, že nebudou..) A bude něco jako teď, pro pozorovatele dá se říct klídek, dohlednost po celý den stejná, oblačnost na určování druhů a výšky docela v pohodě... na druhou stranu i jako člověk co se věnuje fotkám si bouřky přeju.. nějak to dopadne. Dnes mě zaujala nízká vlhkost vzduchu v Čechách, při tom tady na východě máme 40-50 % relativní vlhkosti i jako denní minima..

32
# 30.05.2023, 20:29

kapr84
Ono je to spíš pocitově. Jak je všechno vysušené a je suchej vzduch, tak je velká teplotní amplituda. V noci a ráno je chladno na mikinu a tepláky a v poledne a odpoledne se na :slunce: skoro nedá být jakou má sílu Obzvlášť v ulicích ve městě, kde se to vypeče je to nepříjemné a sám jsem se už zvládl spálit.

49
# 30.05.2023, 20:40

Jak se tak dívám na ty modely tak mě napadá: To bude slávy s příštím deštěm....:)

podle ecáka ještě týden vydržet... s příští středou snad první přeháňky.

49
# 30.05.2023, 20:47

Na.Guru
Tak to se mi ještě napodařilo... i když koncem dubna jsme byli fotit tady nedaleko jeden mlýn, strávili celé odpoledne v polích, bylo slunečno a druhý den jsem se na sebe podíval v zrcadle a obličej byl lehce do červena, ale nemyslím si, že je to něco ultra škodlivého.. pokožka se s tím vyrovná.. určitě je lepší nějaký čas na slunci pobývat než být celý den zavřený v baráku.. věřím, že sluneční paprsky mají opravdu pozitivní vliv na zdraví člověka.. Někteří lékaři dokonce radí nenosit ani sluneční brýle na slunci, a naplno organismus celý den vystavit světlu, je to prý přirozenější... já teda na pc, mobilu i tabletu využívám funkci redukce modrého světla, v místnosti oranžové žárovky.. a mám pocit, že to spánku prospívá, nepotřebuji ho tolik jako dřív a nebudím se tolik..

272
# 30.05.2023, 21:52

kapr84
Určitě je dobré být na slunci, ale kolem poledne se nyní spálíte za půl hodiny a pak už toho užitečného záření moc nevstřebáte, jedině, že by jste se odhalil zase jinde a to spálené zakryl, aby to nebylo ještě horší:), za 3 měsíce už je s vitamínem D ze slunce konec, takže nejbližší 3 měsíce musíte naakumulovat co nejvíce slunce a zároveň se nespálit a nejlépe nepatlat chemickejma srágorama, kůži musíte zvykat tak měsíc, takže kdo nezačal, tak už má docela skluz, pak z toho těžíte celou zimu, úplně záříte mezi měšťákama nebo lidma co jsou obětí syndromu nezdravých budov.

386
# 05.06.2023, 17:37

No, tak právě vyšly aktualizace ECMWF.. a pokud to vyjde , tak se asi ještě ohřejeme, takhle rudý jsem to ještě neviděl..:!!:

červenec 2023
Srpen 2023
září 2023
168
# 05.06.2023, 19:17

palma
No vypadá to zajímavě, kolik by byla odchylka?
To by bylo nadprůměrně teplo úplně všude

33
# 05.06.2023, 19:30

palma
No když vidíme v realitě, jak se mění předpovědi oproti původním očekáváním, tak tohle už nelze brát vážně. Taky měly být mírně nadprůměrné teploty a najednou je z toho průměr. Tak kdo ví, jak se to namíchá během celého léta. Srážkově je to ještě větší nejistota. Z nulových srážek najednou hodně prší, tak kdo ví, jak se to namíchá během celého léta. :D

# 05.06.2023, 21:32

Souhlasím s am96. Tyhle dlouhodobé předpovědi jsou jen věštění a nedá se tomu moc věřit. Nicméně je rok 2023 a myslím si že alespoň jedná silná vlna veder do Evropy v létě určitě dorazí. Ale že budou 3 měsíce za sebou takto silně nadprůměrem na to bych si tedy nevsadil..

168
# 07.06.2023, 09:24

Tak na pořádné teplo to zatím vůbec nevypadá, příští týden ma být jen kolem 20 stupňů, což je na půlku června podprumer a nějaké větší teplo není v dohledu,aby letos vůbec nějaké horka přišly když to vidím.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.