Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Většinou bez deště a hlavně na severovýchodě i polojasno

Diskuse o počasí Jaké bude léto 2023?

1239
# 11.06.2023, 09:50

Tak můžeme poděkovat výškové tlakové níži, která asi krátké trvání mít nebude, když se dívám na tu chladnou díru ve Střední Evropě. :D
Samozřejmě pro mě lepší, než vlny veder, ale tohle bouřkám moc neprospěje. :zz:

142
# 11.06.2023, 10:10

Výhled je opravdu žalostný, žádné stabilní počasí ve výhledu, teploty taky nic moc - kdyby bylo stabilně mezi 25-30 byla by to paráda, no modely jsou proti sem tam okolo 25 a často i pod 20. Snad se to ještě upraví, bude polovina června.

172
# 11.06.2023, 10:26

Výhled aktuálně vypadá velice žalostně. V archivu jsem musel hledat hodně daleko, abych našel nějaký podobný červne. Podobnost je např. s rokem 2001, či s rokem 1990, ale to pak vždy na konci června dorazily tropy, což si myslím, že letos také nastane. Ecák se už nebojí tam cpát tropy od 19.6.

Výhled modelu ECMWF na úterý 20.6. Zdroj:meteologix.com
1239
# 11.06.2023, 10:40

Ecák pěkně oteplil, na každý den teploty nad 20°C, jen na úterý a středu někde lehce pod.
A potom ty tropy a západní proudění, což vypadá zajímavě, ale je v tom bohužel sám.
Byl bych rád kdyby se ten vítr konečně otočil. :)

# 11.06.2023, 11:30

Právě je v tom sám 🙂
Pořád fouká vítr od SV nebo S .
Dokud se ten vítr nezmění na J nebo JZ nic se nezmění .
Spíše jsem zvědav kdy přijde první tropický den ... Moc tomu nevěřím že by celý léto bylo takhle žádný tropický den ani žádný noční bouřky . V SZ a S Evropě už je Extrémní sucho a bohužel v dalších měsících to tam vypadá podobně naopak v Jižní Evropě je srážek dost a v dalších měsících to má být podobný a teplotně též má být teplo ale zatím to tak není červen je spíše chladnější . Dokud se neotoci vítr na J nemůžou přijít tropy na J Evropy ani k nám :!!:

# 11.06.2023, 11:31

Spíše by to chtělo založit téma kdy přijde první tropický den :)

110
# 11.06.2023, 11:31

Aidamko1
No, my máme příští týden v plánu víkend pod stanem otcové na děti, zatím tam má Ecák cca 50 mm za sobotu+neděli. A když jsme to o Velikonocích plánovali, tak jsme si říkali, že už bude líp... Nebude.

172
# 11.06.2023, 11:40

ludvicek
Předpověď na Yr.no je v tomto případě chybná, pokud se nepletu, tak se od včerejšího večerního výstupu nezměnila. Nový Ecák do 20.6. maluje do Brna kolem 3-5mm, což je mnohem méně. Navíc maluje většinu srážek až po dalším víkendu.

Norové tam mají nějakou chybu, protože žádný model nemaluje 50mm za víkend, už vůbec né Ecák.

Sumarizace srážek do do úterý 20.6. dle modelu ECMWF, zdroj: wetterzentrale.de
110
# 11.06.2023, 11:56

Aidamko1
Jo, maj recht, pane rado. Beru zpět.
Každopádně ten trend se zatím furt motá v režimu občas srážky, kolem +20, oblačno popřípadě když slunce tak s větrem. Nic moc na bandu děcek 2 dny bez přístřeší.;-)

274
# 11.06.2023, 12:14

To je nějakej špatnej vtip s těma teplotama, už tento týden byl brutální obrat kdy měly být aspoň 3 LD a nebyl ani jeden, včera a dnes fičák jako blbec a příští týden vím že mělo bejt konečně stabilně a tepleji zase kolem 25tek a teď tohle:

16-21 opět půlka dubna, to snad ne
VHK
Avatar
30
# 11.06.2023, 12:16

Dneska je tady teda dobrej ficak,chci vyjet na kolo ale nikam dal to asi nebude...jinak teplota se mota okolo 20 stupnu, na to ze je skoro pulka cervna tak slabota,pristi tyden to v utery stredu nepreleze 15 stupnu a to uz je teda celkem extrem na pulku cervna,neco mi rika ze se tohle pocasi do konce cervna nezmeni uvidime co ukazou prazdninove mesice,ale troufam si rict ze letocni leto bude jedno z tech nejchladnejsich za posledni roky,aspon ze te vody je tady na vychode letos opravdu hodne.Nic jedu uzivat aspon toho slunicka:slunce:

1239
# 11.06.2023, 12:48

Zkusme tolik nezoufat. :D
Příští týden s výškovou tlakovou níží prostě nějak musíme přežít.
ČHMÚ si pěkně věří a připojilo se k Ecákovi, tak to jsem zvědavý.

Jinak dnes zde máme opět pěkný polojasný den, teplota 23°C a osvěžující SV větřík.

Chmu - týdenní předpověď
48
# 11.06.2023, 13:01

No tak čhmu má tendenci teploty nadhodnocovat, anebo předpovídá někde pro polabí a inpočasí má řádnou tendenci podhodnocovat. A tak je to pořád :(, středa bude nejchladnější den týdne a nejvíc tady, ale bude těch inpoč.+12:pozor: nebo čhmu 17-21? Dál je to fakt nejisté, hlavně víkend a netroufal bych si teď ani ne v půlce června říct VHK že léto bude nejchladnější za poslední roky, žijeme přeca v globálním oteplování :D snad to bude takový průměr, uvidíme... má to měsíc zpoždění, v dílně přiotvírám okna někdy v půlce května, letos stále zavřená :( po půlce srpna to tady chodí hodně dolu, rána už chladná a může být hic ještě v září, ale při kratších dnech už to není ono

# 11.06.2023, 13:18

Asi bydlíte ve špatné oblasti pánové, tady byl tento týden již 4x letní den a dnes bude s velkou pravděpodobností zase, nepřijde mi, že by byl nějaký podprůměr, možná na Moravě jo, ale tady jsou rozhodně průměrné a příjemné letní teploty

169
# 11.06.2023, 13:39

Gfs tam opakovaně má na konci výhledu začínají vlnu veder ale pořád tomu bude něco bránit , má to hrozně pomalý postup ty tropické teploty, to severovýchodní proudění to má pořád snahu vytlačovat.

110
# 11.06.2023, 14:59

Frantis95
A co teprve v Anglii, tam jsou teď hice.:D

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/velka-brita...

Když se člověk podívá na statistiky jižní Anglie, je tam letní Tmax kolem +21 (což je za posledních 10 let na jižní Moravě víceméně spíš teplota průměrná), ale současný chaos v počasí už na nějaké dlouhodobé průměry nehraje. Nebo mně to tak aspoň připadá.

172
# 11.06.2023, 15:01

ludvicek
Tak na yr.no je už aktualizace a už to maluje nějakých +29°C v maximech, tak už je to dobrý. :) Víkend pod stany by tedy mel být při letních teplotách a nulových srážkách parádní, tak snad se nestane to, co se tady dělo poslední týdny, že se vše změnilo i dva-tři dny předem.

387
# 12.06.2023, 18:21

Jak na to tak koukám, ani ČHMÚ milovníky tepla nepotěší.. nic moc toto, spíše nic, než moc..:D

nový ČHMÚ začátek července jak víno..:-)
33
# 12.06.2023, 21:55

palma
já osobně už ty dlouhodobé výhledy vůbec nesleduju. Příští týden by snad mohl vyjít, a ostatní je ve hvězdách.

169
# 12.06.2023, 22:01

Ecak tam teď hodil od víkendu tropy a pak po víkendu až 33 stupňů, ale je v tom zatím sám

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.