Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Sněžení 12.1. až 15.1.2021

2673
# 16.01.2021, 11:05

Predators2
Pošli něco i k nám:D:snih: jako ale můžu říct že k 30 cm už máme sice na zahradě mám 24 cm ale v závětří 28 cm:)

378
# 16.01.2021, 11:10

Tady se to pred hodkou uplne namacklo na Šumavu, prestalo snezit, chvilku tu bylo i :slunce:, ale ted se to od Šumavy zase odpoutava a pomalu sune zpet.., aktualne se regulerne zatahuje z necekaneho smeru, od Z.. A co vic, i prizemni vitr je ted zapadni..
Bavorsko to zblokovalo hned na síti:D
Uz zase zacina snezit..

53
# 16.01.2021, 11:10

Vydána výstraha na silné a velmi silné mrazy pro Celou ČR vyjma SZ Čech. Silný teplotní gradient vypadá také zajímavě. Rozdíly i kolem 12 stupňů. Uvidíme, ale takové situace by v jiných přinesla silné sněžení.

378
# 16.01.2021, 11:43

Hele jako zas uplne neco predikcim zcela navzdory...
Srazky tu jdou od Z z Bavorska, i pri zemi fouka Z vitr a raketove oteplujeme z -5 na -3st, behem hodky a pul..
Nemelo tu uz ani snezit, ani foukat od Z a uz vubec se nemelo dnes oteplovat..
To se tu melo dit v pondeli rano, ne v sobotu..
Kdovi co zejtra rano tech -12 co tu ma bejt..
Jestli z toho neco bude..?

238
# 16.01.2021, 12:27

Chumelí a chumelí i přes minimální nebo skoro žádné odrazy. Sněhu cca 35cm, teplota -8...takhle si představuju dokonale zimní podmínky na Vysočině jak to má být.

272
# 16.01.2021, 12:27

SZ je marnej, včera asi 2 cm, ale vyfoukáno, takže na zahradě mám celkem tak 3 - 11 cm, jižní střechy díky slunci úplně bez sněhu, aktuálně z přeháňky poletuje, ale nemá šanci toho moc napadnout, takové hezké peří, už se začíná na rybníku bruslit, bych to teda neriskoval, zítra běžky, jupíí.

73
# 16.01.2021, 12:37

Výstraha před teplotami pod -18°C, když aladin ukazuje nejvíc -14°C? Zajímavé :)
Beru to jako další nedostatek v aladinovi a jeho výpočtech.

378
# 16.01.2021, 12:42

Prady
Tady chumeli taky paradne, jsme na 20 cm..
Uz tu na JZ nic bejt nemelo , uz i Z jede, srszky nam jdou pres Sumavu a Cesky les z Bavorska..
Uz je jen -2,5 st..
Meli jsme mit ted cca -6st..
Edit:
Západ je místy opravdu brutálně teplý teď..

šum. Prášily (879mnm) aktuálne -0.8 stC
Blovice-Plzeňsko(417mnm) -0.6stC
Atd...
:!!:

F4
Avatar
109
# 16.01.2021, 13:23

Každej druhej tady píše za noc 3, za noc 5, kde to pořád berete? Tolik nemáme ani starého sněhu.

Jinak dopolední běžky v Abertamech parádní, tomu říkám zima, -11°C :led:, chvílemi ledový vítr :tornado: , 35 cm sněhu :snih: a polojasno (krásné sluníčko :slunce: ). Dokonce padaly vločky ze zcela čisté oblohy, takové diamanty, nádhera. A mám rád, když se přijede ze shora, kde je sníh dolů, kde taky něco leží, že ten přechod není jak mezi zemí krále Miroslava a Půlnočním hnědým královstvím.

Dole jsem měl minimum -5°C, což stále není žádné terno na to, že zítřek ty "mrazy" končí, ale aspoň se to vešlo do předpovězeného intervalu. Pořád to prostě kazí ten vítr od Z/SZ. Z těchto směrů nikdy dobrá zima nepřijde. Odpolední maximum už lednově vypadá, snad nevystoupíme na více jak -3°C (když pominu těch modelových -5... je to model na (I) ). Ledový den by snad mohl být konečně všude.

Tu výstrahu na mráz absolutně nechápu. Jednak dle Aladina ani pod -12 nemá být - zítra ráno určitě ne a v pondělí jen na krajním východě a hlavně tu územní platnost. Mně už přijde, že na tom odd. výstrah nebo jak se to jmenuje, pracuje někdo, kdo z principu nedává žádné dobré výstrahy pro náš kraj - bouřky, srážky, mráz, jen sucho, vedro a vichr. A ten Aladin už o 2-3°C zítřejší ráno oteplil. Na druhou stranu tady je vždycky všechno obráceně než ve zbytku republiky, takže ve finále to může být pravda. No pokud se nedostaneme na -10°C (což je pro mě taková psychologická hranice minim v zimě), tak už asi letos nikdy. Klíčová bude deka, jestli se rozpustí nebo zůstane.

A ta pondělní fronta snad ať vůbec nechodí, srážky 0 ale oteplení radikální. Úterní už vypadá lépe ale mrznout už u nás samozřejmě nebude ani v noci. Snad aspoň srážky budou, možná.

117
# 16.01.2021, 13:28

Swan1
No mělo sněžit východněji,naopak je to na jz!
Zatím svítí,ale pomalinku se zatahuje a teplota je nad 0 ale ne teplo,jak předchozí 14dní.(na slunci taje vs ve stínu mrzne)

378
# 16.01.2021, 13:30

F4
No a ta ,,pondelni,, okluze k nam na JZ ma dorazit uz zitra vecer..
Na Sumave je ted misty jen tesne pod nulou..
Atlantik od Z tlačí na pilu....
space
No protoze nam to sem leze z Bavorska od Z.
To se dít podle vcerejsich predikci vubec nemelo...

# 16.01.2021, 13:40

swan1
Ty Prášily jsou chybou v měření. Čidlo tam možná zapadlo sněhem. Ta hodnota ale správná aktuálně není. Na Šumavě je všude hluboko pod bodem mrazu.

space
Aktuálně sněží nejvíce v oblasti Beskyd, ale radar to moc nebere. To na západě je naopak velmi slabé s neměřitelnými úhrny. To se na modelu ani neprojeví. Nejvíce bude ale sněžit v noci na zítřek na severovýchodě.

117
# 16.01.2021, 13:42

swan1
Mírně navrh má bavorská i když pobaltí stále zásobuje oblačností.Okluze zpomaluje,ale je dost blízko.

117
# 16.01.2021, 13:48

In-počasí
Aha u našeho radaru mi to nepřekvapuje a děkuji. :) Co to oteplení?Na 100 pro bude +5 po úterku?Stejně dosud byly teploty vyšší než předpovídáno..

378
# 16.01.2021, 13:54

In-počasí
No prislo mi to divny, ty Prášily..
Ale i tak, ty Blovice -0.6st..
Tady ve str polohach aktualne -2,8st..
A to snezeni na JZ rozhodne az tak slabe neni..
Od rana tady 2cm noveho (v zavetri) a sype a sype...

238
# 16.01.2021, 14:19

swan1
U nás též od rána napadly dobré 2cm, chvíli husté chumelení a srážkoměr skoro nic nezaznamenal , což je divný.

# 16.01.2021, 14:41

To nechápu. Od rána zde sněží modely nic neukazovaly radar také ne , ale v noci s cely den sněží ;-)

# 16.01.2021, 14:42

Biochemik
Železný Brod, S Čechy.

# 16.01.2021, 15:04

U nás -7 a už zas hezky sněží , ale je trochu otravný že už tu máme 25cm sněhu , ale je to samý prašan, takže když do toho člověk šlápne , propadne se 20 cm do sněhu a nedá se v tom chodit.

Mohlo by to trochu povolit a pak znova zmrznout , aby se po tom dalo chodit.

378
# 16.01.2021, 15:54

Prady
Kdyz to za den da 3-4 cm, i to je radost:), obzvlast kdyz je to necekany bonus jako tady dnes..
Byl jsem se ted projit za vesnici se psem, jen nejakych 1 - 1,5km od baraku, ale cca o 70-80 metru výš..
Tedy 600-610mnm.. A je to velky rozdil..
Ve vsi je ted cca 21cm, za vesnici v tech 600mnm ale uz 28-30 cm..
To si myslim, ze je presne to, co do tehle nadm vysky tady patri.., kdyz se zima trochu povede..
A krasne to i koresponduje s vyskou snehu u vas na Vrchovine ve stejne nadm vysce:)
Stale tu snezi, teplota -4stC

Ta termoska ma 30cm..nemel sem ssebou metr :-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.