Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Jaký bude listopad 2020

386
# 06.11.2020, 21:23

Tada, mám dojem, že na stanici v Kladně by si měli změnit umístění teplotního čidla, podle mne ho musímít na tom balkoně co mají tu parabolu, tak 12m nad zemí,teď to ukazuje +2,6 já tu mám -0,3 a kamarád ve městě na náměstí Beneše má +0,7..beru, že to město dělá ten +1 ale rozdíl +3 se mi zdá docela dost..

142
# 06.11.2020, 22:40

F4
Bohužel s tím slunečním svitem, že tomu letos tak nebude, nemáte pravdu. Už nyní jsme opět v tomhle před Vámi i přesto, že říjen byl teda nezvykle podprůměrný a u nás jeden z nejméně měsíců v počtu hodin slunečního svitu...Takže nepište něco ve smyslu, že s určitostí to nebude... :)
(Napočítaný rozdíl je skoro 100 hodin slunečního svitu, vůči stanici Kuchařovice až 200 h.). Takže pokud u nás bude zbytek roku zataženo, a u Vás den co den jasno, třeba to Vaše určitě bude platit, no ale uznejte - je to reálné? :D

2695
# 07.11.2020, 08:13

Dnešní ráno opět lehce mrazivé zalité sluncem vypadá to na krásný sobotní den:):slunce: tak si ho užijme od zítřka na slunečno už bude šance nízká:):oblak::slunce:

386
# 07.11.2020, 08:25

Tak dneska zatím v mlze, venku hezky namrznuto max bylo -2,1, tak uvidíme co to dá přes den, předpoklad, rozpuštění nízké oblačnosti okolo poledne.

13
# 07.11.2020, 08:45

palma
K snidani dnes tedy smazena vejce z okenniho parapetu nebudou? Nebo aspon k obedu?:D
Tady dnes mlhave rano bez namrazy a jen 0,5 pod nulou..
Ten vyhled od CHMU odpovida vetsine hlavnich modelu.
Vypada to na teplotne prumerny ci lehce nadprumerny start zimy..
Nic prekvapujiciho, no..

386
# 07.11.2020, 08:48

walden
Je to divný, když do toho klepnu, tak zazvoní lžička..:!!:, že by to bylo přesmažený?

F4
Avatar
109
# 07.11.2020, 09:02

igor127
Možná bude, možná ne. Každopádně ten rozdíl nebude tak velký jako v jiných letech. A že je JM nejslunečnější region, víme všichni. Myslel jsem to spíše v porovnání třeba s Hanou, východními Čechami apod. A v tomto otřesném roce bych se tomu ani nedivil - v listopadu letní den, slunce až do konce roku, srážky kdo ví, jestli nějaké. Do konce roku se mohou stát v počasí ty největší absurdity, které nás napadnou. Letos je totiž možné vše kromě normálního.

Jinak jsem se ráno vzbudil, koukl z okna a říkám si: "Ty jo, mlha a dokonce mrznoucí. Venku to vypadá jako v půlce prosince, třeba to vydrží až do poledne." Nasnídám se, opláchnu a do hodiny je to venku a mlha už jen nad řekou. Sice se to tu pořád převaluje ale je jasné, k čemu to dnes opět směřuje.

386
# 07.11.2020, 09:04

F4
Tak to závidím, tady je mlha jak mlíko, mrznoucí navíc..

142
# 07.11.2020, 09:41

F4
Tak o letním dnu už nemůže být řeč v tomhle roce, tomu věříte snad jen vy.... Vidíte, u nás bylo ráno krásně jasno, za půl hodiny bílo kam se podíváme, ani na krok vidět, a nyní už je jen polobílo a slunce :) A určitě je to takhle krásnější, když mlhou prosvítá slunce a do toho barevné listí, než kdyby byla jen černo a tma :D

F4
Avatar
109
# 07.11.2020, 10:50

igor127
To souhlasím, když je mlha a zároveň slunce, hned to má skutečně podzimní atmosféru. A tak to tu nakonec i teď je. Jsme ale na hraně. A s tím letním dnem, pamatuji si půlku listopadu 2010, kdy před tím výrazným ochlazením bylo nad 20°C, takže zase tak nereálné to není, navíc letos.

# 07.11.2020, 11:41

Venku 1°C, dnes patříme k nejchladnějším místůn republiky, venku mlha jak mlíko, na trávníku zbytky námrazy, jo to je echt podzim:cool:, kupodivu vzduch venku je zde i přes inverzi celkem fajn, zatím to tu žádný topič nezamořil:D.

15
# 07.11.2020, 11:46

Tady včera asi dvě hodiny Slunce odpoledne, jinak mlha a nízká oblačnost. Dnes to vypadá podobně, okolo už poslední ostrov mlhy na Moravě. Podle šípků bylo letos méně Slunce svitu, jsou míň vyzrálé, pěkný keř aby pohledal.

15
# 07.11.2020, 11:49

Este fotka...

Takhle se to valelo vcera.
96
# 07.11.2020, 19:32

V Krušných včera i dnes nádherně slunečno. Teplota je sice minimálně 12 hodin denně pod nulou, ale přes den je to na triko. Hladina inverzní oblačnosti je poměrně nízko. Odhadem 450 m.n.m. Dvě fotografie z hřebenu. První pohled na České středohoří, druhá na Doupov.

# 07.11.2020, 20:09

Tak dneska opravdu hnus vážení , jel jsem s přítelkyní na hory, ve městě fakt zlo, klasická podzimní Podkrušnohorská atmoška, na horách sluníčko krásně, v Mostě a Litvajzu to nad 3 stupně nešlo, mlíko, jak polární noc...na horách jsem udělal nějaký fotky dronem

53
# 07.11.2020, 20:11

Jinak dneska nám tady opět celý den pražilo slunce již od rána. No, ale i tak zima jak blázen, sotva +8. Inverze se již projevila. Uvidíme, co pak v týdnu. Má mrholit a být kolem +4-6, což je tak akorát. Po ránu to zatím na ledovku nevypadá, tak uvidíme.

77
# 07.11.2020, 20:14

ROFA
PatrikMO
Parádní fotky a počasí.
U mě doslova hnus, zataženo NO, mlhavou, ráno +2,3st, přes den +4, nenávidím tohle počasí, bohužel v tomto módu pofrcime zbytek podzimu a celou zimu, u nás určitě.:(

53
# 07.11.2020, 20:16

charlie
Náhodou, minulý rok jsme z toho měli na JM nejvíc sněhu. 2cm z inverze. Ledovka je z toho taky moc fajn, vlastně taková zima na JM je jedinou možností na teploty v záporu. Tak snad bude dost inverze, když už né sníh a advekce od SV.

2695
# 07.11.2020, 20:18

U nás dneska nádherně teplota se vyhoupla až na +10 stupňů a k tomu azuru:):cool: teď už ale je zase docela zima venku jen +2 nad nulou, uvidíme kdy se zahalíme do mlhy doufám že hezky vydrží i v neděli;-) koukám že střední a jižní Čechy byly v mlze celý den a k tomu pořádná zima to mohli dát do předpovědi při mlze kolem +2 protože nad 4 stupně se teplota v jižních Čechách nedostala:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.