Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Mírné ochlazení a bouřky hlavně v jihozápadní polovině Čech, ojediněle silné

Diskuse o počasí Bouřky 20-21-22. 6 2026

F4
Avatar
122
# 21.06.2026, 19:06

Zatím to jede dle předpokladu, že březen 20, duben 25, květen 30, červen 35 a v červenci bude určitě 40. Pak se začne ochlazovat, abychom měli 20°C ještě zkraje listopadu. A srážky po loňské bídě budou letos ještě horší. Táhneme obrovský deficit, který se dál prohloubí. Mně to vtipný nepřijde. Je to tragédie, co se s tim počasím děje. Neumí ani zapršet a ani být normálně 24°C, jak má teď být. I na jih Španělska by tohle byl nadprůměr.

2092
# 21.06.2026, 19:08

F4
Nebo to hned skočí do -20°C. :D

# 21.06.2026, 19:11

To jsem zvědavý jestli to dojde aspoň k Bolce

# 21.06.2026, 19:14

Dneska je to nějaké chcíplé a ta životnost buněk taky nic moc. :D:zz:

# 21.06.2026, 19:27

Z takto nevinné buňky, dokonce když žádný nowcast ani model nic nechtěl, jsem nečekal toto. Ty krávo teda.

127
# 21.06.2026, 19:29

Peter Sedlák 1
Extrémně rare event

Jinak samozřejmě bouřky ze Saska už slábnou neboť se nadechly krásného vzduchu v Čechách..

137
# 21.06.2026, 19:36

Tak Most asi konečně pojede.:blesk::blesk::blesk::blesk::blesk::blesk:

# 21.06.2026, 19:37

Fstorm
Podle mě to jde spíš na Bílinu

2092
# 21.06.2026, 19:39

První kolo v Mostě nebo druhé kolo v Bílině? :blesk:

# 21.06.2026, 19:41

Jde to hrozně natěsno, obejde to východně pokud se z toho nestane supercela pravotočivá. Má to fakt masakr základny. 2000 cape jde znát, vše střílí rychle nahoru.

111
# 21.06.2026, 19:45

Peter Sedlák 1
já chci taky bouřku, je to kousíček :D

93
# 21.06.2026, 19:45

Aidamkoo
Aidamko, ještě ne, vzhledem k tomu, že se tam opakovaně objevují teploty přes 40°C. Takže, ano, může být ještě hůř, bohužel.

2601
# 21.06.2026, 19:56

Tak to je opravdu rare event. :D
Všechno v ČR totálně už pochcípalo včetně toho systému na severu, který radši šel zesílit dál do Polska než k nám a jediná buňka vzniklá náhodně v Krušných jde k Mostu. Přímo ho sice netrefí, ale ty jo to se jen tak nevidí, aby se z buňky vytvořená v Krušných stala nejspíš supercela, protože se rozdělila v 2 malá jádra a ještě k tomu postupovala dolů z kopců.

# 21.06.2026, 20:02

Blateňák
Červen srážkově ujde a minimálně kukuřice je zachráněna. Jestli dobře počítám, tak od 1.6. spadlo cca 70mm v okolí Blatné.

Pěkné foto od zámku.;-)

111
# 21.06.2026, 20:05

Pohled směr Mostecko
pěkné hradby :love:

# 21.06.2026, 20:05

Natěsno obejde bohužel. Rosný 21°C a teplota 27°C. Základna už je víceméně nademnou, furt to pálí kumuly nahoru, ale už nehřmí tak moc.

209
# 21.06.2026, 20:06

JUGOCV
Už to chcípá

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.