Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Mírné ochlazení a bouřky hlavně v jihozápadní polovině Čech, ojediněle silné

Diskuse o počasí Bouřky 20-21-22. 6 2026

2092
# 21.06.2026, 17:57

Horkeypes
To třeba občas dělám já. :D A i přesto jsou ty blesky nádherné a vypadají, jako při normálním focení.

65
# 21.06.2026, 17:57

Kdy to má dostat to Slezsko, co se tu dnes psalo? Dík za info.

3625
# 21.06.2026, 18:02

Hnalo se to na nás od Příbrami pěkně, ale tady to zdechlo, takže jenom vítr a 5kapek

1279
# 21.06.2026, 18:05

Dneska nás to obešlo ze všech stran. Nyní od severu na německé straně :D

93
# 21.06.2026, 18:10

Tak i dnes fail. Lehce sprchlo a ochladilo se. Mizivá šance ještě zítra a pak se ponoříme do žhavého inferna. Už by pomaličku tohle léto mohlo jít do....e.

2092
# 21.06.2026, 18:14

charlie
Abych pravdu řekl, tak s tím trochu souhlasím. Stejně ta úmorná vedra, co byla (a budou) nic nepřinesou, akorát problémy. A ještě, když k tomu nemůže ani zapršet, aby byl vzduch na chvíli svěží, tak to rovnou můžeme jít do zimy. Neříkám, že chci to, co v Příbrami, ale nějaká letní silnější bouřka s dobrou strukturou, lijákem, mírným větrem, plná blesků na focení a bez krup by neuškodila. Asi vím, že hlavně pro SZ budu vypadat jako ubrečený, ale není to pravda. Jenom už bych přivítal nějakou větší atmosféru beze škod a hlavně s ochlazením..

Teď už přešlo něco málo i přes Ostravu, ale my stále nic.. Už si začínám myslet, že patřím mezi jedinými, kde ještě ani nebyla skoro žádná bouřka a déšť.

93
# 21.06.2026, 18:17

Tadeas
Přesně, jestli takové léto, tak raději už podzim. Ten bude mít pro přírodu a pro lidské zdraví větší přínos.

137
# 21.06.2026, 18:21

Tak nic no rozpadá se to. Jinak, ale severní čechy budou asi mít mecheche. A kdo ví jestli se něco nepřiblíží i HK. Jinak Aladin teda předvádí pěkné srágory na to co tu aktuálně panuje. No a ICON ten je mimo úplně. Absolutně to ty modely nezvládají snad jen ten Aladin, ale taky nic moc.

# 21.06.2026, 18:29

At se to u Prahy rozpadne a to na severu postupuje abych mohl sledovat aspon něco z dálky

# 21.06.2026, 18:30

Hurec
tak už dostalo.

1279
# 21.06.2026, 18:34

Daniel Moudrý
To je celkem masivní bouřka.

65
# 21.06.2026, 18:40

Peter Sedlák 1
Aha. Člověk si nevšiml :D
Jediný kdo může říct, že má dost. Je Příbram.

2092
# 21.06.2026, 18:40

Toto ale například model ICON-DE tam neměl.
Za mě je možná ještě na něco malého večer, sice CIN lehce stoupá, ale doráží sem více energie z Polska.

509
# 21.06.2026, 18:43

No, tak nakonec tu lehce sprchlo..2mm to dalo.. ale jinak pěkná bouřková situace, v četně toho frmolu na Brdech a okolo.. Jedno nepochopím.. teď hlásili 4 těžce zraněné parašutysty na Rokycansku,.. prej nastal propad vzduchu, turbulence, díky nestabilitě v ovzduší, vzestupným proudům, nebylo vhodné skákat s padákem.. přesto skákali..:cool:

157
# 21.06.2026, 18:44

tak rakouské větrné elektrárny si k sobě dofoukly tu bouřku, co pracně vznikla u Mikulova :D něco se tvoří i nad západním Slovenskem, u nás jen pár pidi obláčků a cáry oblačnosti

# 21.06.2026, 18:48

Poooojď, jestli jeste tak 30 minut vydrží někam za tim vyjedu abych na to lepe videl

61
# 21.06.2026, 18:53

Tak severně od HK to pěkně jede

# 21.06.2026, 18:54

Nevim no Ostrava přímá, tam chcete být jako příbram? tak jo.
No v KH impozantní podívaná. Jádro nad Litvínovem být nemělo, a proto už chcípá. Kumuly už nic moc. To je to prostředí s 2000 cape. Zatímco tam kde je 1000 a míň takže zejména S a SV to se jedou bomby.

10
# 21.06.2026, 18:54

hlavní běh gfs 14 dní do 5. července ani kapka.. no a při teplotě co tam má... bůh s námi. Zítra zkusím prosadit v práci ať se pozastaví sečení trávy... to bude mazec no. Zítra poslední šance na vodu. My už taky máme skoro prázdnou nádrž..

# 21.06.2026, 18:57

charlie
Žhavé inferno už dávno začalo. Od pátku nic moc. Včera 35°C, dneska 34,7°C, zítra opět může být 34°C, takže nic moc. :(

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.