Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Mírné ochlazení a bouřky hlavně v jihozápadní polovině Čech, ojediněle silné

Diskuse o počasí Bouřky 20-21-22. 6 2026

F4
Avatar
122
# 21.06.2026, 15:58

Ondra83
Jaká černá díra? V Praze prší každou chvíli. Bouřky taky nejsou špatný. Podívejte se na mě. Celý den zdůrazňování, jak bouřky hlavně v SZ polovině Čech. A ani tak nic prostě. To už radši slunce beze srážek než čumět jak si tu z regionu všichni chrochtaj blahem a já dál sušim hubu. A stejně zase museli dostat alespoň někteří samí jako včera. Zase prostě.

Jediná pozitivní věc je, že dneska už se to zlomilo a bude se konečně zkracovat den. Zítra o 3 sekundy. Už aby to rychle uteklo do září.

111
# 21.06.2026, 15:58

Německo začíná opět tvořit malé buňky.. dle výstrahy mají být bouřky až do půlnoci...

72
# 21.06.2026, 16:00

V Příbrami 70 dbz odrazy, docela masakr. U nás zase jen zdechlé kovadliny, aby se náhodou něco nevytvořilo. Letošní červen se tedy v mé oblasti možná obejde zcela bez bouřek.

2092
# 21.06.2026, 16:00

V Příbrami momentálně prší cca intenzitou 200 mm/h, to už je extrémně velké číslo. :pozor: Samotné jádro na radaru vypadá nyní velmi nebezpečně. Kroupy tam musí dosahovat minimálně 3 cm.

# 21.06.2026, 16:00

Pribram ma 70dbz :D 860mm/h ,pohoda

209
# 21.06.2026, 16:04

JUGOCV
Kéžby, vše obešlo kolem, když jsem jel na louku fotit tak mne štve že jsem nenatočil ten blesk co udeřil přímo vedle mne, to byla jedina dobrá věc z toho

137
# 21.06.2026, 16:04

Co znamená 800mm/h?

2092
# 21.06.2026, 16:04

Fstorm
Extrémně vydatný liják. To tam určitě musí být některá místa pomalu pod vodou.

179
# 21.06.2026, 16:05

Myslím, že dnes budou bouřky i na východě Čech. Kupí se to ze všech stran. Doslova před očima. Je strašné vlho. Včera tu snad 4hodiny vkuse pršelo

# 21.06.2026, 16:05

Příbram je extrém - včera tam spadlo 60 mm, dnes to vypadá, že to může být ještě více (zatím cca 40 mm) a hlavně na větší ploše. :pozor: Dnes tam navíc fouká i prudký vítr.

2092
# 21.06.2026, 16:06

Mazec.. Bílá tma..

Webkamera Příbram
89
# 21.06.2026, 16:08

F4
To zní, jak kdybychom tady měli deštný prales :D Ano, v první polovině června spadl aspon průměr, což je fajn, ale předtím za 3 měsíce ani ne 30 mm, extrémní sucho.

127
# 21.06.2026, 16:09

F4
Tak pořádná bouřka tu nebyla vlastně ani nepamatuju a zachránil nás ten tejden dešťů jinak tu neleje.
Za červen přesná 0 bouřek a výhled nic.
To i minulý jaro na tom bylo líp než tenhle rok.
A čert vem bouřky ale ten déšť tu taky není

# 21.06.2026, 16:10

cewr
No zatim se to spis rozpada :D na radaru

20
# 21.06.2026, 16:11

Tadeas
Nooo nevím kde jsi přišel na intenzitu 800 mm/h, to je trošku extremně mimo, nejvyšší intenzita co tam byla dnes bylo cca 112 mm/h...

89
# 21.06.2026, 16:12

Horkeypes
To některým nevysvětlíš :D

F4
Avatar
122
# 21.06.2026, 16:13

Bouřky jsou fajn, ale od r. 2015 už mě ani nijak netankujou neb žádný pořádný ani nejsou. Bouřka mě zajímá jen z pohledu srážek. A i to je poslední roky bída. Buď vše okolo, nebo rozpad před, nebo bída. Bouřek, které opravdu za něco stojí, je pramalinko. Tak 1-2 za sezónu. A to je tristní.

2092
# 21.06.2026, 16:13

KubysQ
To se také můžeš zeptat Johna, ten vzal 860. :D:D Upravím to tedy na 200 mm/h, protože těch 800 jsem vzal až poté.

# 21.06.2026, 16:15

KubysQ
Radar bourky to nabizi, ale jestli to je pravda to netusim , svetovej rekord je 2300mm/h? Tak nejak
112 je mimo, bezne u nas je 400

388
# 21.06.2026, 16:20

Příbramsko opět masakr, řekl bych, že většina místních obyvatel už musí mít bouřek plné zuby.
Oblast trojúhelníku cca Kralovice - Beroun - Příbram poslední roky jede neskutečně, říkám jí supercelová alej, protože v posledních letech mi přijde, že jich chodí tou trasou opravdu dost:!!:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.