Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Mírné ochlazení a bouřky hlavně v jihozápadní polovině Čech, ojediněle silné

Diskuse o počasí Bouřky 20-21-22. 6 2026

157
# 21.06.2026, 16:21

Ondra83
Podle F4 je všude deštný prales, nám tu nějaký ten měsíc zpět predikoval povodně a v závěru toho měl víc :D. Dnes podle něj na SZ nemělo nic být, výstrahu měly zrušit, a přitom tam toho bylo dost - dokonce i pár km od jeho baráku bílé jádro :D

# 21.06.2026, 16:21

U Pribramu stanice ve 3 metrech a naraz vetru 25 m/s.... to tam musi byt jiny vetromazec. Jinak pribram dle kamery tipuju na intenzitu cca 300-350 mm/hr v maxime... na wunderground to z tech wifistanic pocita len 10 min prumer, proto to neberu nejak vazne.

20
# 21.06.2026, 16:25

Tacho Trnava OM2AJA
Tak to chápu, ja to bral z toho co ukazuje wunderground stanice které jsou v Příbramě ... tak to je haluz no

# 21.06.2026, 16:28

KubysQ
Jojo, ale i tak, takova prumerna intenzita je uz mazec no. U nas je problem dat takovou v uplne maximu, ne to jeste prumer :D

# 21.06.2026, 16:28

Koukám Čelákovice si taky něco vytvořily. :)

# 21.06.2026, 16:30

U Příbrami to byly intenzity ve stovkách mm/h.
I kolem 400mm/h.. Místy možná i více..
Zde dneska jediná šance na déšť z toho koláče co jde z Bavorska..
Pokud to na Šumavě nechcípne.
Srážkoměry stanic tohle už moc nepobírají..

10
# 21.06.2026, 16:34

U Pribramu, v Příbramě... dobře vy! :D ale tam asi mají teď jiné starosti než pročítat fóra...

Co se týče té intenzity. Já naměřil nejvyšší od začátku pozorování cca 290 mm/h... kdy to bylo, na tom asi tolik nezáleží.

# 21.06.2026, 16:34

Samozřejmě za Prahou to zacalo růst :D

# 21.06.2026, 16:36

kapr84
Ta Příbram, samozřejmě..
Tyhle intenzity jsou schopné pobrat jen ty obrovské ,,bandasky,, , profi srážkoměry jaké mají stanice ČHMÚ..

F4
Avatar
122
# 21.06.2026, 16:40

igor127
V letním režimu srážek si Praha a vše na východ vedou prostě dobře. Kudy chodí frontální vlny? Jediný region, který je vzdy mimo jsme my. A zázrak se stane tak v 1 z 20 front jako třeba v květnu. A výstraha by dnes dávala fakt smysl jen na tom Přibramsku, kde už bourilo vcera a mají to tam promočený. Výstraha pro celou republiku je absolutně mimo. A srazky na SZ i tak nebyly nijak extra i v těch bourkach. Je převýstrahováno, což snižuje efekt výstrahy. Za mě fail včera, dnes a zítra to samý. Pak zase 10 dní veder. Hm skvělý, opravdu...

# 21.06.2026, 16:40

Pokud to deka nezadusí, možná si i dneska užijeme :cool:

Pohled na SSZ
10
# 21.06.2026, 16:40

Estofex už vydali předpověď na zítra.. pro nás nic extra, snad jen že budou bouřky..

111
# 21.06.2026, 16:42

F4
My potřebujeme ten typ fronty, které jde od Jihozápadu směrem na sever..tam jí nemá co stát v cestě..Krušky to vždycky naburají a máme smůlu ...
další buňky se tvoří v Německu u KH..tak uvidíme jak se zformují a co doputuje..

2
# 21.06.2026, 16:50

Z toho Polska do vypadá nadějně :cool:

40
# 21.06.2026, 16:55

Aidamkoo
Vytvořily, ale pršet začalo až za nima 👌No je to bída. Ale dnes už chyběl jenom kousek.

1279
# 21.06.2026, 17:06

JUGOCV
To je všechno moc daleko a skoro bez pohybu...

61
# 21.06.2026, 17:07

Jaká si myslíte že je šance zde zatím to jde v dobrém čase je dost energie tak snad se to udrží až sem

3
# 21.06.2026, 17:09

U nás se docela ochlazuje, západ černá, a když koukám na Vimperk a okolí, tak se nechám překvapit.

Pohled JZ směrem
Pohled na sever
# 21.06.2026, 17:11

JUGOCV
už nic nebude.
Jih čech nesmí být vynechán.
SZ hezky zakryté blesky, srážky taky ok. Až pouze na Most:D:D:D:D. Pylu je příšerně, tohle dál fakt nejde.
Výhledy hezky nula nula bouřek a deště.

blesky.bourky
hydro.chmi

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.