Ondra83 Podle F4 je všude deštný prales, nám tu nějaký ten měsíc zpět predikoval povodně a v závěru toho měl víc . Dnes podle něj na SZ nemělo nic být, výstrahu měly zrušit, a přitom tam toho bylo dost - dokonce i pár km od jeho baráku bílé jádro
U Pribramu stanice ve 3 metrech a naraz vetru 25 m/s.... to tam musi byt jiny vetromazec. Jinak pribram dle kamery tipuju na intenzitu cca 300-350 mm/hr v maxime... na wunderground to z tech wifistanic pocita len 10 min prumer, proto to neberu nejak vazne.
U Příbrami to byly intenzity ve stovkách mm/h. I kolem 400mm/h.. Místy možná i více.. Zde dneska jediná šance na déšť z toho koláče co jde z Bavorska.. Pokud to na Šumavě nechcípne. Srážkoměry stanic tohle už moc nepobírají..
igor127 V letním režimu srážek si Praha a vše na východ vedou prostě dobře. Kudy chodí frontální vlny? Jediný region, který je vzdy mimo jsme my. A zázrak se stane tak v 1 z 20 front jako třeba v květnu. A výstraha by dnes dávala fakt smysl jen na tom Přibramsku, kde už bourilo vcera a mají to tam promočený. Výstraha pro celou republiku je absolutně mimo. A srazky na SZ i tak nebyly nijak extra i v těch bourkach. Je převýstrahováno, což snižuje efekt výstrahy. Za mě fail včera, dnes a zítra to samý. Pak zase 10 dní veder. Hm skvělý, opravdu...
F4 My potřebujeme ten typ fronty, které jde od Jihozápadu směrem na sever..tam jí nemá co stát v cestě..Krušky to vždycky naburají a máme smůlu ... další buňky se tvoří v Německu u KH..tak uvidíme jak se zformují a co doputuje..
JUGOCV už nic nebude. Jih čech nesmí být vynechán. SZ hezky zakryté blesky, srážky taky ok. Až pouze na Most. Pylu je příšerně, tohle dál fakt nejde. Výhledy hezky nula nula bouřek a deště.