Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnešek opět deštivý, na jihu Čech ještě vydatné srážky

Diskuse o počasí Bouřky od 7.8.2024

# 08.08.2024, 11:31

V Mostě teď docela fest prší,kdo by to dnes tady čekal :)

414
# 08.08.2024, 11:32

TomasMost
Tady taky parádní zálivka, už jsem ani nedoufal, ale prší parádně..
Už přes 7mm a ještě to nekončí..
Tam u vás si myslím, že k bouřce moc nechybí..

23
# 08.08.2024, 11:36

swan1
Špatně jsem se vyjádřil. Místo toho, že je to lokální, jsem spíše chtěl napsat, že těch silnějších jader s blesky není mnoho, takže to zasáhne prostě jen velmi málo míst a lokalit, ale pak na Moravě to bude četnější na více místech.

Celou dobu se snažím říct, že prostě to co mířilo na Prahu od západu v dopoledních hodinách nemělo žádný větší potenciál, který se naskýtá až východněji, ale cokoliv napíšu, tak se mi vždy snažíte nějak nenápadně oponovat a tvrdit, jak to vlastně v Čechách slušně jede a jak jsou dobré podmínky - to je jenom úhel pohledu, ale já to tak nevidím. Jako Vy ty bouřky podle mě přehnaně velebíte, ale ono se fakt nic většího neděje - to bude až více na východ.

# 08.08.2024, 11:36

Aura_
Tak jasne, vystrahy je treba brat s rezervou, ze zkusenosti vetsina vystrah pro Prahu u nas vychazi na prazdno, ale tak je to komicke, jsem si vcera rikala, ze neni vystraha, o nic neprijdu a ono ejhle.. o to vic nastve, ze tech bourek primo pres nas letos bylo fakt poskorvnu a z toho mala je to zrovna, kdyz jsem pryc. A ted zrejme opet chybim :D
No nic, uvidime, aktualne jsem na jizni Morave, estofex hodil 1, tak treba bude tady neco k pokoukani :)

23
# 08.08.2024, 11:44

swan1
Teď už dávám za pravdu, rozjíždí se to slušně, asi rychleji a víc a o něco západněji, než to vypadalo, že se to rozjede. Ale až to dojde na Moravu, nechci asi ani vidět.

414
# 08.08.2024, 11:45

Aura_
Nic nevelebím, to se ti něco zdá..:D
Jen jsem si ráno tipnul, že z toho deště, co jde na Prahu nějaké bouřky budou, protože jsou podmínky..
A děje se..Nic víc, nic míň..
Co se týče tvého vyjadřování, to je tvůj boj..
Vždyť v klidu, pozorujme, konentujme, co se má stát se stane ?
Východní polovina dneska pojede asi neskutečně..
Že to tam bude silné , to je bez debat..

# 08.08.2024, 11:48

Tady u nás na SZ to taky parádně naskočilo, už hrmi skoro v jednom kuse

23
# 08.08.2024, 11:50

Na Praze 10 aktuálně slušný slejvák, ale ta intenzita není nijak velká nebo závratná...

# 08.08.2024, 11:53

swan1
Jj,slabý bouřky jsou,ale tradičně S a J od Mostu,ale i tak je to překvápko.

23
# 08.08.2024, 11:54

swan1
Nakonec Vám to vyšlo suprově, je třeba to uznat. Ten pás vypadal slabě, ale na ose Praha - Budějovice to naskočilo nečekaně rychle ještě před polednem. Nejdřív pomalu, ale nakonec rychle.

U Budějovic už je 1. vyloženě silná bouřka.

23
# 08.08.2024, 11:57

Bouřka v Praze je velmi fotogentická a výrazná co do oblačnosti. Pokud jde o ty projevy a přívalový déšť, řekl bych že to zasáhlo jen malý kousek Prahy, jelikož z těch oranžových odrazů to nebylo tak silné. Asi až tam, kde je hnědá na radaru.

Daniel Moudrý
Na tom SZ to jede fakt pěkně... :D To musí být nějaká regionální vlna podpořená sbíhavosti prouděním, určitě to není konvenční, v té oblasti je zataženo vysokou oblačností a tohle se odehrává pod ní.

webky čhmú
# 08.08.2024, 12:01

no hezká blesková díra, trvalo těm buňkám vůbec vyrůst a teď za náma hned organizace do lajny. Ale z těch miniprehanek pršelo extra hodně takže to zlý není :cool:.
příště to ale musí pohnout >: (

konvektivni hezky jsou aura. Tohle je prostá konvekce nakopaná frontou, slunce není potřeba.

414
# 08.08.2024, 12:02

Aura_
Když jsem viděl Cape v Praze 650, v 6 hodin ráno, tak se to prostě dalo očekávat..
Slunce má ještě obrovskou sílu a stačí pár hodin a ta bouřkově využitelná energie, pokud jsou podmínky (hlavně vlhkost a ta dnes je) letí nahoru závratnou rychlostí.. + podpora fronty a jede to..
Východněji to odpoledne bude asi masakr..

# 08.08.2024, 12:02

no hezká chcačka semka dorazila. samý pluska. takhle dopadl předtím poklidný potok. jsou v něm tak 40-50cm vysoké plevely, ty jsou prakticky kompletně pod vodou. 13mm

23
# 08.08.2024, 12:04

ČB :!!::!!::!!:

Tak toto už není sranda...

webky čhmú
webky čhmú
velmi silná bouřka, zdroj: radar.bourky.cz
# 08.08.2024, 12:07

České Budějovice, přímý zásah :blesk::blesk::blesk::prsi::prsi::prsi:

148
# 08.08.2024, 12:09

V Čechách to na některých místech vypadá dle radaru docela zajímavě, jinde jen zaprší. Uvidíme, co u nás, venku se projasnilo, je teplo a poměrne dusno tak třeba se také dočkáme nějaké bouřky.

# 08.08.2024, 12:10

Zase neplašte, porad je to 1st od Estofexu.
Nejak v predpovedi nezminuji Vychodni Čechy, tady urcite bude taky neco, je dusno dost.
26st 70% ,stoupá nadale

# 08.08.2024, 12:13

Aura_
Jedu autem, teď jsem musel zastavit, se nedá jet stěrače absolutně nestíhají.

414
# 08.08.2024, 12:15

Dopolední bouřky v Z polovině, a ta na jihu opravdu silná, úplně mimo 1. stupně..Ten SZ i mimo 50%..a na hranicí 15%..
Bouřky prostě umí překvapovat...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.