Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnešek opět deštivý, na jihu Čech ještě vydatné srážky

Diskuse o počasí Bouřky od 7.8.2024

1262
# 07.08.2024, 22:17

Trošku fail no, stává se. Tady začíná pršet a neustále se blýská. Blesky jsou většinou v mracích, teď už se přidaly i typu CC. Hromy zesilují. Naštěstí nárazy nebyly tak hrozné.
Když nic není v předpovědi, tak se sem noční bouřka trefí vždy přímo. :D
Edit: Tak už se to stáhlo na Železné hory, jenom poprchává..

# 07.08.2024, 23:07

Praha - Horní Počernice má 37 mm srážek. V Praze dnes byla v podstatě nejsilnější bouřka z celého území. Aktuálně již bouřky slábnou. Zítra budou na jihu a východě ještě silnější s úhrny ojediněle i přes 40 mm. :pozor:

# 07.08.2024, 23:30

Počernicemi jsem zrovna v tu chvíli projížděl, a autem se dalo jet normálně, nějak extra vydatný déšť to nebyl. Přišlo mi to jako klasická letní bouřka. Blesky byly opravdu hezké fialové. Ale jinak klasika. Nic na nějakou výstrahu.

834
# 08.08.2024, 00:04

Zítra to dle regionálních modelů vypadá na pěkné bouřky, tak uvidíme, co na to Estofex. :cool:

# 08.08.2024, 00:05

Tak jsem po pár dnech v Ústí a musel sem se jít podívat ven, aktuálně krásná blyskavice od bouřky u České Kamenice:blesk:

0
# 08.08.2024, 00:19

Klokan_0
Estofex má názor takový ?

# 08.08.2024, 08:28

Na jihu a východě dnes pozor na silné bouřky. Oproti včerejšku naberou na intenzitě a četnosti. Doprovodí je přívalové srážky s úhrny ojediněle až 50 mm a nárazy větru o síle až 70 km/h. Působit tak již mohou škody. Vést mohou k zatopení níže položených míst, ale půda je naštěstí málo nasycená. První pásmo přeháněk aktuálně vstupuje do Českého lesa a na Šumavu. Během dne bude zesilovat a rychle se začnou tvořit i bouřky.

414
# 08.08.2024, 08:51

Tak jsem zvědav, co to provede..
Ta první vlnka pokropí, zvedne vlhkost, na té druhé už by tu na JZ mohly po obědě být i bouřky.., přidá se mírný střih větru..

# 08.08.2024, 08:52

No to je vyborny, clovek neni doma a i bez vystrahy je tam primej hit, no to bych se na to…

23
# 08.08.2024, 09:48

janeee85
Asi 50% všech bouřek (včetně slušných - subjektivně i silných - objektivně) jsem zažil, když neplatila výstraha. A asi 75% případů, když platila výstraha jsem zažil slabou/okrajovou bouřku a možná tak ve 30% případů ani nesprchlo, ani 1 kapka.

Výstrahy nemá smysl brát vážně - lépe řečeno doslovně, protože bouřky jsou (téměř) vždy extrémně lokální. Máte výstrahu na velké ploše a naplní se z té plochy třeba na 10% území.

Navíc ironie, že když platí výstraha, téměř vždy je v textu zmíněno - ojediněle i silné nebo velmi silné. To slovo ojediněle už mluví samo o sobě... :D Prostě nízká pravděpodobnost. A potom stejně počasí to vymyslí tak, že v Brně projde třeba 30 bouřek a v Praze mezitím 5 a příští rok to může být naopak... :D

414
# 08.08.2024, 10:16

Ranní pražská sondáž naznačuje, že z toho , co tam nyní směřuje od JZ, by opět mohlo zabouřit..

23
# 08.08.2024, 10:41

swan1
Pro Prahu blbý načasování. Dopolední hodiny, slunce nemá sílu, začne to přecházet v slušnější bouřky až východně/JV od Prahy, ale to se dalo čekat.

414
# 08.08.2024, 10:46

Aura_
Energie je dost..
Vimpersko už jede..
Brdy bych nepodceňoval, zřejmě něco vyrobí..
Prahu to možná těsně podjede..

290
# 08.08.2024, 10:49

Aura_
Jo je to škoda, myslím si, kdyby to šlo o takové 2h později tak už by bouřka být mohla. Ještě je malá šance, že by mohlo být něco odpoledne po frontě, když by se to protrhalo a ještě se prohřál vzduch, třeba icon de to tak má, ale moc tomu nevěřím.:)

Jinak včera večer nás kupodivu přešla slabší bouřka, dala sice jen nějakých 6mm ale i tak je to fajn.:)

414
# 08.08.2024, 10:53

Tak Brdy už bouřka :blesk::prsi:
Kladno, pěkné jádro..
Tady aktuálně déšť, super!
Edit:
Kladno bouřka! ;-)
Podmínky tam máte dobré prostě, už teď dopoledne..

23
# 08.08.2024, 11:05

swan1
Jasně, ale až to dojde do východní poloviny ČR, bude to 100x výživnější. To jsem se snažil říct. To co teď probíhá v Čechách nemá potenciál významně zesílit, jenom to nějak pracuje a občas naskočí nějaké jádro a blesky, ale až to bude na východě, bude to o několik levelů jinde. :)

23
# 08.08.2024, 11:07

Stačí se podívat na mapu blesků. 1 menší bouřka u Vimperka - slušná uznávám, 1 blesk u Kladna a 1 pod Prahou, zbytek déšť/přeháňky. Na Moravě bude blesků třeba několik tisíc a spousty červených - bílých jader.

blesky čhmú
414
# 08.08.2024, 11:08

Aura_
Tak to je jasné, nicméně i střední Čechy něco dostanou, už dostávají.. Lepší než nic..
Po obědě to může být dost zajímavé směrem na východ..
Dneska nechybí vlhkost a je podpora fronty..
Na tom Kladně to rozhodně není 1 blesk...
Další pěkné jádro míří někam na Řevnice, Mníšek..
Teď to bere rychlý vývoj..Na dopoledne jsou parádní podmínky...
Sever Prahy si tipnu bouřku bude mít..
Na Prachaticku už se to rozrůstá v multicelu.

23
# 08.08.2024, 11:26

swan1
Teď to docela zesiluje no, ale stejně je to dost lokální ty jádra a bouřky.

Na SZ je pěkný pás přeháněk.

Jak je ta východní část ČR vymetená, tam to pak pojede, slunce, energie...

družice MSG čhmú
414
# 08.08.2024, 11:30

Aura_
Bouřky, tedy samotná jádra, jsou, krom ucelených linií nebo derech, vždy lokální záležitost..
Žádný komplex se ve středních Čechách přece neočekával..
Možná zabouří i na úplném jihu Prahy...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.