Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Silné bouřky a vydatnejsi srážky 27.6 - 29.6.2022

42
# 30.06.2022, 09:14

Aidamko1
Jj to je přesně ono, několik vesnic zažije extrémní bouřku jakou místní nepamatují a ostatních 11997 vesnic z 12 000 celkem zažilo žádnou, obyčejnou nebo silnou bouřku = extrém jak 🐷. :D

147
# 30.06.2022, 09:18

hmmm v 6 ráno rosný bod 20C..:D a v 10... a Cape v 10 dopoledne?..

akorát mám strach o časování .. chtělo by to o 2-3h posunout

376
# 30.06.2022, 09:19

aura_33
Jsi úplně mimo, ty vesnice konkrétně nepředpovíš, musí to být plošně..
Ale ty to dokážeš, viď, chlapáku :D:D:D
Tak sem dnes hoď výstrahu na zítřek..s konkrétními místy .
Nemel tu pořád jen blbosti a konej..:cool:
Chceme tvojí perfektní, detailní meteo práci , do toho!

168
# 30.06.2022, 09:19

aura_33
Hele víš co. Už tu nikoho nebavíš. Zase jen prndáš tuny balastu, jak jsi nazval na meteofóru moje rozbory :-)

Nic ve zlém, ale meleš nesmysly. Zase úplně mimo věc tady říkáš nesmysly. Ban už si zde dostal, tak se snaž aby to nebylo znovu.

PS:
Na zítřek udělej výstrahu. Udělej mapku když tak moc rozumíš SIVS.
;-)

376
# 30.06.2022, 09:20

Aidamko1
👍

168
# 30.06.2022, 09:25

Kokos342
Prosimtě nestraš :D jo vypadá to, že by mohly být další i velmi silné bouřky. Je to otevřené, takže šance je tak poměrně velká.

Dokonce i u nás to vypadá na nějaké bouřky. Chtělo by sprchnout no.

13
# 30.06.2022, 09:32

v Ostravě Mošnově je rosný bod 21,4 °C a 84% vlhkost ,jiné to nebude ani tady ,prádelna ,kopce jsou v lehounkém oparu

54
# 30.06.2022, 09:32

aura_33
"Několik lokálních projevů dosahující extrému samozřejmě bylo na včerejších bouřkách, ale to je + - často a normální věc při bouřkách."

No, ono toho nebylo asi jen pár. Tak zaprvé napršelo skutečně velké množství vody za velice krátký časový úsek. Dále třeba zde byl klid. Naprostý. Nasednou vichr jak při tornádu. Takový vichr, že mi sebral jeden ze stativ a já měl co dělat abych ho chytil. Následky byly růžné od orvaných a popadaných větví na silnicích a ž po třeba povalené provizorní oplocení (takové to co bývá kolem stavem-vyfotím). Hasiči měli práce dost. Dále také rovněž udeřil blesk do části města. Ta blesková aktivita nebyla kdoví jak silná, ale jedním typická. Záblesky na obloze (CC) , ale pokud se objevil CG byla to taková pecka, že se třásla zem. Mezi těmito extrémními výboji bylo kolikrát i několik minut klidu a tyto výboje cestovaly po obloze skutečně velkou vzdálenost.

147
# 30.06.2022, 09:36

Aidamko1
mám rád extrémy :D úplně se do toho vždy vžiju:D

54
# 30.06.2022, 09:38

aura_33
čtu další Váš příspěvek.
Loni bylo na Moravě tornádo no a protože pustošilo jen tam také to podle vás nebyl extrém? To, že něco není u vás neznamená, že to co bylo jinde nemohlo mít extrémní projevy.

Opět říkám, že co se týče semilského okresu a města Semil jako takového výstraha seděla perfektně! Zátopy byly, silný vítr byl, blesková aktivita byla.

A ještě jsem našel toto:
"Slovo extrémní se čím dál častěji nadhodnocuje."
Extrémní je to, co není v dané lokalitě zcela běžné a na denním pořádku. A včera to extrém byl. Tečka.

# 30.06.2022, 09:40

Já fakt nechápu, co se to v posledních dnech děje, ten knedlík začal z nějakého důvodu v oblasti středních Čech zpomalovat a nakonec z něj napršelo opět solidní množství vody. No a co se k ránu nestane? Jeden malý pozůstatek knedlíku si to pomalu šine sem, začne zesilovat a vytvoří rotující noček, doufal jsem, že tu bude od rána svítit slunce a něco se odpaří, nakonec to skončilo tím, že až do 9 crcalo, no fakt super:!!:.
Úhrn za červen opět poposkočil, jsme na neuvěřitelných 291 mm. Teplota aktuálně 21 °C, rosný bod 19,5 °C, fuj. Přeměna na tropický prales zahájena.

6
# 30.06.2022, 09:53

To tedy byla fronta tento týden. Pár kapek v úterý a jinak tady prakticky nepršelo. Sekal jsem trávník a za 2 týdny skoro nic nepřirostlo a tráva je žlutá. I tady v horách. Vyprahlá. A třešně jsou malinké a rovnou opadávají ve velkém ještě napůl nezralé. A v řekách skoro žádná voda tady v horách. Fakt už extrém to sucho celé jaro a teď léto. A to teprv začínají prázdniny..

54
# 30.06.2022, 10:00

Dotaz na ty co se vyznají v snímcích z radaru a dalších. Mohl by se mi někdo podívat na včerejší situaci v Semilech v čase 22.34-22:36? Díky. Zajímalo by mě co to bylo. Byl to takový nějaký válec co se přes město převalil.

22:32
22:36
385
# 30.06.2022, 10:08

Aidamko1
Tak to ne, koukejte sem dát tuny balastu, ať se má Aura v čem hnípat, vždyť správně se hodnotí a předpovídá daná situace až v okamžiku, kdy proběhne.. to dá rozum, ne?:D

147
# 30.06.2022, 10:10

Rarach
roll cloud asi;-)

54
# 30.06.2022, 10:11

palma
Mě by zajímalo co dělal aura včera v noci a dnes nad ránem. Hodnotit něco ze židle od pc či telefonu na dálku umí každý.

54
# 30.06.2022, 10:17

Kokos342
Díky. Jinak jich bylo několik. Tohle byl první a pak následovaly další, které nás už nezasáhly a prošly více východně. Fotky sem už sem dával ale mohu je dát sem ať je to na jednom místě a pak to promažu

1:08 (v dálce vysílač Černá hora)
0:59
385
# 30.06.2022, 10:18

Rarach
Teda, nebudu si hrát na velkého odborníka, ale jestli není bow echo, co přejde přes půl republiky, extrémní projev počasí, pak, z pohledu třeba Američana, není extrémním projevem počasí slabší hurikán, či tornádo typu 1-2..:cool:
Včera mě stačilo v podvečer vylézt na zahradu, a když jsem viděl tu černou hmotu, jak se bez závanu přízemního větru, z bleskama na pozadí docela rychle blíží sem k nám, ani mě nenapadlo jít se na fórum dohadovat o tom, že je to brnkačka a nějaký nový normál..

9
# 30.06.2022, 10:26

Tři dny jako přes kopírák... nuda nuda a nuda. V dalších dnech nečekám zlepšení. Sucho se bude prohlubovat. Děkuji.

54
# 30.06.2022, 10:31

palma
Tak tak. Já se k tomu včera celý den stavěl "bude? nebude? mohlo by!" a tak jsem neponechal nic náhodě. Mám časosběr celého dne až do příchodu té smršti (včerejšek byl i v tomhle ohledu extrém a co se na obloze celý den dělo stojí za to), fotky z podvečera a večera z několika míst mapující příchod a fotky z přechodu až do uklidnění situace. Hodně jsem přemýšlel, jestli mám vůbec někam jezdit, ale nedalo mi to a nyní toho nelituji ;-)

23:20 omluvte natočení, na to jsem fakt neměl čas :-)
1:22 (kvalita snížená, ale podmínky podmínky nebyly zrovna echt)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.