Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Silné bouřky a vydatnejsi srážky 27.6 - 29.6.2022

13
# 30.06.2022, 11:48

Ten hmyz je celý poblazneny, aspoň se zatáhlo,mohlo by konečně luchnout když už ne zítra kdy se to má údajně rozpadnout u Beskyd

380
# 30.06.2022, 11:50

Aidamko1
No, klidně ať si Aura, řádí, ale doporučil bych mu, aby si založil téma třeba extrémní počasí, a tam se může vyřádit, tady už to plevelí diskusi, jak já, když jsem zuřivě diskutoval, a ne o počasí, v tématu vlivu počasí na covid pandemii..stejně jsem tím tu pandemii neovlivnil, že..:!!:

54
# 30.06.2022, 12:12

Tutugon
"Stejně je těch bouřek za poslední 2 roky nějak moc, buď přichází nový bouřkový cyklus, nebo se už fakt změnilo klima tak moc, že se začíná vypařovat někde moře a pára utíká nahoru a spouští velkou energii v oblacích."
Ne, to se jen Rarach probudil :D

Máte pravdu, že před deseti lety ten zájem nebyl až takový jako dnes, ale někteří se přestali zajímat právě proto, že se počasí uklidnilo. Tohle je jakási perioda a když vám řeknu, že se mi včera opět (už po několikáté tento rok) podařilo vyfotit situaci velmi podobnou jiné , kterou jsem již vyfotil...když bych ty fotky dal vedle sebe je to až zarážející.

Jinak moje pofi (nezaměnovat s profi) měření srážek :D- Za posledních přibližně 24 hodin 31L/m2. Celkem jsem vykýbloval 96,5L vody .

# 30.06.2022, 12:22

aura_33
Tak já myslím , že extrém jste hlavně vy 😃😃 to se často nevidí 😆

107
# 30.06.2022, 12:52

Pánové, můj soukromý názor je ten, že hranice pro extrém se samozřejmě budou měnit s tím, jak se bude měnit normál. A normál se mění docela razantně, stačí se podívat na teploty 1961 - 1990 versus 1991 - 2020. Extrémy vztažené k letům 1961 - 1990 jsou dnes již pouhý nadprůměr. Čo bolo, to bolo...

54
# 30.06.2022, 13:05

Neuro
Zvířata a hmyz ...to je epizoda sama pro sebe. Kam se hrabou nějaké modely

167
# 30.06.2022, 15:16

Pravděpodobně se u obce Komárov na Jihu Čech objevilo včera odpoledne slabé tornádo. Svědci hlásí, že rázem byly pokáceny stromy a větve a také je několik videozáznamů víru, který právě může poukazovat na možné tornádo. Nicméně zatím není potvrzené.

Šetření již provádí David Rýva a další pracovníci RPP ČHMÚ.
https://www.facebook.com/jirykouril/posts/pfbid02F...

6
# 30.06.2022, 16:01

Posílám znova - minule mi to neodešlo asi..
Než se to téma uzavře, jak bylo psáno
Nevíte někdo čím to je, že včera i přes jasné jižní proudění a bouřky všude kolem Jeseníků a to i přím na J -ve směru proudění, se všecka ta bouřková jádra už před Jeseníkama rozpadla do jakési zdechlé modré vlečky, z které nic nepadalo a ještě možná bránila tvorbě jader přímo zde? Prostě všecka jádra od Hané a odevšad tady ještě před hřebenem zdechla do mrtvé vlečky a slohy. Přitom v Beskydech buch jádro 34mm. Tady jen vlečky, byť ta jádra šla přímo na nás. Nevíte někdo čím to může být? Znáte to někdo taky? Napadlo mě že by to mohlo být sílou J proudění, nebo tím, že, narozdíl od Krkonoš a jiných hor, nás nepřecházela asi přímo ta fronta/ vlna..
Ale nevím sám.. Napadá Vás něco? Viděli jste to už? Tady sucho jede - hnus. Asi půl (0.5) mm za včera a dnes dohromady. Žluto a ne zeleno.

27
# 30.06.2022, 16:10

Abych za sebe a za Čelákovice uzavřel tuto epizodu, tak doplním množství srážek od pátku do včerejška = 76 mm. Ani moc, ani málo (s ohledem na to, co bylo kolem, teda jihozápadně). Spokojenost, i když 200 mm bych rád viděl (na zdejší rovině by to byla pohoda).
Držovice přesně nevím, ale určitě pod 10 mm dohromady (spíš 5)...

47
# 06.07.2022, 14:35

Byl jsem na výletě. U Příbrami. Cestou zpět jsem udělal par fotek, kudy šla supercela, která se vytvořila 27.6 večer na Šumavě (cca Mokrosuky) u nás se skoro naštěstí rozpadla a jen lizla. U Nepomuku zase hodně zesílila. A dále pokračovala na ty Rokycany..

47
# 06.07.2022, 14:39

Další fotky

# 06.07.2022, 16:21

Jediná přeháňka v republice a neomylně nás zas trefí :D:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.