Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Bouřky 19.6. až 25.6.2021, postupně i silné/velmi silné

9
# 26.06.2021, 09:29

Ty bouřky máte na Moravě opravdu krásné a hlavně se stále opakující superpodmínky... dříve jsem záviděl, ale po tom tornádu už moc ne... těžko říct co to pro vaší oblast znamená do budoucna, asi ne moc pěkné vyhlídky.

142
# 26.06.2021, 10:11

Miriam
Ve čtvrtek před těmi bouřkami bylo dusno, a ne že jen ojediněle. Vlhkost se celý den pohybovala nad 60% rosné body mířily až k 25 a do toho bylo přes 30. na pocit skoro 38. Takže dusno bylo a ještě než se večer tohle dohnalo se vlhkost zvýšila...A ranní mlha byla u Vás proto, protože byl vzduch přesycený vodní parou.

Jinak v noci se od západu něco hnalo, jak se tu psalo, ovšem to časem sláblo takže na většině míst jen chvíli popršelo a k nám se déšt nedostal už vůbec. Takže všichni mohli pracovat...

54
# 26.06.2021, 11:14

Kokos342
Jen otázka. Za co si ti lidé mohli sami? Za to, že jim to před barákem zvedlo auto a mrsklo s ním o barák? S tím nemohli absolutně nic dělat. Myslím si, že mnoho z těch lidí bylo v šoku nebo překvapení. A natáčení? Pokud někdo natáčel proto, aby to mohl hned dát jako zajímavost na sítě tak jistě. Pokud však někdo natáčel jako důkaz pro dokázání co se stalo třeba pojišťovně tak to naprosto chápu.
Tady asi nikdo telefon neměl a nebo to bylo tak rychlé, že to nikdo nestihl. A pak něco dokazujte.
https://cnn.iprima.cz/hoste-pod-stolem-i-zranena-p...

147
# 26.06.2021, 11:18

Rarach
pokud to natáčel pro pojišťovnu a potom ho to zabilo taky idk zda si za to nemůže sám...

54
# 26.06.2021, 11:54

Kokos342
Jde o to, že je to první taková extrémní událost. Jak se ukázalo, pojišťovny jsou připravené škody hradit. Pokud tohle budou lidé vědět, bude to příště vypadat jinak. Nebudu to dále rozebírat. Viděl jste ta auta prošpikovaná kusy prken či trámů? Energie musela být obrovská. Věřím, že mnoho lidí, kteří byli doma o tom neměli ani tušení dokud na ně nezačaly padat trosky nebo jim přilétl do kuchyně kus sousedova domu. Přeci jen každý nestojí u okna a nepozoruje co se děje venku. Ale to je pohled člověka který tam nebyl. Nejvíce by nám asi řekli lidé, co to na vlastní kůži zažili. A taková svědectví se jistě dříve či později objeví ;-)

Edit: A tady to máte.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/kricel-jsem-n...

# 26.06.2021, 12:26

Hurec
Znamená to, že to ukazuje pouze ty srážky, které s největší pravděpodobností dopadnou na zemský povrch.

6
# 26.06.2021, 12:49

Patricio11
Tak tady celá zvlněná nedala za celý týden víc než 10mm a hrozí požáry v lesch - dlouhé sucho.. :(

54
# 26.06.2021, 12:52

Yuris
Tady kupovitá oblačnost a opět začíná pršet :(:prsi:

33
# 26.06.2021, 13:56

igor127
Já jsem napsala: "včera před bouřkou bylo naprosto ojediněle dusno - dokonce u nás po tropické noci byla mírná ranní mlha, to jsem ještě nikdy neviděla." Což mělo znamenat, že dusno bylo naprosto výjimečné, nevídané... ojedinělá událost. Tady mlha bývá velmi zřídka na konci listopadu a v prosinci; aby byla v létě, to jsem skutečně nezažila. A aby byla mlha za svítání při 21°C, to je zde div světa. Uznávám, že to slovo se dá pochopit různě; možná spíš tak, jak jste napsal Vy. Ale z kontextu snad jde poznat, co jsem měla na mysli. :)
Včerejší bouřky nakonec nebyly až tak nevinné, zde v okolí to potom vyhodilo elektřinu. Blesků bylo opravdu hodně. Je každopádně dobře, že to nedošlo dále na východ.

54
# 26.06.2021, 14:05

Pane učiteli zazpíváme si Prší prší jen se leje. A leje! A fest!

26.6.2021 14:05
54
# 26.06.2021, 14:18

Hrozné přívaly vody a nepolevuje. Na silnicích spousta vody, která nestačí odtékat a auta se brodí.
14:25 zeslábl na obyčejný déšť
14:27 opět zesiluje
14:30 déšť
14:31 jako mávnutím kouzelného proutku naráz výrazně zeslábl
14:35 smrdí kanály
14:40 protrhávání oblačnosti, stále déšť
15:05 mrholí
15:10 po dešti,svítí slunce

A koukám, že asi sprchne i na zasaženém Hodonínsku a Břeclavsku :(

14:15
14:15
14:40
33
# 26.06.2021, 21:26

Rarach
Nestrašte... ale je pravda, že v obdobích okolo slunečního minima se takové věci stávají (viz různé velké povodně v nedávné minulosti apod.).
Ten článek asi odstranili, ale nejspíš to bylo o podvodnících, kteří zneužili této katastrofy pro zakládání falešných sbírek? To jsem viděla... Opravdu, některým lidem není nic svaté.:!!:

142
# 26.06.2021, 21:48

Miriam
Ty příhraniční obce v Rakousku mi přijde, že dopadají divně při každé bouřce, ale ono se trošku není co divit, když je to vytopí, však téměř většina leží v nějakém dolíku a dokolečka kopečky a pole, nebo leží přímo z kopce, to je paseka raz dva :( Bohužel můžeme dělat co chceme, ale škodám nezabráníme, důležité je, aby nikdo neumíral :( Jediné je přát si, aby počasí bylo normální a pokud nechceme silné bouře, tak ani aby byly teploty tropické...

33
# 26.06.2021, 22:07

igor127
Podle mě včera to nejhorší zabrzdila z naší strany Pálava (resp. nepustila do ČR). Ono i v ten čtvrtek to v Rakousku na radaru vypadalo hůře. Úplně jsem se děsila, když jsem viděla ta obrovská bílá jádra, jak se formují v rakouském příhraničí. Když se to potom vydalo podél hranice na východ, "vypadalo" to už trochu mírněji (skutečnost tedy známe).
Mimochodem, podle fotky tornáda, kterou jste sem dával, jsem pochopila, že bydlíte v paneláku (?). Co si myslíte o bezpečnosti panelových domů za takovéto (tornádové) situace? Na jednu stranu by měl železobeton něco vydržet, na druhou stranu, co vím, hodně paneláků v Čr dnes není v ideálním stavu.

142
# 26.06.2021, 22:29

Miriam
Jsou tyhle komunistické držáky daleko lepší za této situace, než nové bytovky, případně novostavby. V Hodoníně to tornádo šlo oblastí, kde jsou v řadě za sebou 8 patrové paneláky, domky vedle nich jsou bez střech a poničené, les před panelákem je srovnaná se zemí, mezi paneláky nejsou popadané stromy, a pak zas jsou dál poničené ty nepanelové zařízení. Je to jen můj názor, ale kdyby se nad tím panelákem prohnalo přímo to jádro, schytají to max okna...Přinejmenším to testovat nechci :D Tak jako nechci testovat, že pojedu výtahem, přestane jít elektrika a výtah údajně sám sjede do nejnižšího patra :D

33
# 26.06.2021, 22:38

igor127
Snad máte pravdu. Já tedy bydlím ve starém kotovicovém domku, který by za takové situace určitě nevydržel. Ovšem pokud by nevydržely zmíněné paneláky, mohly by ty oběti být naprosto šílené, vzhledem k počtu obyvatel.

54
# 26.06.2021, 22:38

Miriam
Strašit rozhodně nechci. Ano, byl to článek přesně o tom. Nechápu, proč byl odstraněn. Pravdou je, že v TV mluvili o tom, aby si lidé kontrolovali čísla účtů kam posílají. Nezaregistroval jsem tam nic o QR.
Nadpis byl (ještě ho mám v historii)
"Ničivého tornáda už využili podvodníci, cinklým QR kódem odkláněli peníze od pravé charity ".
A co tady?:
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/niciveho-torna...

142
# 26.06.2021, 22:50

Miriam
Nejsem statik, ani betonář a konstruktér...kdysi se říkalo, že by tyhle paneláky měly přečkat zemětřesení, tak předpokládám že by zvládly i tohle v únosné míře. Pokud to někdo chce zkusit otestovat, může - já od toho budu co nejdál :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.